Vlastnosti sporáků - Wok hořák, PerfectGrill, UltraCoolDoor a další - Gorenje

Vlastnosti sporáků

Wok hořák

Výkonnější plynový hořák s plameny uspořádanými ve třech prstencích zahřívá pánev vyšším výkonem, díky čemuž je jídlo připravené jen za pár minut. Zelenina zůstane křupavá a uchová si více vitamínů, minerálů a živin.

Ovládací knoflík a rukojeť v designu Superior

Ergonomický navržený tvar knoflíku zaručuje nejen pevné uchopení, ale zabraňuje i jeho vyklouznutí z prstů. Pokročilejší modely jsou dodávány s push-pull knoflíky. Když dovaříte jednoduše zasunete knoflíky dovnitř ovládacího panelu. Díky hladkému povrchu se tak panel snadno čistí. Kovová rukojeť v ergonomickém design pro extra pevné uchopení.

Elektřina nebo plyn? Sporáky šité na míru vašim potřebám

Široká škála sporáků Gorenje byla navržen tak, aby poskytovala vynikající kulinářské výkony. Elektrické, plynové, nebo kombinace obou, nové sporáky jsou k dispozici v 50 cm nebo 60 cm šířce. Přednostmi jsou jednoduché ovládání, ergonomický tvar ovládacích knoflíků a snadné použití elektronického programovací časovače. Více sofistikované modely jsou vybaveny dotykovým (trouba a varná deska), díky kterému je vaření a pečení ještě jednodušší.

Plyn nebo kombinace plynu a elektřiny na sklokeramické varné desce

Nabídka varných desek Gorenje obsahuje i výběr skleněných varných desek, které jsou vybaveny plynovými hořáky.

Vaření s plynem

Plynové desky Gorenje jsou charakteristické svým vysokým využitím otevřeného ohně, který se promítá do tepelného výkonu a lepšímu výkonu vaření. Jídlo se ohřívá rychleji, což uchovává většinu živin a zachovává přírodní chuť. Hořáky jsou vyrobeny ze tří částí, které lze snadno rozebrat a stejně snadno vyčistit.

Dvojité, trojité nebo oválné zóny

Dvojité nebo trojité varné zóny umožňují vaši desku přesně přizpůsobit různým hrncům a pánvím. Oválná varná zóna je ideální při přípravě velkých kusů masa nebo ryb. Tím, že prostě aktivujete extra zónu můžete zvýšit varnou plochu tak jak to momentálně potřebujete.

Dotykový elektronický programový časovač

Novinka na trhu! Trouby Gorenje jsou vybaveny inovativním, senzorem řízeným elektronickým časovačem. Dotykové ovládání umožňuje nastavení doby pečení a výběr správné teploty, kterou můžete sledovat na displeji ovládacího panelu po celou dobu vaření. Alarm se spustí na konci doby pečení. Povrch inovativního elektronického časového spínače je dokonale hladký, což umožňuje velmi snadné čištění. Nový elektronický programovací časovač Gorenje, nejnovější inovace pro uživatelsky přívětivé ovládání!

Víceúrovňové pečení

Několik jídel najednou
Kombinace funkce MultiAir a HomeMade tvaru trouby pomáhá dosáhnout nejtěžšího cíle: současné pečení až na 4 plechách. Dobrou zprávou je, že chutě a vůně se nesmíchají. Inteligentní distribuce vzduchu zajistí rovnoměrné upečení na každé úrovni.

WarmPlate - profesionální servírování

Pomocí této funkce si můžete vychutnat profesionální služby jak v nejlepších restauracích nyní i u vás doma. WarmPlate uchová vaše nádobí teplé při správné teplotě od 30°C do 65°C. Ohřáté talíře zabraňují ztrátě chuti a díky ním jsou pokrmy vždy chutné tak jak mají být.

StayWarm, udržování jídel v teple při správné teplotě

S novými trubami Gorenje si můžete nastavit teplotu v rozsahu 65°C až 90°C pro udržení připraveného jídla v teple po dobu až 2 hodin. Připravené jídlo si zachová svou chuť a teplotu až do okamžiku servírování. Díky této novince se plánování podávání několika chodů stává zcela jednoduchou záležitostí a vůbec nevadí, pokud se hosté opozdí.

OpenView

Perfektní přehled po celou dobu pečení
Moderní a dokonce u některých modelů sporáků dvojité osvětlení, poskytuje jasný přehled o připravovaném jídle uvnitř trouby. V kombinaci se speciálním dizajnem skleněných dvířek máte perfektní přehled nad procesem pečení.

Plně výsuvné tři úrovně v troubě

Vybírání plechů díky výsuvům je mnohem bezpečnější a jednodušší. Plně výsuvné teleskopické lišty poskytují snadný přístup k pečenému jídlu v každé ze 3 úrovní. Vkládání plechů do trouby je jednodušší a manipulaci s plechy bezpečnější.

