Vlastnosti myček - Gorenje

Vlastnosti myček

Systém MultiClack

Praktické řešení pro mytí velkých hrnců, pánví, talířů a skleněných kusů nádobí! Myčky Gorenje jsou vybaveny skvělým systémem nastavování výšky košů do tří úrovní. Zvedání košů v případě potřeby je nyní ještě snadnější, protože mechanizmus pro nastavování výšky je nainstalován na obou stranách koše, což činí manipulaci mnohem snadnější. Systém MultiClack umožní vytvoření většího prostoru pro mytí kusů nádobí různé velikosti.

SpaceDeluxe – pozoruhodně velký prostor

Praktický třetí koš rozšiřuje mycí kapacitu až na 14 sad nádobí! Pohodlně pojme příbory a také umožňuje umístění dlouhých kusů nádobí a šálků na kávu odděleně. Toto uspořádání také vede k lepším výsledkům mytí, velmi jednoduchému používání a optimálnímu využití mycího prostoru.

Energeticky úsporné A+++ spotřebiče

Nejlepší modely myček, zařazené v energetické třídy A +++, zaručují vysokou kvalitu, mimořádnou energetickou účinnost a významné úspory! Energeticky nejúčinnější modely spotřebují téměř o 30% méně energie, než spotřebiče v A třídě energie. Myčky Gorenje se tak řadí mezi spotřebiče, odpovědné za péči o životní prostředí, protože jsou vyráběny v souladu s přísnými směrnicemi Evropské unie pro úsporu energie.

Funkce TotalDry – zcela suché nádobí

Pozoruhodná nová funkce na trhu! Nejmodernější modely myček jsou vybaveny působivým patentovaným řešením pro úplné vysušení vašeho nádobí a dodání dokonalého lesku. Po ukončení mycího cyklu se dveře myčky automaticky postupně ve dvou krocích otevřou. Prvním krokem je pootevření, které je dostatečně velké pro odstranění přebytečné páry. Po 20 minutách se dveře otevřou o dalších pár centimetrů. Tato inovační funkce je velmi uživatelsky přívětivým řešením, protože myčka je již otevřena tehdy, když jste připraveni na její vyprázdnění a nádobí je dostatečně studené na to, aby se s ním dalo manipulovat.

AquaStop – ochranný systém proti vytopení

Díky bezpečnostní funkci AquaStop může být myčka bezpečně ponechána v provozu v noci i během vaší nepřítomnosti. V případě úniku vody nebo vytečení funkce AquaStop automaticky zastaví dodávku vody a čerpadlo současně odčerpá zbytkovou vodu pryč ze spodku myčky. Funkce AquaStop zůstává plně funkční po celou dobu provozní životnosti myčky.

SpaceComfort

Jedinečná konstrukce spodního koše umožňuje skvělou přizpůsobivost kapacity myčky. Držáky talířů lze sklopit, aby bylo možné získat více prostoru pro hrnce a pánve různých velikostí. Speciální drážky na koších na příbory umožňují jejich posunování, aby bylo možné dále přizpůsobit prostor ve spodním koši. Inovační řešení vede k působivé kapacitě až 13 sad nádobí!

Další generace XXL

Exkluzivním řešením firmy Gorenje je naše plně integrovaná myčka vyvinutá speciálně pro kuchyně, které jsou vybaveny ergonomicky nastavenou výškou skříňky tak, aby vyhovovala vyšším osobám. Myčka o výšce 86 cm, která je o 4 cm vyšší, zajišťuje objem navíc, který uživateli umožňuje skutečně využívat flexibilní vnitřek myčky co nejlépe.

Systém Twist zajišťující vynikající výsledky mytí

Kvůli obdélníkovému tvaru úzkých myček o šířce 45 cm (typu Slim) standardní stříkací rameno nedosáhne do přední a zadní části myčky stejně dobře. Firma Gorenje vyvinula inovační řešení: speciální konstrukci stříkacího ramena, které se navíc k otáčení kolem své osy pohybuje také podélně od předního panelu k zadnímu a zpět. To umožňuje stříkání vody rovnoměrně do celého vnitřku myčky, aby se tak dosáhlo optimálních výsledků. Navíc k dokonale čistému nádobí toto řešení zajišťuje také nízkou spotřebu vody a energie.

