Společnost Gorenje poprvé partnerem E.ON Energy Globe Award ČR - Gorenje
Pátek, 29. červen 2012

Společnost Gorenje poprvé partnerem E.ON Energy Globe Award ČR

Společnost Gorenje vybavuje české domácnosti kvalitními spotřebiči už více než čtyřicet let. Dnes prokazatelně patří mezi přední světové výrobce domácích spotřebičů a kuchyní. Důvody stále rostoucí obliby výrobků se značkou gorenje mezi uživateli jsou zřejmé: technologická dokonalost, výjimečný design a především úspornost.

„Ohleduplnost vůči přírodě je ostatně jedním z hlavních dlouhodobých cílů společnosti. Gorenje se již mnoho let se snaží zmírňovat dopady výroby a používání domácích spotřebičů na životní prostředí,“ říká generální ředitel Suad Hadžić. Citlivému přístupu k přírodě je věnována velká pozornost v každé fázi životního cyklu výrobků – od návrhu, přes výrobní proces, kdy jsou spotřebiče vyráběny z kologicky etrných materiálů a komponentů, až po snadnou ekologickou likvidaci po skončení životnosti. Co však uživatelé oceňují především, je ekologičnost při každodenním používání. U nové generace spotřebičů gorenje se podařilo docílit vysoké úspory energií, vody, spotřeby mycích prostředků, snížení jejich hlučnosti a mnoha dalších vylepšení.

Značka gorenje je synonymem technologické dokonalosti, moderního designu a ekologičnosti. V souladu s vizí celé společnosti se společnost Gorenje letos poprvé stala partnerem E.ON Energy Globe Award, nejvýznamnější soutěže na poli šetrného využívání energií. Od tohoto partnerství si slibuje podporu projektů, které jsou mimořádně prospěšné životnímu prostředí, a tím i celé společnosti. O významu prestižní soutěže E.ON Energy Globe Award, která bývá označována také jako udělování „ekologických Oskarů“, svědčí i nebývalý zájem a vysoká úroveň projektů. Mezi jednadvaceti českými finalisty v sedmi soutěžních kategoriích: Země, Oheň, Voda, Vzduch, Mládež, Obec a Kutil jsou úsporné projekty velkých společností, ale i zajímavé a inovativní projekty šikovných kutilů a kreativních mladých lidí.

Celosvětově se Gorenje zapojuje do ekologických projektů nejrůznějšího typu již mnoho let, například stála u zrodu společnosti ZEOS, která zavádí systémy likvidace elektronického odpadu. V České republice byly některé spotřebiče gorenje pro svou mimořádně nízkou spotřebu energií zařazeny do programu Partnerství – Zelená úsporám, jehož garantem je Ministerstvo životního prostředí ČR. Za ekologický přístup, ale také za design a technologickou výjimečnost získala značka gorenje řadu uznání, například v roce 2011 ocenění Best Eco Washing Mashine by Good Housekeeping Magazine, v roce 2010 Grüner Stecker prize v Rakousku a 2009 cenu Sunny Personality Acknowledgement, dokonce čtyřikrát ocenění Red Dot Design Award a devětkrát Plus X Award. Od roku 2000 je společnost certifikována normou ISO 14001, která stanovuje systém environmentálního managementu v řízení a v roce 2004 se stala součástí registru EMAS (ekologický systém řízení a auditu).

Značka gorenje poskytne výhercům všech kategorií v hlasovací soutěži úsporné pračky A+++ a na absolutního vítěze soutěže Energy Globe Award čeká revoluční novinka, kterou značka gorenje připravuje ve spolupráci s E.ON, a která bude představena při slavnostním vyhlášení na začátku října.