Nové vize Gorenje na veletrhu IFA 2018 - Gorenje
Čtvrtek, 6. září 2018

Nové vize Gorenje na veletrhu IFA 2018

Uznávaný světový výrobce domácích spotřebičů a kuchyní GORENJE, který vyniká nad konkurencí nejen technologickou dokonalostí svých výrobků, ale i jedinečným designem, se představil na letošním IFA 2018 - předním veletrhu spotřební elektroniky a domácích spotřebičů – již po jedenácté. 
Společnost Gorenje vybavuje české domácnosti kvalitními spotřebiči už více než čtyřicet pět let. Dnes prokazatelně patří mezi nejlepší z nejlepších, i proto Gorenje nemohla chybět ani na vyhlášeném berlínském veletrhu IFA, který proběhl od 31. srpna do 5. září. I letos zde oblíbený výrobce domácích spotřebičů a kuchyní opět zazářil ve velkém stylu. Představil totiž širokou paletu technologicky zdokonalených, energeticky úspornějších a precizně navržených výrobků pro domácnost, které poskytují svým uživatelům ještě jednodušší a rychlejší pomoc při každodenních rituálech v kuchyni a zvedají tak pomyslnou laťku intuitivních domácích spotřebičů na další úroveň.

Inteligentní a designové
Celá řada nových designových kuchyňských linií byla vytvořena ve spolupráci s předními světovými designéry, čímž Gorenje opět jednoznačně posílila pověst tvůrců trendů na poli domácích spotřebičů. K vidění tak byly například novinky vyvinuté ve spolupráci se slavným francouzským návrhářem Ora ïtem či značkou sportovního zboží HEAD i mnohá rozšíření kolekcí signaturních kuchyní Retro, Classico či Simplicity. 
S vývojem zaměřeným na budoucnost navíc společnost Gorenje odhalila také platformu Gorenje ConnectLife s řadou spotřebičů, které vstoupí na trh v roce 2019. Jedná se o převratný krok k mnohem propojenějšímu a jednoduššímu každodennímu životu. Nová platforma ConnectLife totiž propojí přístroje v domácnosti s integrovanými digitálními asistenty Gorenje (bot), službami a produkty třetích stran či s osobními asistenty, jako je Alexa, Google či Siri. Bezproblémově připojené přístroje tak přinesou svým uživatelům nejen mnohem větší uživatelský komfort, ale i zjednodušené ovládání.


Čerstvé, jako z přírody
V rámci veletrhu bylo možné prohlédnout si také řadu vestavěných chladniček Gorenje NatureFresh či samostatně stojících modelů Gorenje IonGeneration, které vynikají svým hi-endový vzhledem i řadou inovativních funkcí napodobujících co nejpřirozenější podmínky skladování potravin s vnitřním mikroklimatem. Nechybí jim zásuvka CrispZone s nižší teplotou a nastavitelnou úrovní vlhkosti, která je ideální pro ukládání čerstvých produktů s tendencí se rychle kazit, ani speciální VitaLight pro zachování přirozeného procesu dozrávání ovoce a zeleniny. Pečlivě vyvedená chladicí část s nastavitelnými policemi MultiAdjust navíc umožňuje uživateli plně využívat maximální kapacitu chladničky se speciálním skrytým úložným prostorem HiddenSpace, například pro chlazení nápojů. Jakýkoli typ potravin lze tedy uskladnit prakticky kdekoli a díky inovované technologii IonAir se systémem DynamiCooling či MultiFlow 360°, jež vyrovnává teplotu v celé chladničce, je zajištěno maximální prodloužení čerstvosti potravin.


Umyjete více za méně času
Inovované myčky Gorenje SmartFlex představené na IFA 2018 jsou vybavené množstvím všestranných funkcí i praktickými řešeními. Mají nově flexibilní interiér se třemi výškově nastavitelnými koši, takže nabízejí dostatek místa na nádobí i pro velkou rodinu. Navíc díky technologii IonTech s principem ionizace myčka není cítit, ani když je delší dobu bez provozu. Nemusíte ji tedy zapínat denně jen z poloviny zaplněnou, čímž ušetříte energii i vodu. Oblíbíte si jistě i funkci SpeedWash, se kterou můžete zkrátit délku mycích programů, například rychlé mytí na rekordních 15 minut nebo TotalDry, která automaticky pootevře dveře proto, aby bylo vaše nádobí vždy perfektně suché.

