Proč si pořídit lednici se systémem NoFrost Plus? - Gorenje

Proč si pořídit lednici se systémem NoFrost Plus?

Chladničky se systémem NoFrost Plus zpříjemní váš život. Díky spolupráci systému s technologiemi IonAir, MultiFlow a AdapTech tyto chladničky dokážou:

  • regulovat spotřebu energie;
  • vytvářet v lednici zdravější prostředí;
  • prodlužovat trvanlivost potravin a lépe uchovávat jejich barvu, svěžest i chuť.
  • U kombinovaných lednic navíc odstraňuje nutnost odmrazovat mrazničku – systém ventiluje v mrazničce pouze chladný vzduch, který má nulovou vlhkost, a tak z něj nevzniká žádný led.


Jak fungují tyto technologie?

Technologie IonAir vytváří v chladničkách přírodní prostředí, které je zdravější pro skladování potravin. Neustále do prostoru vysílá záporně nabité ionty, které přirozeně čistí vzduch, ničí bakterie, odstraňují zápach a udržují optimální úroveň vlhkosti.

MultiFlow je ventilační systém, který se skládá ze 14 otvorů, jimiž v lednici a v mrazáku proudí chladný vzduch. Díky tomu se udržuje v celém spotřebiči stálá neměnná teplota i vlhkost a ionizovaný vzduch je rovnoměrně rozprostřen po celém vnitřním prostoru.

Tento ventilační systém je řízen systémem AdaptTech, který přizpůsobuje provoz chladničky zvyklostem lidí, kteří ji používají. Systém zaznamenává po určitou dobu vaši aktivitu spojenou s používáním lednice a v době častého otevírání přizpůsobí její provoz tak, aby nedošlo k teplotnímu výkyvu. Právě změny teplot jsou totiž náročné jak z hlediska spotřeby energie, tak z hlediska teplotního šoku, který může způsobit předčasné kažení potravin.


Jak se tento systém liší od běžných lednic?

Ve starších lednicích se používá tzv. statické chlazení. Jedná se o běžný chladicí systém, který většinou mívá dva okruhy, jimiž proudí plyn. Za pomoci tohoto plynu se ochlazuje prostor ve spotřebiči. Takto však může docházet k nerovnoměrné distribuci chladu ve spotřebiči a lednice pomalu reaguje na změny teploty při otvírání lednice. Zároveň vlhký vzduch může v chladničce i mrazničce způsobit tvorbu ledu, na což navazuje nutnost odmrazování. V případě, že je námraza vyšší než několik milimetrů a nedojde k odmrazení, začne se zhoršovat také energetická náročnost spotřebiče a stoupat náklady na jeho provoz. Jako výhoda statického mrazení se vždy uvádí, že potraviny nejsou vysušovány prouděním ventilovaného vzduchu.

Systém NoFrost Plus u kombinovaných lednic nejen, že zamezuje vzniku ledu ve spotřebiči, ale také vyřešil problém s osycháním potravin v chladničce. Spotřebičem je distribuován pouze zdravý ionizovaný vzduch, který má ideální vlhkost.


Dalších 6 užitečných vlastností našich lednic

  • Crisp Zone = místo pro vaši zeleninu a ovoce

Jedná se o speciální zásuvku, která slouží pro ukládání ovoce a zeleniny. Právě tyto potraviny jsou na skladování ve správné vlhkosti nejnáročnější. V této zásuvce si tak můžete nezávisle na ostatním prostoru chladničky seřizovat vlhkost. Díky tomu bude vaše zelenina čerstvá, svěží a plná vitamínů.

  • Zero Zone = místo pro ryby a maso

Tato zásuvka je ideální pro skladování masa a ryb, teplota se v ní udržuje kolem 0 °C. Díky tomu zůstanou až třikrát déle čerstvé.

  • Fresh Zone = teplota 3 °C

Tato zásuvka udržuje potraviny déle čerstvé, a to díky teplotě 3 °C. Při této teplotě se lépe uchovává svěžest, vůně a barva čerstvých potravin.

  • XXL zásuvka = místo pro větší potraviny

Stává se vám, že potraviny musíte v chladničce složitě skládat nebo se vám do vymezeného prostoru vůbec nevejdou? Tento problém řeší XXL zásuvka, která je ideální pro rozměrné potraviny a láhve.

  • Pull Out police = praktická manipulace s policemi

Díky tomuto výsuvnému systému můžete snadno manipulovat s policemi ve své lednici a kdykoli je vytáhnout. Jednoduše se dostanete k potravinám, které na polici máte uskladněné, a police se vám budou také snadněji umývat.

  • Xtreme Freeze = rychlejší a zdravější zmrazení

Tato funkce urychluje proces zmrazení potravin ve vaší mrazničce. Do zapnutí této funkce se díky teplotě -30° C aktivuje proces rychlého a intenzivního zmrazení, který zachová nutriční hodnoty potravin.


>> Přemýšlíte nad koupí spotřebičů? Podívejte se na nabídku našich lednic.