Extra hluboký, XXL plech

Pro labužníky, milující doma vyrobený chléb, lasagne, francouzský koláč quiche apod., jsme navrhli speciální, extra hluboký pekáč vysoký přes 5 cm. Extra hluboký plech je vyroben se speciálního EcoClean smaltu, který umožňuje snadné čištění s běžnou vodou bez použití škodlivých čisticích prostředků.

Teplotní sonda

Vybrané modely trub Gorenje jsou vybaveny teplotním senzorem - speciální senzor umožňuje kontrolovat teplotu uvnitř připravovaného pokrmu. Vložte sondu do jakéhokoliv většího kusu potravin a nastavit požadovanou teplotu. Displej na ovládacím panelu trouby indikuje, když se dosáhne teploty, kterou požadujete. Díky sondě bude vaše pečeně vždy lahodně šťavnatá a těsto vždy dokonale vykynutý a upečené.

UltraCoolDoor

Vyrobeno k dotýkání - kdykoliv, po celou dobu
Speciální trojité nebo dokonce čtverné zasklení izoluje troubu, takže je ještě bezpečnější pro děti a domácí zvířata. Teplo se udržuje uvnitř, což optimalizuje spotřebu energie.

Hladký povrch dvířek trouby pro snadné čištění

Snadno vyjímatelné dvířka trouby nemají žádné viditelné otvory pro šrouby, gumové těsnění nebo zářezy (které jsou velmi dobře známé pasti pro zachytávání nečistot), což znamená, že je můžete rychle a snadno čistit.

Indukční desky

Pokud jde o přesné vaření, tradiční varné desky právě narazili na vážného konkurenta. Mezi hlavní výhody indukčních varných desek musíme zařadit zejména jejich rychlosti (jsou dvakrát rychleji, než běžné plynové plotny), ekonomiku a bezpečnost používání. Funkce PowerBoost navíc zvyšuje výkon indukční desky, což přináší další úspory času. Můžete jej snadno aktivovat pouhým dotykem na písmeno P na ovládacím panelu. Indukční technologie ohřívá pouze dno hrnce a ne varnou desku. V důsledku toho zůstane zbytek povrchu varné desky, která není v kontaktu s hrncem chladná a bezpečná na dotyk. Jakmile je nádoba ze zóny odebraná nebo zónu vypnete, teplota varné zóny okamžitě klesne. Vzhledem k této okamžité reakci indukční zóny neexistuje nebezpečí, že obsah hrnce vyvře, stejně vám šetří nepohodlné a nepříjemné extra čištění desky. Jednoduchým dotykem prstu můžete snadno nastavit teplotu při přípravě různých omáček, při rozpouštění čokolády nebo při vaření jakýchkoliv jídel, citlivých na teplotu. Na vaření na indukční varné desce můžete použít jakýkoliv hrnec s feromagnetickým dnem (snadno zkontrolujete přiložením magnetu na dno hrnce).

DirecTOUCH, perfektní výsledky pomocí konečků prstů

Inovativní patentovaný elektronický programovací modul představuje revoluční novinku nové generace vestavěných trub Gorenje v oblasti dotykového ovládání. Stačí použít jen tři jednoduché kroky. Po zapnutí trouby si jednoduše vyberte symbol pokrmu, který chcete připravit a pak jen stiskněte "Start". Automatické programy nastaví správnou kombinaci topných těles, teplotu a čas přípravy vybraného pokrmu. Velké a jasně rozeznatelné symboly usnadňují používání trouby a přitom Vám nechávají volnost nastavit všechny parametry vaření (topné těleso, teplota, doba vaření, snímač masa, atd.) Dle Vašich přání a zkušeností. Vaše oblíbené nastavení si můžete uložit do paměti a jednoduše vyvolat při dalším použití trouby. Dětská bezpečnostní pojistka je další výhodou elektronického modulu, která zabraňuje nechtěnému použití trouby a tím poskytuje přídavnou ochranu před zraněním.

HomeMADE trouba

Jedinečná inovace vytvořená podle tradičních dřevem vytápěných pecí
Inovační konstrukční řešení pro příští generaci vestavných trub Gorenje zahrnuje důmyslné umístění topných prvků, což zajišťuje dokonalé pečení.
Hladké zaoblené okraje na zadním panelu a klenutý vnitřek zajišťuje účinnější cirkulaci i rovnoměrnou distribuci horkého vzduchu uvnitř trouby. Výsledek? Rovnoměrně upečené, šťavnaté, avšak přesto křupavé pokrmy, měkký chléb s dokonalou kůrkou, mnohá z vašich oblíbených jídel připravených způsobem, o jakém jste až dosud mohli pouze snít. Originální a důmyslný přístup firmy Gorenje k designu trouby je poctou tradičním zkušenostem a výsledkem plodné spolupráce s renomovanými výzkumnými ústavy. Jedinečná novinka s nádechem prastaré moudrosti!

