Nové sporáky Gorenje HomeMade: Jednoduchá cesta k dokonalému výsledku - Gorenje
Pátek, 21. červenec 2017

Nové sporáky Gorenje HomeMade: Jednoduchá cesta k dokonalému výsledku

Nové sporáky Gorenje HomeMade: Jednoduchá cesta k dokonalému výsledku
Připravte své oblíbené jídlo tak jako v tradiční peci na dřevo, překvapte rodinu či přátele rozmanitou škálou chutných zážitků. Nové sporáky Gorenje HomeMade jsou navrženy s inteligentními řešeními a jednoduchým ovládáním. Můžete se spolehnout, že maximum práce s vařením a pečením zvládnou samy, na vás už je jen jídlo doladit. K dispozici jsou volně stojící sporáky o šířce 50 a 60 cm – elektrické (indukce, Hi-light), plynové a kombinované (plyn, Hi-light + plyn). Všechny modely mají minimálně energetickou třídu A.

Trouby
Sporáky z nové řady mají HomeMade tvar trouby inspirovaný tradiční pecí na dřevo. Inovovaný tvar společně s technologií MultiAir zaručují optimální cirkulaci horkého vzduchu v troubě. Výsledek? Šťavnaté pečínky, chléb s krásně křupavou kůrkou, dozlatova upečené buchty a další dobroty, které máte rádi. A to včetně svatomartinské husy nebo obrovského svátečního krocana – zvětšený objem trouby BigSpace dává dostatek prostoru, což se hodí nejen při pečení, ale i grilování. Inovativní speciální konstrukce komína v nových sporácích Gorenje přináší všechny výhody grilování se zavřenými dvířky. Rychlejší, bezpečnější a efektivnější způsob, jak jídlo dokonale ugrilovat, zatímco knoflíky a okolí sporáku zůstávají studené. XXL receptům jsou přizpůsobeny i extra velké, dostatečně hluboké plechy.
 
Kombinace funkcí MultiAir a HomeMade tvaru trouby pomáhá zvládat i velkou výzvu – rovnoměrné pečení až na 4 plechách současně, aniž by se promíchaly chutě a vůně. Vskutku profesionální výkony ve vaší kuchyni zvládnete i díky speciálnímu nastavení teploty až na 300 °C – ideální třeba pro pečení pizzy. Dáváte-li přednost voňavé pečeni, o perfektní výsledky se postará teplotní sonda, která kontroluje teplotu uvnitř masa a dokonce aktivuje alarm ve chvíli, kdy je jídlo hotové. Lehce vysouvatelné teleskopické lišty umožňují bezpečnou manipulaci na všech úrovních. 

Indukční varné desky
Indukční varná deska se zahřeje dvakrát rychleji než varná deska Hi-light, navíc se zahřívá pouze dno hrnce, takže je úspornější a bezpečnější. Teplota se reguluje okamžitě jednoduchým dotykem, což snižuje riziko rozvaření – příprava sofistikované omáčky, horké čokolády a jiných pokrmů citlivých na teplotu je rázem hračka! Super velké pánve zvládne Bridge Zone a vaření ve velkých hrncích zjednoduší možnost jedním dotykem propojit dvě varné zóny. Funkce PowerBoost šetří čas, energii a peníze – intenzivním zahřátím hrnce výrazně zkracuje dobu vaření (2 l vody přivede k varu přibližně za 5 minut). Nijak náročná není ani údržba a čištění desky, takže její atraktivní design je stále ozdobou kuchyně. 

Hi-light varné desky
Účinné varné desky Hi-light s dvojitými nebo oválnými varnými zónami jsou vybaveny funkcemi, s nimiž se dá vařit bez námahy a které z každého udělají vynikajícího kuchaře. Ukazatel zbytkového tepla, časovač a inteligentní ovládání poskytují skvělou kontrolu nad vařením.

Plynové varné desky
Plynová varná deska s novými extra výkonnými plynovými hořáky ChefBurners = rychlejší a efektivnější vaření. Plamen směřuje přímo na dno hrnce, plyn a teplota jsou optimálně využité, takže doba vaření je kratší a ucha hrnců se příliš nezahřívají. Do dobrodružství s asijskou kuchyní se můžete pustit s novým dvojitým hořákem Wok. Masivní, elegantní litinová mřížka ProGrids je extrémně stabilní a odolná i při nejvyšších teplotách. K dispozici je i bezpečnostní funkce GasStop, která automaticky uzavře přívod plynu při zhasnutí plamene během vaření, pohodlné jednoruční zapalování a redukční mřížka, s níž můžete používat i ty nejmenší hrnce, třeba při přípravě lahodného šálku ranní kávy pro jednoho. 

Design
Nové volně stojící sporáky gorenje HomeMade jsou navrženy v duchu minimalizmu, čisté linie s decentními kovovými prvky perfektně zapadnou do různých typů kuchyní. Stejně tak barvy sporáků – bílá, nerez, hnědá a černá – bez problémů sladíte s dalším vybavením. Ergonomická rukojeť a ovládací tlačítka padnou přesně do ruky.

A ještě mnohem víc!
Vybrané modely nových sporáků gorenje HomeMade mají troubu pokrytou speciálním smaltem CataClea, který po zahřátí na minimálně 85 °C začne absorbovat mastnotu, takže během pečení udržuje povrch bez tuku. Jednoduché čištění a údržbu podporují i hladká, snímatelná dvířka, vyjímatelná vnitřní skla dvířek trouby a funkce AquaClean pro bezpracné čištění vnitřku trouby. Sporáky z nerezu jsou potažené speciální vrstvou TouchFree, eliminující zanechávání otisků prstů. Velmi praktickou novinkou je prostorná zásuvka ve spodní části sporáku, která může být sklopná nebo vysunovatelná. Další výhodou je hlubší sokl, umožňující postavit se ke sporáku ještě blíž.  S teleskopickým podstavcem a nastavitelnými nožičkami můžete jemně vyladit nastavení výšky spotřebiče.

>>ONLINE KOMPLETNÍ NABÍDKA SPORÁKŮ