Gorenje partnerem „ekologických oscarů“– E.ON Energy Globe Award ČR - Gorenje
Středa, 24. červen 2015

Gorenje partnerem „ekologických oscarů“– E.ON Energy Globe Award ČR

Gorenje partnerem „ekologických oscarů“– E.ON Energy Globe Award ČR

Značka gorenje je synonymem technologické dokonalosti, moderního designu a ekologičnosti. V souladu s vizí společnosti se Gorenje letos potřetí stalo partnerem prestižní soutěže E.ON Energy Globe Award ČR, která se snaží inspirovat firmy, instituce i jednotlivce k tomu, aby se pokusili přispět k ochraně životního prostředí a úspoře energií. Gorenje vítězům věnuje vestavné multifunkční trouby BigSpace s objemem 75 litrů a 67 litrů (modely BO789S40X a BO636E20XG).

Ohleduplnost vůči přírodě je pro značku gorenje jednou z jasných priorit, což se projevuje například v důrazu na úsporný provoz spotřebičů. Díky sofistikovaným technickým řešením a inovacím například nejvyspělejší modely z nové generace vestavných spotřebičů gorenje mají energetickou účinnost A+, takže s nimi můžete vařit nejen rychleji, zdravěji, efektivněji ale také ekonomičtěji! A to je pro rodinný rozpočet bezesporu vítaná zpráva, protože příprava pokrmů představuje 5-8 % z celkové spotřeby energie v domácnosti.

Čas i energii šetří vysoce účelové vestavné trouby nové generace gorenje, ve kterých je možné vařit hned několik pokrmů najednou. Systém MultiFlow 360° umožňuje pečení až na pěti úrovních zároveň, třeba pizzu a koláč, aniž by docházelo k míchání vůní a chutí. Dokonalé jídlo si můžete připravit ve 2, 3 nebo více krocích, trouba vám pomůže nastavit proces přípravy a vy se pak už nemusíte o nic starat. Nadšení u začátečníků i pokročilých kuchařů vzbudí výběr z více než 80ti AutoProgramů a receptů. Všechny parametry jako čas vaření, teplota a ohřev jsou nastaveny automaticky. Vše, co potřebujete udělat, je vybrat druh jídla, hmotnost a zmáčknout start. Trouba se postará o zbytek.

Všestranným pomocníkem v kuchyni, který vaří úsporně a navíc zdravě, jsou parní trouby gorenje. Jejich výhodou je vynikající parní výkon, který tvoří páru bez obsahu kapek vody, čímž zabraňuje vlhnutí dušeného jídla, zachovává živiny a udržuje jej šťavnaté a plné chuti, aniž byste k jeho přípravě potřebovali tuk. Parní trouby umějí nejen vařit či péct několik pokrmů najednou – od zeleniny až po maso – ale také ohřívat, protože jídlo nevysuší.

Nejrychlejší a nejefektivnější způsob přípravy zejména menšího množství jídla nabízí mikrovlnné trouby nové generace gorenje s konstantním přísunem mikrovln namísto impulzních (inverter technologie). Díky tomu si jídlo zachová svou původní strukturu, včetně vitamínů, minerálů a vláknin, má lepší chuť, není vysušené a na povrchu je méně okoralé. Mikrovlnné trouby gorenje tak šetří čas (pokrmy ohřejí rychle), nádobí (k přípravě jídla postačí jeden talíř) a energii (s kratší dobou ohřevu se výrazně snižuje spotřeba elektrické energie).

Nová generace vestavných indukčních varných desek gorenje vaří rychle, úsporně, zdravě, bez stresu, bez námahy, s vynikajícím výsledkem, nešetří dobrými nápady a navíc skvěle vypadají! Kdo by některou z nich nechtěl mít doma? Indukční ohřev doslova za pár minut zahřeje hrnec na teplotu potřebnou pro přípravu pokrmu. Velikost indukčního pole se přizpůsobí velikosti dna nádoby, takže spotřebovává právě tolik energie, kolik je k ohřevu hrnce nutné. Po sejmutí hrnce z plotýnky se přenos energie okamžitě zastaví a dochází k minimální tvorbě zbytkového tepla. Nové indukční varné desky gorenje jsou vybaveny chytrými funkcemi, na které si každý rychle a rád zvykne. Unikátní senzorová technologie IQ Cook se senzory umístěnými ve varné zóně i na pokličce hrnce za vás sleduje čas vaření, požadovanou teplotu a hlídá vše, co je třeba.

Kontakty

Oficiální stránky GORENJE: www.gorenje.cz

Mediální servis:
2media.cz, s.r.o., Pařížská 13, Praha 1, www.2media.cz