Variabilní otevírání dveří

Aby se usnadnila instalace a zlepšil vzhled spodní části spotřebiče, dveře jsou vybaveny speciálním pantem, který umožňuje nejprve lehký pohyb dveří směrem ven a teprve potom jejich otevření.

Funkce SpeedWash

Čisté nádobí v polovičním čase
Tato funkce automaticky nastaví teplotu a množství vody poskytují optimální výsledek mytí a sušení v nejkratším možném čase.

Účinnost AAA

Třída AAA zajišťuje optimální využívání energie, účinnost mytí i vysoušení v nejvyšší třídě A. Do této třídy jsou zařazována pouze ta zařízení, která plně splňují evropské směrnice týkající se úspor energie a, v důsledku toho, i ochrany našeho životního prostředí.

Samočistící filtr

Automatický systém čištění filtru odstraňuje zbytky jídla a zajišťuje průchodnost filtru. Tímto se předchází případným potížím a nesprávnému chodu spotřebiče.

Hygienický program

Hygienický program obsahuje doplňkový cyklus oplachování vodou, po kterém následuje prodloužené mytí horkou vodou (při teplotě 70 °C), které vede ke sterilizačnímu účinku. Hygienický program odstraní 99,9 procent všech bakterií. Byl vyvinutý speciálně pro rodiny s malými dětmi, které vyžadují vysokou úroveň hygieny dětských talířů a láhví.

ExtremeSilence – pozoruhodně tichý provoz

Speciální zvuková izolace, účinný motor s držákem vyrobeným z vysoce kvalitního materiálu a inovačně zkonstruovaný systém mytí umožňují tichý provoz myčky. Nejtišší modely myček Gorenje pracují při deklarované úrovni 41 dB, která je ekvivalentní tiché konverzaci mezi dvěma lidmi.

Odložený start

Některé modely myček Gorenje jsou vybaveny také funkcí odloženého startu, která vám umožňuje praktické nastavení času mytí až 24 hodin předem. Tato funkce poskytuje možnost dalších úspor tím, že vám umožňuje načasovat mytí nádobí na dobu s levnější sazbou za elektřinu.

Úsporná rovněž v případě vody

Myčky nové generace také vynikají velmi nízkou spotřebou vody! Díky tomu, že používají až o 41 procent méně vody, vám tyto stroje umožňují aktivně přispívat k zodpovědnému využívání přírodních zdrojů. Používání úsporné myčky sníží spotřebu vody čtyřikrát ve srovnání s ručním mytím nádobí. Ty nejlepší modely budou používat dokonce pouze 10 litrů vody.
* Týká se programu Eco.

Výškově nastavitelné koše

Jak horní, tak spodní koš lze výškově nastavovat podle velikosti a tvaru vašeho nádobí. Držáky ve spodním koši lze složit a vytvořit tak prostor pro větší předměty. Horní koš lze posunout nahoru a vytvořit prostor pro nadměrně velké kusy nádobí. Držák sklenic v horním koši byl vyvinutý speciálně pro mytí křehkých sklenic se stopkou. Větší, spodní koš je vybavený také děleným košíkem na příbory, do kterého lze vkládat všechny typy kuchyňského náčiní.

Nástavec pro dlouhé kusy příboru

Modely Premium a Exclusive značky Gorenje mají v horním koši nástavec pro uložení dlouhých kusů příboru. Tímto způsobem můžete rozložení nádobí optimalizovat a zůstat ujištěni o tom, že jednotlivé kusy jsou bezpečně zajištěny a nevyklouznou během mycího cyklu na dno myčky.

3 v 1

Po jednoduché aktivaci funkce 3 v 1 bude vaše myčka automaticky zjišťovat, jaký typ mycího přípravku používáte. Jestliže používáte tablety 3 v 1, myčka přizpůsobí cyklus mytí a nedávkuje leštidlo. Jestliže používáte práškový nebo gelový mycí přípravek, dojde k uvolnění leštidla, aby se umožnilo dosažení dokonalých výsledků mytí a dokonalého lesku.