Nová generace vestavných trub, varných desek a odsavačů gorenje: Zdravé, snadné, bezstarostné, úsporné a rychlé vaření. A navíc perfektní chuť! - Gorenje
Pondělí, 16. únor 2015

Nová generace vestavných trub, varných desek a odsavačů gorenje: Zdravé, snadné, bezstarostné, úsporné a rychlé vaření. A navíc perfektní chuť!

Nová generace vestavných trub, varných desek a odsavačů gorenje: Zdravé, snadné, bezstarostné, úsporné a rychlé vaření. A navíc perfektní chuť!

Gorenje pomáhá lidem lépe jíst, žít zdravěji a mít dostatek času na své blízké. S novou generací vestavných spotřebičů přichází do českých kuchyní mimořádně schopní osobní asistenti, kteří umožňují vařit rychleji, připravovat zdravější jídla a zároveň promění vaření v zábavu. Nové vestavné trouby, varné desky a odsavače par gorenje jsou vybaveny inteligentními technologiemi, které myslí za vás, hlídají přípravu pokrmů, pomáhají uvařit kvalitní, chutné jídlo a nešetří dobrými nápady. A navíc vynikají vytříbeným designem se sjednocujícími prvky, jako je displej nebo rukojeti v jedné výšce. Na výběr jsou tři základní řady:  Essential, Advanced a Superior.

Vestavné trouby

Inovativní HomeMade zaoblený tvar trouby, inspirovaný tradiční pecí na dřevo, umožňuje volnou cirkulaci horkého vzduchu rovnoměrně ze všech stran, takže jídlo je vždy dokonale upečené: křupavé zvenku a šťavnaté uvnitř. V kombinaci se systémem MultiFlow 360° umožňuje pečení až na pěti úrovních zároveň, třeba pizzu a pečivo najednou, aniž by docházelo k míchání vůní a chutí.

Dokonalé jídlo si můžete připravit ve 2, 3 nebo více krocích, trouba vám pomůže nastavit proces přípravy a vy se pak už nemusíte o nic starat. Při chystání jídel, jako chléb či lasagne, které potřebují změny teploty během pečení, tuto pomoc ocení i zkušenější kuchaři. Nemenší nadšení u začátečníků i pokročilých vzbudí výběr z více než 80ti AutoProgramů a receptů. Všechny parametry jako čas vaření, teplota a ohřev jsou nastaveny automaticky. Vše, co potřebujete udělat, je vybrat druh jídla, hmotnost a zmáčknout start. Trouba se postará o zbytek. Díky enormní velikosti trouby (objem do 75 l u standardních trub a do 53 l u kompaktních trub) už není problém ani pečení obrovského krocana či svatomartinské husy – funkce SlowBake navíc zajišťuje pečení při nižších teplotách až po dobu 6ti hodin. Maso je tak perfektně měkké a při tom šťavnaté, voňavé a plné živin. Příznivce zdravé výživy potěší speciální funkce Yogurt, se kterou za přibližně 3 hodiny hravě připravíte poctivý domácí jogurt.  

Dvířka trub se dovírají tiše a tlumeně, u nejvyšších modelů na ně můžete i kdykoliv sáhnout a nikdy se nespálíte. Speciální trojité nebo dokonce čtverné prosklení dvířek dělá trouby gorenje bezpečné na dotyk. Žádné starosti vám nezpůsobí ani obávaný úklid po vaření – extra účinné pyrolytické čištění zanechá troubu naprosto čistou, bez stop mastnoty.

Parní trouby

Výhodou trub gorenje je vynikající parní výkon, který tvoří páru bez obsahu kapek vody. Tím zabraňuje vlhnutí dušeného jídla, zachovává živiny a udržuje jej šťavnaté a plné chuti, aniž byste k jeho přípravě potřebovali tuk. Velký, praktický a elegantní zásobník na vodu je šikovně umístěn vně trouby, což nejen usnadňuje manipulaci, ale především poskytuje více prostoru, takže celý nadprůměrně velký objem trouby můžete využít pro přípravu pokrmů. Jeden zásobník na vodu postačí na celý průběh vaření, takže žádné dodatečné doplňování vody není potřeba, čímž ušetříte čas a energii a zlepšíte celkový výsledek vaření v páře.

Varné desky

Nepotřebujete dlouhou praxi, drahé kurzy ani letité zkušenosti, abyste se stali králem kuchyně. Společně s indukčními varnými deskami gorenje, vybavenými chytrými technologiemi, bravurně a bez stresu zvládnete přípravu jakéhokoliv pokrmu. Unikátní senzorová technologie IQ Cook se senzory umístěnými ve varné zóně i na pokličce hrnce za vás sleduje čas vaření, požadovanou teplotu a hlídá vše, co je třeba. Nestane se, že by přetekla voda nebo mléko z hrnce, protože deska automaticky sníží teplotu po bodu varu a udržuje ji, jak dlouho je třeba – ideální pro přípravu těstovin, polévek či omáček.  Pokud vaříte v páře, stačí 0,5 dl vody na 1 kg zeleniny, nic se nerozvaří, vitamíny, minerály a přirozená barva zeleniny zůstanou zachovány. IQ Cook s funkcí IQpoach, která udržuje teplotu mezi 71 a 85° C, umí uvařit třeba benediktská vejce. A žádné nástrahy už neprovází ani přípravu steaků, funkce IQgrill jednoduše, při velmi malém množství oleje, nebo dokonce bez něj, skvěle a bez připálení ugriluje steak přesně tak, jak to máte rádi.

Funkce XpandZone umožňuje vaření téměř po celé ploše varného panelu, takže je rázem dostatek místa pro větší hrnce či pánve, případně kombinaci několika menších. Maximální výkon v ultra krátkém čase, to je další vítaný bonus nových indukčních desek gorenje – s funkcí PowerBoost Supreme trvá jen 4,2 minuty ohřát 2 l vody z 15° C na 90° C, což je přibližně polovina doby při běžných HiLight varných panelech!

Odsavače par

Digestoře Gorenje jsou nejen zosobněním moderní technologie, ale také vysokého designu. Důkladně pohlcují veškeré škodlivé pachy a při tom pracují velmi tiše a spolehlivě. Patentovaná technologie AdaptAir zajišťuje zcela rovnoměrné nasávání vzduchu po celém povrchu digestoře. Speciální pěna ve filtrech odstraňuje až 98 % všech tuků a ostatních nečistot, takže vzduch v kuchyni je podstatně svěžejší a čistší. Pára, pachy a další nečistoty z kuchyně mizí rychle a takřka neslyšně. O tichý provoz se postarají speciální klapky v odsavači, které se otevírají a zavírají, aby snížily hluk. Filtry se snadno vyčistí v myčce nádobí. SliderTouch ovládání – speciální inovativní posuvný ovladač integrovaný přímo v nerezu, umožňuje snadné a okamžité změny nastavení výkonu a intenzity osvětlení pouze posuvem prstu po stupnici.

Nová generace vestavných spotřebičů gorenje – Life Simplified!

Kontakty

Oficiální stránky GORENJE: www.gorenje.cz

Mediální servis:
2media.cz, s.r.o., Pařížská 13, Praha 1, www.2media.cz