Gorenje na veletrhu IFA 2016: retro chladnička ve stylu VW, nové myčky nádobí SmartFlex, designové kolekce a mnoho dalšího - Gorenje
Pondělí, 29. srpen 2016

Gorenje na veletrhu IFA 2016: retro chladnička ve stylu VW, nové myčky nádobí SmartFlex, designové kolekce a mnoho dalšího

Gorenje na veletrhu IFA 2016: retro chladnička ve stylu VW, nové myčky nádobí SmartFlex, designové kolekce a mnoho dalšího
Na prestižním veletrhu spotřební elektroniky a domácích spotřebičů IFA v Berlíně, který se koná od 1. do 7. září, představí společnost Gorenje své vizionářského inovace, moderní technologie a design. 

Speciální edice gorenje Retro chladniček je inspirována designem legendárního a stále velmi populárního obytného automobilu Volkswagen, se kterým několik generací procestovalo svět. Ikonický Volkswagen ve vintage stylu zosobňuje nespoutaný, svobodný život, kde je čas na věci, které jsou skutečně důležité a které obohacují náš život. Stejnou filozofii Gorenje přináší do domovů svých zákazníků pod heslem Life Simplified. Tentokrát je zakotveno v nové generaci myček nádobí SmartFlex a řadě sofistikovaných domácích spotřebičů: oceněných parních trub, nových varných plynových desek, vestavěných chladniček a mnoha dalších. Na letošním veletrhu IFA Gorenje představí také designové řady od světoznámých designérů Philippa Starcka a Ora-Їto a nabídne pohled do kuchyně budoucnosti vybavené řadou vzájemně kompatibilních spotřebičů prémiové značky Asko.

Velkou výhodou veletrhu IFA je zaměření na spotřebitele a prezentace kombinací domácích spotřebičů a spotřební elektroniky, což je v digitálním věku jednoznačný trend. Domácí spotřebiče se čím dál častěji zapojují do chytrých komplexních koncepcí domácností,“ říká prezident a generální ředitel společnosti Gorenje Group Franjo Bobinac a dodává: „IFA je největším veletrhem domácích spotřebičů a pro Gorenje Group každoročně zdaleka nejdůležitější událostí svého druhu. Když jsme se před devíti lety veletrhu účastnili poprvé, tehdy společně jen s několika dalšími výrobci domácích spotřebičů, snažili jsme se maximálně využít všech možností, které nabízí. A to platí stále. Letos opět představíme nové, výtečně navržené inovativní produkty ze všech skupin výrobků. Mezinárodní tým Gorenje Group se na IFA setká s našimi zákazníky a obchodními partnery z celého světa a bude se věnovat navazování nových obchodních kontaktů.“

Už žádné komplikace. Je čas na důležitější věci
Kromě inovativních funkcí a vynikajícího designu je společným jmenovatelem produktů značky gorenje maximální flexibilita a jednoduché, intuitivní ovládání. V každodenním shonu, kdy je čas stále cennější, jej přirozeně chceme využít na věci, na kterých opravdu záleží. Gorenje to dobře ví a vyvíjí proto své spotřebiče v souladu s mottem Life Simplified – nabízí praktické pomocníky, zlepšující kvalitu života tím, že se přizpůsobí životnímu stylu každého jednotlivce, aby mohl trávit svůj volný čas, jakkoliv chce. Výrazným krokem značky gorenje tímto směrem je nová generace myček nádobí SmartFlex.

SmartFlex: brilantní výsledky s mimořádnou lehkostí a rychlostí
Myčky nádobí SmartFlex, nejnovější přírůstek do sortimentu velkých spotřebičů gorenje, jsou výsledkem vlastního vývoje společnosti. Díky dokonalé integraci s životním stylem uživatele budou tito efektivní a spolehliví asistenti v každé domácnosti nepochybně víc než užiteční. Jejich přizpůsobivost, funkčnost a nejmodernější design jim umožňují řešit jakýkoli úkol, reagovat na potřeby uživatelů a ulehčit jim od mnoha časově náročných úkolů. Vyspělé SmartFlex funkce zaručí skvělé výsledky bez ohledu na množství, typ a míru znečištění nádobí. 

Cool legenda, kterou můžete zaparkovat v kuchyni
Nepřehlédnutelným kouskem v letošní expozici Gorenje bude speciální řada chladniček z Retro kolekce navržená ve spolupráci s německou automobilkou Volkswagen a stylizovaná do podoby jejich legendárního minivanu. Tato vintage ikona generace hippies, známá po celém světě, je dnes vysoce ceněným sběratelským kouskem. Symbolizuje spontánnost, uvolněnost ducha, evokuje pocit svobody… typické pro období let 1950 až 1960, kdy se Volkswagen minivan narodil. Dokonale tak zapadá do řady gorenje Retro s jeho designem inspirovaným 60. léty. Chladničky jsou vybaveny technologií IonAir, udržující potraviny čerstvé a zdravé po dlouhou dobu, mají úspornou energetickou třídu A a řadu pokročilých funkcí. Speciální edice gorenje Retro tak v sobě spojuje to nejlepší z obou světů – skutečně unikátní legendu, kterou můžete zaparkovat ve své kuchyni.

Gorenje pokračuje v dobrodružství s návrhářem Ora-Їto 
Gorenje pokračuje v tradici spolupráce se světoznámými návrháři. Aktualizovaná verze kolekce gorenje Ora-Їto (začala se vyrábět v roce 2007) bude uvedena na trh v roce 2017. Vedle velkých spotřebičů tentokrát nabídne také celou řadu malých domácích spotřebičů.

Krok do kuchyní budoucnosti: chytré spotřebiče ASKO
Na letošním veletrhu IFA Gorenje Group představí pod svou prémiovou značkou Asko nové kompatibilní spotřebiče pro vaření a praní. Vývoj probíhá ve spolupráci s IT specialisty. Následovat bude uvedení sofistikovaných inteligentních domácích spotřebičů také pod globální značku gorenje. V chytré domácnosti umožní inteligentní spotřebiče v kombinaci s aplikacemi mnoho nových, personalizovaných služeb. Cíl je jasný – podpořit životní styl uživatelů, pečovat o ně, dát jim dostatek času na sebe, rodinu a přátele.