Vyberte tu správnou digestoř a vaše kuchyně bude vonět! - Gorenje
Úterý, 26. srpen 2014

Vyberte tu správnou digestoř a vaše kuchyně bude vonět!

Vyberte tu správnou digestoř a vaše kuchyně bude vonět!

Kvalitní digestoř je zárukou, že kuchyň bude stále příjemným místem bez nežádoucích pachů a výparů, přirozeným srdcem domácnosti, kde se často a ráda schází celá rodina. Ať už se rozhodnete pro přípravu jakéhokoliv pokrmu. Nezbytnou podmínkou ovšem je správný výběr digestoře!

Máte-li k dispozici komínový odtah, který pachy a výpary vzniklé při vaření odvádí z interiéru ven, připojíte digestoř na odtahové potrubí, což zpravidla přináší vyšší účinnost. Pokud ne, žádný problém, můžete se spolehnout na digestoře s recirkulací. Ta přes filtry (vstupní kovový filtr zachycuje mastnoty ve vodní páře a uhlíkový filtr eliminuje pachy) očištěný vzduch vrací zpět do prostoru. A pozor, i v případě odsavače par platí ono léty a zkušenostmi prověřené: Dvakrát měř a jednou řež… Pořídíte-li si digestoř užší, než je varná deska, rozhodně nepočítejte s tím, že splní vaše očekávání.

Dalšími klíčovými parametry jsou výkon, hlučnost a design, což platí především, pokud máte kuchyň volně propojenou s obývacím pokojem a digestoř je tak stále na očích. Výkon spotřebiče by měl logicky odpovídat velikosti kuchyně. Pokud si nejste jistí, zkuste použít jednoduchou, odborníky doporučovanou, rovnici: podlahová plocha prostoru x výška prostoru x 10. Neméně podstatné jsou i zdánlivé detaily, jako je snadné ovládání a vhodné osvětlení.