S malými domácími spotřebiči gorenje vytvoříte snadno a rychle kvalitní zásoby na zimu pro celou rodinu - Gorenje
Středa, 6. srpen 2014

S malými domácími spotřebiči gorenje vytvoříte snadno a rychle kvalitní zásoby na zimu pro celou rodinu

S malými domácími spotřebiči gorenje vytvoříte snadno a rychle kvalitní zásoby na zimu pro celou rodinu

S koncem letní sezóny mnozí každoročně řeší otázku, jak co nejlépe zpracovat letošní přebytky ze zahrádky, čerstvé houby z lesa, bylinky nebo nadúrodu jablek či ořechů. A jak je správně a úsporně uskladnit, aby byly v zimě jako čerstvé a nezabíraly moc místa. S praktickými pomocníky – malými domácími spotřebiči gorenje to letos konečně zvládnete!

Jedním z nejstarších a nejjednodušších způsobů konzervace je sušení. Šetrnou dehydratací, odstraněním vody a vlhkosti, zůstává zachována výživová hodnota potravin, příjemně se koncentruje a zvýrazní chuť, zmenší se velikost i váha každého kousku, takže skladování je nenáročné na prostor i spotřebu energie. Není zapotřebí chladnička, mrazák, ani skříň na uložení zavařenin.  Výkonná sušička potravin gorenje FKD 24 DW je vybavena pěti velkými (v průměru 31 cm) demontovatelnými, výškově nastavitelnými zásobníky, takže nabízí spoustu prostoru na sušení ovoce, zeleniny či masa, a to i větších kousků či silných plátků! Jednoduše ovladatelný digitální časovač s LED displejem lze nastavit na 30 min. až 19 hod. a 30 min., rozsah použitelných teplot je 35 ℃ až 70 ℃.

variantou využití nejrůznějších druhů ovoce je jeho proměna v lahodné marmelády. Samozřejmě i v tomto případě gorenje pomůže – jeden z přednastavených programů pekárny BM 900 AL dokáže vyrobit delikátní marmeládu. Co může být lepšího než krajíc čerstvého domácího chleba namazaného domácí marmeládou? Při domácí přípravě navíc máte pod kontrolou všechny suroviny, což mimo dalších výhod přináší jistotu absence chemických konzervantů, barviv a nevyzpytatelných „éček“.

A další tip, jak efektivně zpracovat a uchovat třeba ořechy do vánočního cukroví, ale i jiné druhy potravin? Zkuste použít automatický sekáček potravin gorenje S400B s výkonným AC motorem v elegantní černé barvě. Ořechy najemno naseká během pár sekund! Vzhledem k snadnému ovládání a kompaktní velikosti je krájení tak snadné, jako nikdy předtím. Ovšem pozor, aby ořechy několik měsíců do vánoc přečkaly v optimální kondici, je dobré je vzduchotěsně uzavřít do sáčku. Bez problémů se vám to podaří s vakuovou svařovačkou fólií gorenje VS110W. Postup je velmi jednoduchý – svařovačka vysaje ze sáčku s uloženými potravinami vzduch a spolehlivě ho uzavře. Uchovávání ve vakuu, tedy bez působení vzduchu, výrazně prodlouží trvanlivost, čerstvost, zachová nutriční hodnoty, přirozenou chuť i vůni potravin. Navíc jde o prostorově úsporné řešení – sáčky můžete uchovávat v chladničce nebo v komoře.

Typickým tuzemským ovocem a neocenitelným zdrojem vitamínů je jablko, pokud jej máte nejraději ve formě osvěžujícího moštu, bude se vám hodit nerezový odšťavňovač gorenje JC805E. Je vybaven extra velkým XXL otvorem pro vkládání celých surovin, což ušetří čas a námahu se zdlouhavým krájením jablek na malé kousky.

Ke kvalitě získané šťávy přispívá micro filtr pro dokonalou filtraci a možnost plynule nastavit potřebnou rychlost. Příjemným bonusem je tichý, uživatelsky nenáročný a bezpečný provoz. Jednoduché je i čištění odšťavňovače.

Kontakty

Oficiální stránky GORENJE: www.gorenje.cz

Mediální servis:
2media.cz, s.r.o., Pařížská 13, Praha 1, www.2media.cz
http://www.facebook.com/2media.cz