11 tipů a triků do kuchyně - Gorenje

11 tipů a triků do kuchyně

Pro někoho je trávení volného času v kuchyni koníčkem, pro jiného nutným utrpením. Jedno máme ale všichni společné, stále se máme co učit. Věděli jste například, že vám banány vydrží mnohem déle, když jejich stopku zabalíte do potravinářské fólie? Posbírali jsme pro vás několik praktických tipů a triků do každé kuchyně.


1. Banány

Stopky banánů zabalte do potravinářské fólie - banány vám vydrží až o 4 dny déle.

2. Brambory

Do pytle s brambory dejte i jedno jablko. Brambory tak nevyklíčí.

3. Víno

Zamrazte víno do ledových kostek - v případě, že do receptu budete potřebovat víno, nebudete kvůli tomu muset otevírat celou lahev, ale postačí vytáhnout pár kostek z mrazničky.

4. Vajíčka natvrdo

Pečte vajíčka v troubě předehřáté na 160 °C po dobu 30 minut. Budou mnohem krémovější a chutnější.

5. Nanuk

Ať už nanuk nebo zmrzlina, pokaždé taje mnohem rychleji, než ji dětské jazýčky zvládnou spořádat. Přidělejte k špejli ještě papírový košíček na muffiny a dětské prstíčky budou čisté a neulepené.

6. Vaření v hrnci

Vaříte v hrnci brambory nebo těstoviny, ale máte strach, aby vám obsah vařením nepřetekl ven? Jednoduše přes hrnec položte dřevěnou vařečku a máte po starostech.

7. Sníh

Bílkový sníh se vám bude šlehat snadněji, když vajíčka vytáhnete z lednice o něco dříve a při šlehání budou mít pokojovou teplotu. Přidejte pak ještě špetku soli a šlehání půjde úplně samo.

8. Palačinky

Těsto na palačinky bude nadýchanější a jemnější, když do něj přidáte trochu jemně perlivé sodovky. Těsto nechte zhruba hodinu odpočívat, aby mohlo v klidu nabobtnat.

9. Přesolená polévka

Povedlo se vám přesolit polévku, ale zrovna nemáte po ruce syrovou bramboru? Může posloužit vaječný bílek. Přidejte jej do polévky a před podáváním sceďte.

10. Trojobal

Máte problém s tím, že vám opadává strouhanka z klasického smaženého řízku? Přidejte do vajíček pár kapek oleje.

11. Prkýnko

Někdy se může stát, že prkýnko na kuchyňské lince prostě ujíždí. Dejte pod něj jednoduše utěrku a už vám nikdy neuhne.


Chybí vám vybavení do kuchyně? Podívejte se na naši nabídku domácích spotřebičů nebo kuchyní.