Předělání kuchyně: Jděte do retro! - Gorenje

Předělání kuchyně: Jděte do retro!

Kuchyně je obvykle tím nejpředvídatelnějším místem v domě, avšak nemělo by tomu tak být. Je přeci srdcem domácnosti, místem, kde vznikají vzpomínky. Jelikož tam trávíme spoustu času, měla by kuchyně evokovat nejen pocit domácí pohody, ale odrážet i náš vnitřní smysl pro styl. Vytvoření kuchyně s osobností nejenže přidává na jedinečnosti, ale dává celému obydlí nový charakter. 

Moderní retro: inspirace z poloviny století pro vaši kuchyni. 

Pokud chcete, aby zašel vzhled Vaší kuchyně dál než jen  klasickým, umírněným směrem, vyzkoušejte zapojit smysl pro retro styl. Retro interiéry inspirované 50. a 60. léty nabízejí jedinečný a líbivý styl a opět se stávají vyhledávaným trendem v interiérovém designu. Avšak odvážné vzory a neotřelé barvy retro stylu nejsou pro bojácné povahy. Retro Vaši kuchyni učiní kouzelným místem - volba je na Vás! 

Přečtěte si následující rady a naučte se znovu vytvořit přitažlivý retro styl z poloviny minulého století ve své kuchyni. 

1. Barevné kombinace

Pravidlo číslo jedna: buďte odvážní! Barva je základem pokoje, tak si dobře rozmyslete, jaká barevná schémata se budou do Vaší retrem inspirované kuchyně nejlépe hodit. Pohrajte si s černou a bílou, měkkými pastelovými barvami jako například světle modrou a béžovou a odvážnějšími barvami jako červenou, limetkově zelenou, oranžovou, tyrkysovou a šedou. 

2. Odvážné vzory

Jednoduché, opakující se geometrické tvary a motivy, jako například příbory, zvířata a ovoce kombinované s odvážnými a někdy i kontrastními barvami jsou ztělesněním ikonického retro designu. Využijte jich při modernizace zdí Vaší kuchyně nebo do prvku jako například obkládaček, polštářů, ubrusů nebo osvětlovacích  prvků. 

3. Grafické prvky a umělecké doteky

Jednoduchá grafika nebo umělecká díla inspirovaná Pop Artem jsou vynikajícím způsobem jak dodat trochu retro šarmu i do jinak moderního interiéru. Pokud chcete vytvořit dramatický vizuální efekt, zvolte si velkoformátové umělecké dílo. 

4. Moderní napodobeniny retro spotřebičů

Kuchyně by měla být nejen krásná, ale i funkční. Vybavte ji moderními napodobeninami retro spotřebičů, které využívají současné technologie, ale mají retro vzhled. Při výběru dominantních retro kusů hledejte odvážné barvy a zaoblené hrany, které dají prostoru jedinečný nádech retra. 
5. Ikonické retro designové prvky

Posuňte svůj retro interiér o krok dál a vzdejte hold polovině minulého století ikonickými designovými kousky ve Vaší kuchyni. Odlište se od davu starší lampou nebo se vraťte v čase s parádní retro ledničkou a barovými židlemi s 50. let. Jste připraveni na něco ještě odvážnějšího? Pořiďte si blikající neonový nápis. 

Lednice Gorenje Retro Special Edition navržená podle legendární dodávky Volkswagen T1 z 50. let, které se taky někdy říká "Ponorka", svou pastelovou modrou nebo bordovou barvou, hladkými, zaoblenými hranami nepochybně vdechne Vaší kuchyni ducha dávno minulých dekád.  Vašemu domovu nedá jenom špetku retro stylu, ale získá si Vaše srdce svou praktičností a nejnovějšími technologiemi, které z ní udělají nepostradatelným prvkem Vaší kuchyně.