Gorenje představuje novou generaci volně stojících chladniček IonGeneration inspirovanou přírodou! - Gorenje
Středa, 15. květen 2013

Gorenje představuje novou generaci volně stojících chladniček IonGeneration inspirovanou přírodou!

Gorenje představuje novou generaci volně stojících chladniček IonGeneration inspirovanou přírodou!

Už žádné zbytečné plýtvání potravinami kvůli špatnému skladování!

Napadlo vás někdy, proč potraviny v chladničce často podléhají zkáze dřív, než je stačíte zkonzumovat, takže neskončí na talíři, ale v popelnici? Proč čerstvé ovoce a zelenina po pár dnech v chladničce začne ztrácet svěžest, cenné vitamíny a minerály
a vypadá opravdu nevábně? Gorenje hledalo odpovědi v přírodě a výsledkem je nová generace chlazení nazvaná IonGeneration! Jde o novou generaci volně stojících chladniček, která nabízí základní řadu Essential, středně vybavenou řadu Advanced a nejvyšší řadu Superior. Všechny modely však poskytují příznivé podmínky pro skladování potravin.

Vzduch je největším pokladem naší planety – z této základní myšlenky nová generace chlazení IonGeneraion vychází. Kde je vzduch, tam je život. Když je čistý a čerstvý, stimuluje a budí smysly. Vzduch po bouři, představte si ten pocit.

Příroda skutečně žije, vzduch je plný kyslíku, je příjemný a zdravý. Stejné je to s procesem ionizace, při kterém negativně nabité ionty – anionty – mají pozitivní efekt, jsou mocnou zbraní přírody, malým čistícím systémem, částí obranného mechanizmu přírody. Pozitivně nabité ionty se naopak vyskytují v kouři, smogu a prachu a svou podstatou znečisťují životní prostředí. Při střetu s anionty však bitvu prohrají. Anionty jsou nositelem života. Právě proto je základem nové generace chlazení IonGeneration unikátní technologie IonAir simulující přírodní proces ionizace!

IonAir technologie uvnitř chladničky zničí až 95 % škodlivých mikroorganizmů a stejně spolehlivě si poradí i se zápachem a příliš silným aroma některých potravin. Výsledkem je perfektní mikroklima pro jídlo a zachování jeho přirozených hodnot, chutě i barvy. A už žádný nepříjemný odér v ledničce! IonAir technologii doplňuje mimořádně účinný ventilační systém MultiFlow 360°, který aktivně vyrovnává vlhkost a teplotu uvnitř chladničky, 14 ventilačních trysek se stará o rovnoměrnou distribuci vzduchu a o udržení správné teploty na každé polici. MultiFlow 360° navíc naprosto eliminuje nežádoucí namrzání surovin v chladničce, čímž usnadňuje další manipulaci.

Nová generace chladniček IonGeneration vyniká nejen dokonalou harmonií s přírodou, ale také mimořádnou inteligencí – jde o první chladničky se schopností učit se! Díky jedinečnému systému adaptace AdaptCool se chladničky gorenje přizpůsobí chodu každé domácnosti a navíc šetří energii.  Elektronicky řízený senzorový systém zaznamenává zvyky uživatele, sbírá a vyhodnocuje data o frekvenci otevírání dveří během týdne. Na základě těchto údajů pak reguluje řízení teploty v chladničce, takže nehrozí zahřívání potravin a „teplotní šoky“, což napomáhá udržet potraviny co nejdéle čerstvé.

K maximální čerstvosti a trvanlivosti potravin přispívá i řada dalších sofistikovaných funkcí nové generace chlazení IonGeneration které lze rozdělit do tří základních kategorií: Take it Fresh, Take it Smart a Take it Green. Take it Fresh – funkce, které vytvářejí optimální podmínky pro zachování čerstvosti potravin po co nejdelší dobu, eliminují pachy a bakterie v chladničce (např. IonAir, Multiflow 360°, AdaptCool, XtremeFreeze, NoFrost, CrispZone, FrostLess). Take it Smart – funkce pro pohodlné ovládání a flexibilní nastavování vnitřního prostoru chladničky tak, aby byl bezezbytku využit (např. SlotIn, SimpleSlide, SpaceBox XXL). Poslední kategorie Take it Green je úzce spjata s prioritou společnosti Gorenje, ochranou životního prostředí, a patří do ní například funkce EcoMode, A+++, LED osvětlení a AirPower systém. V chladničkách nové generace má každá potravina své místo s unikátním mikroklimatem. Například CrispZone zásuvka pojme až 36 litrů čerstvých potravin, zejména ovoce a zeleniny. Profesionální a velmi rychlé zmrazení (dvakrát rychlejší než obvykle) se zachováním vitamínů, minerálů a živin zajistí XtremeFreeze přihrádka – velmi praktická pro rychlé zmrazení potravin po příchodu z nákupu. K dispozici je také funkce SuperCool – vynikající pro zchlazení množství potravin najednou, a ZeroZone zásuvka pro skladování masa a ryb při 0˚ C.

Kromě svěžesti a zdraví dnešní lidé preferují také funkčnost a jednoduchost. Nová generace inteligentních chladniček gorenje proto nabízí několik uživatelsky přívětivých řešení. Nechybí výsuvné skleněné police, které udrží až 22 kg potravin. SimpleSlide princip umožňuje snadný posun polic ve dveřích nahoru a dolů, takže není problém umístit ani ty největší láhve, SlotIn funkce zajistí otevření dveří do pravého úhlu, i když chladnička stojí u zdi nebo jiného spotřebiče. Gorenje se stále snaží najít nové způsoby, jak ušetřit energii a peníze. Všechny chladničky IonGeneration proto mají mimořádně úsporné energetické třídy, od A + po A + + +. Navíc jsou některé z nich řízeny InverterCompressorem, který reguluje provoz v závislosti na teplotě a může ušetřit až 60 % energie ve srovnání s energetickou třídou A. Režim EcoMode šetří energii v době, kdy se chladnička nepoužívá, třeba během dovolené.

Chladničky nové generace IonGeneration vytvořené v souladu s přírodou na první pohled zaujmou propracovaným designem a ohromí řadou chytrých funkcí, které si můžete vybrat podle svých potřeb. Dostupné jsou v elegantním nerezovém Inox provedení a nadčasové bílé barvě.

S novými chladničkami gorenje budete mít zdravé a čerstvé potraviny stále nadosah a vaše chladnička vám poskytne prvotřídní uživatelský komfort.

Kontakty

Oficiální stránky GORENJE: www.gorenje.cz

Mediální servis:
2media.cz, s.r.o., Pařížská 13, Praha 1, www.2media.cz
http://www.facebook.com/2media.cz