Vestavné spotřebiče kuchyni sluší - Gorenje
Čtvrtek, 7. listopad 2013

Vestavné spotřebiče kuchyni sluší

Vestavné spotřebiče kuchyni sluší
Díky vestavným spotřebičům není třeba podřizovat vzhled kuchyně praktické funkci, kterou v domácnosti má. Kuchyň tak potěší oko estéta harmonickým souladem a zároveň poskytuje maximální komfort při vaření, vše potřebné je nadosah, pokročilé technologie otevírají cestu k prvotřídním kulinářským zážitkům. Není divu, že při zařizování nové kuchyně nebo rekonstrukci té stávající jsou především vestavné trouby a varné desky stále častěji jednoznačnou volbou. Důvodů je hned několik. Vedle již zmiňovaného estetického hlediska, kdy se vestavné spotřebiče bez problémů přizpůsobí celkovému stylu kuchyně, je podstatná také prostorová úspornost, jednodušší čištění a údržba, možnost umístit troubu a varnou desku tam, kde se s nimi nejlépe pracuje. V případě produktů značky Gorenje je bonusem ještě design, který respektuje potřeby, preference a životní styl uživatelů. 
 
Model vestavné trouby BO 75 SY2W z nové řady designové kolekce Simplicity 2 zaujme každého, kdo má rád jednoduché, přímé linie, preferuje technologicky vyspělé a úsporné spotřebiče. Funkce AdaptBake si zapamatuje nastavení teploty pro každý předvolený program a při dalším použití nabídne poslední nebo nejčastěji používané nastavení. Jednoduché a jasné dotykové ovládání s elektronickým programovacím časovým spínačem umožňuje nastavit dobu vaření a vybrat správnou teplotu. Povrch časového spínače je zcela hladký, takže se snadno čistí. Systém zavírání dvířek trouby GentleClose je mimořádně pohodlný, dvířka se zavírají jemně a bezhlučně bez ohledu na vynaloženou sílu. Mezi přednastavenými programy nechybí speciální zavařovací program, který je vítanou alternativou k objemným zavařovacím hrncům. Tato trouba je v nabídce v bílém i černém provedení (BO 75 SY2B).
 
Řešením pro ty, kteří hledají spojení dynamického designu s nádechem klasiky a nejmodernějších technologií, jsou trouby z řady Gorenje Classico. Dvířka trouby jsou opatřena zdvojeným reflexním sklem, takže vnější strana dvířek je vždy chladná, nejen proto byla trouba zařazena do energetické třídy A-20 %. Na vnitřní straně dvířek trouby nejsou žádné drážky nebo hrany, takže se snadno čistí. Inovační design vnitřku trouby s chytře umístěným topným tělesem HomeMade imituje tradiční pece na dřevo. Efektivní cirkulace horkého vzduchu vede k rovnoměrnému rozvádění tepla a k vynikajícím výsledkům pečení. Teleskopické vodicí lišty značně usnadňují vkládání pečicích plechů do trouby a zajišťují výborný přehled o procesu pečení. Ideální v kombinaci s plynovou varnou deskou model GW 65 CLI.
 
Jedinečnou novinkou respektující moudrost našich předků je HomeMade klenutý tvar trouby, vycházející z tvaru tradiční kamenné dřevem vytápěné pece. Hladké zaoblené okraje na zadním panelu a klenutý vnitřek zajišťují účinnější cirkulaci i rovnoměrnou distribuci horkého vzduchu uvnitř trouby. Výsledek? Dokonale upečené, šťavnaté, avšak přesto křupavé pokrmy, měkký chléb s bezvadnou kůrkou a mnoho dalších oblíbených jídel připravených způsobem, který jim dodá ještě lepší chuť. Design HomeMADE je použit u nejnovější generace trub Gorenje. Příkladem je model BO 7431 AX – multifunkční trouba BigSpace, s užitečnou kapacitou 65 litrů dokáže snadno upéci více jídel najednou i krocana o váze 7 kg. S ohledem na mimořádně velkou kapacitu překvapivě úsporný provoz řadí troubu do třídy A-20% energetické účinnosti, takže je zároveň jednou z největších i nejúspornějších trub. Ideální kombinace!
 
Stejně atraktivní výběr jako v segmentu vestavných trub Gorenje nabízí i v případě vestavných varných desek. Hitem posledních let jsou indukční varné desky, které jsou až o 50 % rychlejší a spotřebují až o 40 % méně elektrické energie. Gorenje navíc vyvinulo revoluční technologii IQ senzorů – IQcook indukční varné desky s maximálně bezpečným ovládáním, provozem s optimální spotřebou energie a prvotřídním výsledkem vaření. Konkrétně jde například o indukční sklokeramickou varnou desku IQ641AC. Po výběru požadovaného režimu vaření (IQboil – vaření s velkým množstvím vody, IQfry – smažení, IQgrill – grilování, IQpro – pomalé vaření, IQsteam – vaření v páře) se aktivuje senzor instalovaný na pokličce pomocí dotykového ovládacího panelu. IQcook pak už automaticky nastaví správnou teplotu i výkon, aby nedošlo ke ztrátě nutričních hodnot potravin, a dokonce zvládne řídit různé programy vaření na všech čtyřech zónách najednou. Bezpečnostní funkce SmartSense zabrání rozvaření a připálení. Pokud IQ senzory rozpoznají nedostatek tekutiny, proces vaření se automaticky ukončí.
 
IQcook indukční varné desky, stejně jako standardní indukční sklokeramické varné desky Gorenje, např. model IT612AC, jsou vybaveny velmi praktickou možností aktivace zvýšení výkonu PowerBoost na všech varných zónách. Výsledkem je okamžité a intenzivní (o více než 40 %!) zvýšení výkonu varné desky kdykoli je to zapotřebí, což přináší rychlejší a efektivnější vaření, šetří čas a energii.
 
V českých domácnostech jsou velmi rozšířené plynové varné desky, Gorenje proto věnuje náležitou pozornost jejich modernizaci a zdokonalování. Nejnovější modely plynových varných desek, např. model GW 641 UX, zaujmou na první pohled atraktivním vzhledem – plynové hořáky jsou umístěny na skleněné desce. Moderní design doplňuje propracovaná ergonomie a mnoho užitečných funkcí pro optimální vaření (např. extra výkonný wok plynový hořák, litinový rošt pro lepší stabilitu a vzhled, automatická tepelná ochrana). A navíc se mohou pochlubit zlepšeným využíváním přímého plamene, které se promítá do vyššího výkonu při vaření. Jídlo bude připravené rychleji, takže si udrží více zdraví prospěšných látek a přirozených chutí.

Kontakty

Oficiální stránky GORENJE: www.gorenje.cz

Mediální servis:
2media.cz, s.r.o., Pařížská 13, Praha 1, www.2media.cz
http://www.facebook.com/2media.cz