BigSpace

Více prostoru pro další pečení
Zvětšený objem trouby (až do 70 litrů) umožňuje přípravu většího množství jídla najednou. Optimalizovaný proud vzduchu cirkuluje uvnitř trouby zcela volně a díky velkému objemu BigSpace zvládnou sporáky Gorenje snadno upéct i velkou krůtu.

Rychlý předehřev trouby 200°C za 6 minut

Podle průzkumu trhu je rychlý předehřev trouby jednou z nejvíce žádoucích funkcí trouby. Na základě speciální klenutého stropu trouby a souběžného provozu topných těles trvá vyhřátí trouby na 200 ° C pouze 6 minut. Díky tomu dosáhnete minimálně 30% úsporu času, takže odteď môžeze péct vaše oblíbené pizzu, koláče a jiné pokrmy, které vyžadují předehřátí trouby rychleji než kdykoliv předtím. Světlo a zvukový alarm vás upozorní, když trouba dosáhne požadovanou teplotu.

PerfectGrill pro perfektní kůrku

Velké horní a menší infračervené topná tělesa jsou bezpečně umístěny v klenutém stropě trouby, což zajišťuje, že jídlo se vaří rovnoměrně a dokonale. Také různá výška jednotlivých grilovacích těles zaručuje perfektní kůrku. U vybraných modelů je možné horní topné těleso sklopit dolů, což usnadňuje čištění trouby.

Chladné bočnice trouby s DynamiCooling

Vysoce účinný chladicí systém určený k udržování nízké teploty bočnic trouby během pečení (DC) i po něm (DC +) zajišťuje mnohem nižší teplotu vnějšího povrchu stěn trouby. Ventilátor směšuje okolní vzduch s horkým vzduchem v troubě a v důsledku jeho činnosti ochlazená vzduchová směs cirkuluje přímo pod vnějšími stěnami spotřebiče. Po vypnutí udržuje teplotní čidlo ventilátor v činnosti až do okamžiku, kdy teplota trouby klesne pod 60 ° C (DC +). Díky udržování nízké teploty bočnic a dvířek trouby výrazně zvyšuje funkce dynamického chlazení bezpečnostní opatření.

Snadné čištění s EasyClean vložkami

Snadno vyjímatelné EasyClean vložky jsou instalovány na levé a pravé straně trouby a spolu s katalytickým krytem na zadní stěně trouby zajišťují snadné čištění vnitřku trouby. Vložky jsou pokryty EcoClean smaltem, jehož povrch je zcela hladký a usnadňuje čištění jen s teplou vodou. Vložky také můžete jednoduše vyjmout a umýt v myčce nádobí.

Nový trend: kompaktní trouby

Sortiment vestavných trub Gorenje byl rozšířen o menší, kompaktní multifunkční trouby a kombinaci trouby s mikrovlnnou troubou (objem 37 la 32 l, s výškou 45,5 cm), ve stejném designu jako jejich konvenční protějšky. Oba modely byly navrženy jako zdokonalení konvenčních vestavných trub pro ty zákazníky, kteří používají k přípravě většiny jídel troubu, a také k jejich menší velikosti. Obě trouby jsou vybaveny elektronickým programovacím modulem, takže výběr toho správného režimu přípravy jídla je velmi jednoduchý.

Profesionální set na grilování

Deska vyrobená z kvalitní hliníkové slitiny, potažené silikonovým povlakem, která se zahřeje výjimečně rychle, je vhodná pro trouby - přípravu kuchařských specialit. Rychlá tepelná úprava jídla zajišťuje, že vaše filety, steaky nebo lososové kotlety se vždy dokonale ugrilují bez ztráty šťavnatosti, chuti a aroma. Nejlepší ze všeho je, že nepotřebujete přidat žádný tuk! Grilovací desku také můžete zakoupit odděleně a můžete ji použít v současných modelech sporáků a trub Gorenje.

Skleněný plech na pečení

Plech na pečení je vyroben z kvalitního skla a je dostatečně velký pro radost z každodenního pečení; Transparentní sklo umožňuje stálý přehled o procesu pečení. Kromě toho jej můžete využít při pečení tradičních soufflé, šťavnatých koláčů, závinů či do zlata upečených brambor. Rozměry plechu jsou (V / Š / H): 24/406/360 mm.

Pizza set

Naplňte svůj domov lahodnou vůní čerstvě upečené pizzy z tradiční peci na pizzu pomocí našeho speciálního setu na pizzu. Talíř je vyroben z kamene a není nutné jej potírat tukem, díky tomu bude vaše domácí pizza méně mastná a více křupavá. Pizza set obsahuje dřevěný prkénko a pizza nůž.