Jak vybrat kávovar - Gorenje

Jak vybrat kávovar

Čerstvá voňavá káva je našim každodenním lahodným rituálem. Šálek tohoto lahodného nápoje určitě připravujete několikrát denně. K tomu v ideálním případě potřebujete nějaký šikovný kávovar. Jak si však jednoduše vybrat z tak široké nabídky? Poradíme vám, na co se při nákupu zaměřit.


Typy kávovarů

  • Pákový (manuální) kávovar

Milovníci kávy určitě nedají dopustit na kvalitní manuální kávovary. Kávu do tohoto typu přístrojů si totiž musí připravit sami. Nejdříve si namlít kávová zrna na tu správnou jemnost a následně je napěchovat do páky. Příprava je pro neznalého ze začátku celkem složitá a péče o kávovar taky zabere nějaký čas. Takhle připravenou kávu si však rozhodně vychutnáte.


  • Automatický kávovar

I jen jediným stisknutím tlačítka si můžete připravit opravdu lahodnou kávu. Čerstvá kávová zrna jsou uchovávána v zásobníku a mleta jsou těsně před přípravou nápoje. Tyto typy mají často zabudované i trysky na přípravu mléčné pěny a vy si tak jednoduše můžete připravit kromě espressa i cappuccino nebo třeba caffe latte.


  • Kapslový kávovar

Pro všechny, kteří se nepotřebují nebo nechtějí zaobírat složitou přípravou, jsou tady kávovary na speciální kapsle. Kapsli jednoduše umístíte do zásobníku a stisknete tlačítko. Během chvilky je šálek kávy hotov. Tyto kapsle se vyrábí v mnoha chuťových variacích. Vyzkoušet je můžete všechny nebo můžete být věrni pouze jednomu typu kapsle.


Doplňky

Mnohé z kávovarů mají již integrovaný mlýnek, který kávu namele těsně před přípravou. U jiných kávovarů je třeba koupit mlýnek zvlášť a kávu tak mlít samostatně. Pro milovníky cappuccina nebo caffe latte jsou některé kávovary vybaveny tryskou pro našlehání mléčné pěny. Tenhle přístroj se však v případě nouze dá pořídit i zvlášť.


Nezapomeňte!

Kvalitní kávu se vám podaří připravit jedině z kvalitních, čerstvě namletých kávových zrn. Proto nikdy nekupujte bezejmennou kávu, ale dívejte se, odkud pochází a jak byla pražena. Doma ji uchovávejte ve vzduchotěsné nádobě, na nějakém tmavém místě a ideálně při pokojové teplotě. Dopředu si také zjistěte, jak přesně se o svůj kávovar musíte starat. Některé z automatických přístrojů stačí jen jednou za čas vyčistit, jinak mají samočisticí funkci a vy se tak nemusíte o nic starat. Jiné kávovary je třeba čistit po každém použití, některé dokonce po každém připraveném šálku.

V poslední řadě si vyberte takový kávovar, který bude ladit s vašim stylem kuchyně.

>> Přemýšlíte nad koupí spotřebičů? Podívejte se na naši nabídku kávovarů.