Gorenje partnerem „ekologických oskarů“ - Gorenje
Čtvrtek, 3. červenec 2014

Gorenje partnerem „ekologických oskarů“

Značka gorenje je synonymem technologické dokonalosti, moderního designu a ekologičnosti. V souladu s vizí společnosti se Gorenje letos podruhé stalo partnerem E.ON Energy Globe Award ČR. Vítězi věnuje úsporné spotřebiče značky gorenje (pračka a sušička gorenje powered by E.ON a chladničky z nové generace ION generation), které budou předány v říjnu na slavnostním galavečeru.

E.ON Energy Globe Award ČR se už šestým rokem snaží inspirovat firmy, instituce i jednotlivce k tomu, aby se pokusili přispět k ochraně životního prostředí a úspoře energií. O významu této prestižní soutěže, která bývá označována také jako udělování „ekologických oskarů“, svědčí i nebývalý zájem a vysoká úroveň projektů přihlášených do čtyř základních kategorií Obec, Kutil, Firma a Mládež, které se týkají již dokončených a fungujících projektů. Novinkou je speciální kategorie Nápad, nabízející šanci i autorům zajímavých myšlenek a nápadů, které na realizaci teprve čekají.

Gorenje si od partnerství s E.ON Energy Globe Award ČR slibuje svou účast, participaci a podporu projektů, které jsou mimořádně prospěšné životnímu prostředí a tím i celé společnosti. Intenzitu spolupráce nejlépe dokládá v loňském roce realizovaný unikátní projekt – Gorenje společně s energetickou společností E.ON uvedli na trh revoluční novinku, jedinou pračku a sušičku, které si na sebe vydělají. A inspirací byl dobrý nápad, který vzešel právě ze soutěže E.ON Energy Globe Award ČR.

Společnost Gorenje už více než 60 let vybavuje domácnosti po celém světě spolehlivými, úspornými, technologicky vyspělými spotřebiči s výjimečným designem, které jsou současně šetrné k životnímu prostředí. Ohleduplnost vůči přírodě je prioritou v každé fázi životního cyklu výrobků z portfolia Gorenje – od návrhu, přes výrobní proces, každodenní používání, až po snadnou ekologickou likvidaci po skončení životnosti. Neméně podstatný je také úsporný provoz. Díky sofistikovaným technickým řešením a inovacím například nejvyspělejší modely z nové SensoCARE generace praček gorenje    mají energetickou účinnost A + + + -20 %. Totéž platí i pro nové SensoCARE sušičky gorenje, které mají energetickou účinnost až A -40%!

Za ekologický přístup, ale také za design a technologickou výjimečnost získala společnost Gorenje řadu uznání, včetně ocenění Best Eco Washing Mashine by Good Housekeeping Magazine (2011), Grüner Stecker prize v Rakousku (2010) či ceny Sunny Personality Acknowledgement (2009). Na svém kontě má hned několik prestižních designových ocenění Red Dot (např. 2014 – inteligentní trouba gorenje s dotykovým displejem TFT, 2013 – pračka nové generace SensoCare, 2012 – indukční varná deska IQcook ad.) a Plus X Award (např. 2013 – IQcook indukční varná deska, 2012 – kombinovaná chladnička RETRO ad.).