Gorenje a Ora-Ïto na Designbloku - Gorenje
Středa, 5. říjen 2011

Gorenje a Ora-Ïto na Designbloku

Gorenje a Ora-Ïto na Designbloku

Společnost Gorenje letos představuje  své exkluzivní designové spotřebiče na třináctém ročníku mezinárodní přehlídky novinek z oblasti designu nábytku, bytových doplňků, módy a životního stylu – Designblok 2011. Součástí prezentace značky Gorneje byla i osobní účast předního světového designéra Ora–Ïto, který pro Gorenje vytvořil řadu designových spotřebičů.

Značka Gorenje se prezentuje na Designbloku expozicí s názvem „The City in the City“, v souladu s tematickým zaměřením letošního ročníku. Expozice Gorenje ztělesňuje město, resp. ulice, které jsou atraktivně osazeny designovými spotřebiči. Ulice nesou jména jednotlivých designérů, kteří pro značku Gorenje spotřebiče navrhovali. Návštěvníci tak mohou navštívit „ulici“ věnovanou designérům Karim Rashid, Paolo Pininfarina, a samozřejme i Ora-Ïto.

Právě designer Ora-Ïto navštívil Superstudio Futurama v pražském Karlíně, kde je v rámci prezentace Gorneje na Designbloku, vystavena i jeho kolekce spotřebičů. Účast Ora-Ïto zahrnovala i neformální setkání s novináři jak v prostorách Futurama, tak i na půdě studia KUCHYNĚ gorenje v Čestlicích.

Tento mladý, světově proslulý francouzský designér, vyrůstal v rodině, která byla po několik generací spojena s designem a architekturou. Po absolvování Ecole de création et de design, ve věku 21 let, se Ora-Ïto rozhodl založit vlastní značku. V dnešní době je jedním z nejuznávanějších světových designérů nejen v oblasti produktového designu, ale také v architektuře, audiovizuálním, grafickém a interior designu. Na svém kontě má projekty pro značky jako Nike, Louis Vuitton, Apple, Heineken, Levi´s, Toyota a jiné.

Gorenje na Designbloku představuje  i úsporné, designově a technologicky vyspělé spotřebiče Gorenje+. Například elektronické dotykové ovládání trouby iChef umožňující jednoduché nastavení pohybem prstu po displeji je světovou novinkou a produkt obdržel prestižní ocenení Red Dot Design Award. Prodkutová řada Gorenje+ je exkluzivně nabízena v prodejní  síti „KUCHYNĚ gorenje“.

Skupina Gorenje patří mezi vedoucí evropské výrobce domácích spotřebičů s více než šedesátiletou tradicí. Gorenje nabízí technologicky dokonalé, výjimečně navržené a energeticky úsporné domácí spotřebiče. Ty jsou prodávány pod značkami Gorenje, Atag, Asko, Pelgrim, Mora, Etna, Körting, Sidex, Upo a nyní nově i Gorenje+ , a zlepšují kvalitu života uživatelů v 70 zemích světa.  Většina výrobků je prodávána na evropských trzích zejména v Německu, Rakousku a Rusku. Gorenje patří mezi největší slovinské vývozce.

V roce 2010 Gorenje zaměstnávalo více než 11 000 lidí a dosáhlo obratu 1.4 miliard EUR a zisku 20 miliónů EUR.

Společnost Gorenje v ČR zastupuje kromě značky Gorenje KUCHYNĚ gorenje a MORA. Prodejny pod značkou „KUCHYNĚ gorenje“ nabízí novou generaci kuchyňského nábytku s rozmanitým výběrem materiálů, výjimečným designem a vysokou funkčností, stejně tak jako i praktická řešení pro organizaci prostoru.