▷ Inovované myčky SmartFlex

Premiéra patentovaných vlnovitých pracích a sušicích bubnů
Společnost Gorenje s hrdostí představila také novou řadu praček a sušiček WaveActive s unikátním vlnovým profilem bubnu v kombinaci se speciálními vlnovými 3D žebry, poskytující nejpečlivěji ošetření vašeho oblečení, dokonalou čistotu a minimum pomačkání. S využitím technologie IonTech je navíc do pračky WaveActive vháněn vzduch naplněný ionty, který společně se speciálním povrchem bubnu umožňuje odstranit až o 30 % více skvrn bez vysokých teplot nebo dalších chemikálií, které poškozují prádlo. Funkce SteamTech s přídavkem páry se navíc postará o odstranění pachů, a dokonce i statického náboje. Skok vpřed byl také dosažen při konstrukci a provedení sušiček, kdy se při sušení s funkci IonTech vzduch obohacuje o negativně nabité ionty, které se postarají o alergeny, zbytky kouře, pylu či bakterií, což maximalizuje svěžest a minimalizuje pomačkání prádla.


Signaturní designové kolekce  
Pro milovníky designu si Gorenje na IFA 2018 připravila exkluzivní novinky do signaturních kuchyňských linek Retro, Classico či Simplicity. Retro kolekci tak rozšíří například chladničky ve třech nových barevných provedeních - jablečná, olivová a měděná. Stejně se rozšířila i sbírka malých domácích spotřebičů v Retro designu (mixér, ruční mixér, varná konvice a topinkovač v barvě slonoviny). Gorenje je pyšná i na pokračující spolupráci s francouzským návrhářem Ora Ïtem, který připravil facelift známé kolekce domácích spotřebičů Gorenje by Ora Ïto, která maximálně podtrhuje hlavní myšlenku, tzv. Simplexitu, neboli umění zbavit objekt složitosti a zdůraznit krásu jeho jednoduchosti. Novinkou je i snadno ovladatelný a super-rychlý HEAD by Gorenje 2v1 Nutri sportovní mixér s přidanou kuchyňskou váhou, jež podporuje zdravý a aktivní životní styl pod dohledem renomované sportovní značky HEAD. Ten jednoduše propojíte s mobilní aplikací "HEAD by Gorenje smoothie recipes", kde naleznete podrobné pokyny pro přípravu zdravých a snadných receptů, které sdílejí sportovní celebrity a ambasadoři značky HEAD, jako Lara Gut, Aksel Lund Svindel či Alexandra Wenk. 


Vaření i bez michelinské hvězdy
Nové technologicky vyspělé sporáky gorenje, digestoře, indukční varné desky a multitaskingové trouby umožní každému i nezkušenému kuchaři stát se ve vaření jedničkou. Inovovaná řada sporáků gorenje, prezentovaná na IFA 2018, je totiž dodávána v různých kombinacích, které vyhovují potřebám různých uživatelů: plynová trouba a varná deska, elektrická trouba s plynovou deskou, indukční varná deska nebo varná deska HiLight... zkrátka množství kombinací přímo na míru. Zcela jistě vás pak ohromí novinky jako indukční varné desky gorenje OmniFlex s inteligentní technologii senzorů IQCook, které ohřívají pánve a hrnce všech velikostí bez zbytečné ztráty energie či nový 2v1 spotřebič gorenje hood in hob, který kombinuje indukční varnou desku s digestoří. A nezapomnělo se samozřejmě ani na páru – Gorenje odhalila také novou troubu gorenje Combi Steam 3v1. Díky technologii, která umožňuje kombinaci horkého vzduchu, páry a mikrovlnného vaření, je nová trouba gorenje 3v1 jedinečným samostatným spotřebičem, který nabízí veškeré pohodlí všech tří kuchyňských příprav.


Uklízení bez starostí
V neposlední řadě byly na IFA 2018 představeny také nejnovější přírůstky do řady výkonných vysavačů gorenje G-Force, které jsou proslulé energeticky efektivním a velmi tichým výkonem. Těšit se tak můžete nově z modelům bez sáčků s technologií CyclonicPower pro bezprecedentní čistící výkon i z bezšňůrového vysavače G-Force Freestyle, se kterým získají uživatelé během vysávání větší svobodu a lehkost, a to není ani zdaleka vše.


Skupina Gorenje tak na dalším velmi úspěšném ročníku veletrhu IFA 2018 opět prokázala, že je jedním z předních evropských leaderů domácích spotřebičů s více než 68 let zkušeností a neoddiskutovatelným trend setterem. S inovativními novinkami od Gorenje se svět spotřební elektroniky, domácích spotřebičů a kuchyní stává mnohem jednodušším a přívětivějším!