Představujeme jedinou pračku a sušičku, které si na sebe vydělají - Gorenje
Čtvrtek, 4. říjen 2012

Představujeme jedinou pračku a sušičku, které si na sebe vydělají

Představujeme jedinou pračku a sušičku, které si na sebe vydělají

Set pračka a sušička gorenje powered by E.ON!

Existuje pračka, která pere a šetří zároveň? Už ano! První a jedinou pračkou, která si na sebe vydělá, je gorenje powered by E.ON -  W 01 EON/LT. Díky speciálně vyvinutému programu ECO jde o skutečně výjimečnou novinku. Po aktivaci programu ECO dokáže pračka automaticky rozpoznat přechod na nízký, levnější tarif a spustit nastavený prací cyklus, takže při praní opravdu ušetříte. Pračka gorenje powered by E.ON W 01 EON/LT uspoří až 14 000 Kč za dobu průměrné životnosti 12 let, čímž je zajištěna návratnost investice do pořízení spotřebiče, který lze zakoupit
za 13 490 Kč. Vychází se z předpokladu, že spotřeba elektřiny původní pračky energetické třídy A byla v poměru 90 % ve vysokém tarifu a 10 % v nízkém tarifu, při používání rozšířené distribuční sazby D25d.

Prioritou společnosti Gorenje je poskytování komplexních služeb a maximální spokojenost zákazníků, spolu s úspornou pračkou proto nabízí také sušičku, která je rovněž vybavena automatickým spouštěním v momentu přechodu na nízký tarif.

Pračka i sušička gorenje powered by E.ON jsou reakcí na jednoznačný trend ve spotřebním chování zákazníků v České republice. Stále více lidí využívá cenově zvýhodněného nízkého tarifu ve snaze snížit náklady při vaření, praní, žehlení, mytí nádobí v myčce a podobných energeticky náročnějších procesech. V loňském roce Středisko služeb zákazníků společnosti E.ON zaznamenalo více než 1,3 milionu dotazů ohledně zjištění času nízkého tarifu. Společnosti E.ON a Gorenje proto společně vyvinuly první a jedinou pračku a sušičku, která při zvoleném programu sama vyčká na nízký tarif a automaticky se spustí. Výrazně tak šetří náklady po celou dobu své životnosti.

K úspěšné realizaci unikátní novinky na trhu přispěl i dobrý nápad, který vzešel ze soutěže E.ON Energy Globe Award ČR. Do loňského ročníku pan Poštulka z Olomoucka přihlásil již patentovaný projekt spínání spotřebičů pro využití nízkého tarifu. E.ON se tento způsob řešení velmi líbil a kontaktoval výrobce bílé techniky, společnost Gorenje, jejímž dlouhodobým cílem je ohleduplnost vůči přírodě a podpora ekologických projektů. Gorenje, jako výrobce technologicky vyspělých, designových a úsporných spotřebičů na tuto výzvu velmi rychle zareagovalo.

Kromě vítané úspory v domácím rozpočtu nová pračka a sušička gorenje powered by E.ON nabízí řadu dalších mimořádných bonusů. Společnost Gorenje se soustředí na design, což dokazují i designové řady spotřebičů navržené slavnými světovými návrháři, jako je například Ora-Ito, Karim Rashid, Pininfarina či designové řady z dílny Gorenje Design Studia. A právě design pračky nové generace patří mezi letošní výběr výrobků s nejlepším designem na světě, získal ocenění v prestižní designerské soutěži Red Dot Design Award. Další strategií společnosti Gorenje je důraz na kvalitu a technologickou vyspělost, což se odrazilo i při výrobě setu pračky a sušičky gorenje powered by E.ON, které byly vyvinuty z nejvyspělejší řady „Superior“ nové generace praček a sušiček gorenje. Tato řada přináší maximum funkcí a ty nejlepší technologie. Dlouhodobou prioritou je také ohleduplnost k životnímu prostředí a podpora ekologických projektů. Pračka a sušička gorenje powered by E.ON s energetickou třídou A-40, což znamená 40 % úspor při praní oproti energetické třídě A, je tím nejlepším důkazem, že Gorenje dokáže své záměry úspěšně proměňovat v realitu.

Pračka gorenje powered by E.ON W 01 EON/LT (energetická třída A-40%) pojme až 8 kg prádla, ovšem spotřeba se vždy automaticky přizpůsobí aktuálnímu množství prádla, takže stačí prát méně často a spotřebovat méně energie i času. SensoCARE s režimy Eco, Time, Allergy a Normal přizpůsobí praní individuálním potřebám každého uživatele. Díky funkci StainExpert, spolehlivému expertu na odstranění skvrn, je prádlo doslova bez poskvrnky. Nevítanému vytopení bytu zabrání systém Aqua stop. Rychlé a intenzivní namáčení prádla pomocí čerpadla QuickWet ideálně doplňuje OptiDrum, inovačně navržený vnitřek bubnu, upravený pro účinný pohyb prádla během procesu praní. Speciální programy PerfektBlack a UltraWhite se postarají, aby se z bílé nestala šedá a černá zůstala vždy perfektně černou.

Minimálně energeticky náročná je také sušička gorenje powered by E.ON D 01 EON/LT (energetická třída A-40%), která ke svému provozu využívá technologii tepelného čerpadla. Nejmodernější technologie vyhlazení vláken IonTech vlákna doplňkově vyhlazuje, odstraňuje pomačkání, statický náboj a neutralizuje nepříjemné pachy například z potravin nebo tabáku. Volbu šetrnějšího způsobu sušení umožňuje SensoCARE a s pomocí inteligentních senzorů Senzor IQ je pokaždé správně vysušeno. Velký osvětlený buben bez problémů zvládne více prádla najednou, což šetří čas a peníze. Praktickou novinkou je rychlý program osvěžení prádla, který odstraní zápachy bez nutnosti praní.

Kontakty

Oficiální stránky GORENJE: www.gorenje.cz

Mediální servis:
2media.cz, s.r.o., Pařížská 13, Praha 1, www.2media.cz
http://www.facebook.com/2media.cz