Jak vybrat parní hrnec - Gorenje

Jak vybrat parní hrnec

Uvažujete nad pořízením parního hrnce, ale nemůžete se rozhodnou, jaký typ vybrat? Nic není tak složité, jak se vám na první pohled může zdát. Podívejte se společně s námi na několik důležitých faktorů, podle kterých se při výběru můžete řídit.

Cena
Nejlevnější parní hrnce pořídíte již za cenu 400 korun a za ty nejdražší můžete utratit klidně i více než 10 tisíc korun. V případě, že si vystačíte s kvalitním hrncem, bude vám stačit částka kolem 1 500 - 2 000 Kč. Pokud toužíte po designové a technologické hračce, připravte si částku mnohem vyšší.

Výkonnost
Vyšší příkon a spotřeba elektrické energie se zajisté projeví na vyúčtování za elektřinu. Na klasický napařovací hrnec, určený pro sporák, který používala kdysi ještě babička zapomeňte. Elektrický hrnec bude v tomto případě nejrozumnější volba. Jen se musíte rozmyslet, jak velký příkon potřebujete. Většina hrnců se pohybuje v rozmezí 400 až 2 000 W. S ohledem na to, jak často plánujete hrnec využívat, přemýšlejte i nad tímhle faktorem.

Funkce
S vyšší cenou většinou stoupá i množství přídavných funkcí. Kromě standardní napařovací funkce můžete využít i displeje s možností zobrazení stavu a funkcí, digitální minutky, speciální časovače, automatické udržování teploty nebo třeba odložení zapnutí hrnce. Někteří výrobci věnují zákazníkům při koupi parního hrnce i menší kuchařku se speciálními recepty, určenými přímo pro tento typ hrnců.

Velikost
S ohledem na množství strávníků, pro které budete většinou vařit, musíte přemýšlet také nad tím, jak velký parní hrnec pořídíte. Můžete si pořídit menší, který bude dostatečný pro jednoho člověka nebo takový, ve kterém uvaříte nedělní oběd pro celou rodinu. Většina hrnců má 3 samostatné nádoby, ve kterých můžete pokrm připravovat. U některých modelů však můžete dokoupit i speciální nástavce, které vám prostor pro vaření ještě zvětší.

Pokud si ještě potřebujete hrnec takzvaně osahat nebo byste se rádi dozvěděli nějaké další informace, můžete napsat našim odborníkům, rádi vám poradí.