Nová generace chladniček gorenje ION generation udržuje potraviny v optimální kondici. Nyní ještě více prostoru a svěžesti! - Gorenje
Středa, 21. květen 2014

Nová generace chladniček gorenje ION generation udržuje potraviny v optimální kondici. Nyní ještě více prostoru a svěžesti!

Nová generace chladniček gorenje ION generation udržuje potraviny v optimální kondici. Nyní ještě více prostoru a svěžesti!

Gorenje se podařilo vyřešit zásadní otázku, která řadu let stála před výrobci chladniček. Jak zajistit přirozené mikroklima a konstantní teplotu uvnitř chladničky a vytvořit tak příznivé podmínky pro skladování potravin, aby zůstaly dlouho čerstvé? Vývojáři Gorenje našli odpověď v přírodě a stvořili novou generaci chladniček ION generation. A zdokonalování této mimořádně úspěšné řady stále pokračuje!

Aktuální novinkou jsou 2 metry vysoké volně stojící kombinované chladničky (např. model NRK 6202 TX) a 1,85 metru vysoká volně stojící kombinovaná chladnička (model NRC 6192 TX) s dvěma unikátními funkcemi: ConvertActive umožňuje pouhým stisknutím tlačítka jednoduše proměnit mrazák v chladničku. Dvě hodiny po aktivaci se změní teplota v mrazicí části na -2 až 3 °C, takže rázem je k dispozici chladnička s objemem 200 l a dostatkem místa. V horní chladicí části lze nastavit teplotu mezi 4 až 9 °C. Druhou klíčovou funkcí je FreshActive LED světlo pro prodloužení procesu fotosyntézy, umístěné v zásuvce na ovoce a zeleninu.  Nová generace chlazení ION generation tak nyní poskytuje ještě více prostoru a svěžesti.

Chladničky nové generace ION generation vytvořené v souladu s přírodou na první pohled zaujmou propracovaným designem a ohromí mnoha chytrými funkcemi, které si můžete vybrat podle svých potřeb. Výsledkem je nejen maximální úspora energie, ale také prodloužení čerstvosti potravin – až o 20 %! Chladničky se vyrábějí v základní řadě Essential, středně vybavené řadě Advanced a nejvyšší řadě Superior. Dostupné jsou v nadčasové bílé barvě a zdokonaleném nerezovém Inox provedení, odolném proti znečištění například při doteku prstů.

Základem nové generace chlazení ION generation je revoluční technologie IonAir simulující přírodní proces ionizace, při kterém negativně nabité ionty – anionty aktivně a efektivně čistí vzduch. IonAir technologie uvnitř chladničky zničí maximální množství škodlivých bakterií a mikroorganizmů a stejně spolehlivě si poradí i se zápachem a příliš silným aroma některých potravin. Výsledkem je perfektní mikroklima pro jídlo a zachování jeho přirozených hodnot, chutě i barvy. A už žádný nepříjemný odér v ledničce! IonAir technologii doplňuje mimořádně účinný ventilační systém MultiFlow 360°, který aktivně vyrovnává vlhkost a teplotu uvnitř chladničky, 14 ventilačních trysek se stará o rovnoměrnou distribuci vzduchu a o udržení správné teploty na každé polici. MultiFlow 360° navíc naprosto eliminuje nežádoucí namrzání surovin v chladničce, čímž usnadňuje další manipulaci.

Nová generace chladniček ION generation vyniká nejen dokonalou harmonií s přírodou, ale také mimořádnou inteligencí – jde o první chladničky se schopností učit se! Díky jedinečnému systému adaptace AdaptTech se chladničky gorenje přizpůsobí chodu každé domácnosti a navíc šetří energii.  Elektronicky řízený senzorový systém zaznamenává zvyky uživatele, sbírá a vyhodnocuje data o frekvenci otevírání dveří během týdne. Na základě těchto údajů pak reguluje řízení teploty v chladničce, takže nehrozí zahřívání potravin a „teplotní šoky“, což napomáhá udržet potraviny co nejdéle čerstvé.

V chladničkách gorenje nové generace má každá potravina své místo s unikátním mikroklimatem. Například CrispZone zásuvka pojme až 36 litrů čerstvých potravin, zejména ovoce a zeleniny. Profesionální a velmi rychlé zmrazení (dvakrát rychlejší než obvykle) se zachováním vitamínů, minerálů a živin zajistí XtremeFreeze přihrádka – velmi praktická pro rychlé zmrazení potravin po příchodu z nákupu. K dispozici je také funkce SuperCool – vynikající pro zchlazení množství potravin najednou, a ZeroZone zásuvka pro skladování masa a ryb při 0˚ C.

Kromě svěžesti a zdraví moderní lidé preferují také funkčnost a jednoduchost. Nová generace inteligentních chladniček gorenje proto nabízí několik uživatelsky přívětivých řešení. Nechybí výsuvné skleněné police, které udrží až 22 kg potravin. SimpleSlide princip umožňuje snadný posun polic ve dveřích nahoru a dolů, takže není problém umístit ani ty největší láhve, SlotIn funkce zajistí otevření dveří do pravého úhlu, i když chladnička stojí u zdi nebo jiného spotřebiče.

Gorenje se stále snaží najít nové způsoby, jak ušetřit energii a peníze. Všechny chladničky ION generation proto mají mimořádně úsporné energetické třídy, od A + po A + + +. Navíc jsou některé z nich řízeny Inverter Compressorem, který reguluje provoz v závislosti na teplotě a může ušetřit až 60 % energie ve srovnání s energetickou třídou A. Režim EcoMode šetří energii v době, kdy se chladnička nepoužívá, třeba během dovolené.

Sofistikované funkce nové generace chladniček ION generation lze rozdělit do tří základních kategorií: Nature Fresh, Simple Use a Green Care. Nature Fresh – funkce, které vytvářejí optimální podmínky pro zachování čerstvosti potravin po co nejdelší dobu, eliminují pachy a bakterie v chladničce (např. IonAir s Multiflow 360°, AdaptTech, XtremeFreeze, NoFrost Plus, SuperCool, CrispZone, CrispActive, FreshActive, ZeroZone). Simple Use – funkce pro pohodlné ovládání a flexibilní nastavování vnitřního prostoru chladničky tak, aby byl bezezbytku využit (např. SlotIn, SimpleSlide, XXL SpaceBox, MultiBox 3 in 1, PullOut). Poslední kategorie Green Care je úzce spjata s prioritou společnosti Gorenje, ochranou životního prostředí, a patří do ní například funkce EcoMode, LED osvětlení, AirPower systém, InverterCompressor a zařazení do energetické třídy A+++.

S novými chladničkami ION generation budete mít zdravé a čerstvé potraviny stále nadosah a vaše chladnička vám poskytne prvotřídní uživatelský komfort. Už žádné zbytečné plýtvání kvůli špatnému skladování!

Náš tip: Získejte k chladničce dárek

Pokud si v období od 20. 5. do 31. 7. 2014 koupíte libovolný z akčních modelů chladniček gorenje ION generation s funkcemi IonAir a AdaptCool neboli AdaptTech, získáte hodnotný dárek v podobě malého domácího spotřebiče značky gorenje dle vlastního výběru v  hodnotě až 3 999 Kč. A kromě toho ještě ušetříte na ceně akční chladničky! Vyberte si svůj COOL dárek na www.gorenje-darky.cz!

Kontakty

Oficiální stránky GORENJE: www.gorenje.cz

Mediální servis:
2media.cz, s.r.o., Pařížská 13, Praha 1, www.2media.cz
http://www.facebook.com/2media.cz