Chcete originální bydlení? Nechte se inspirovat KOMB HOUSem Karima Rashida - Gorenje
Pátek, 7. leden 2011, Cairo, Egypt

Chcete originální bydlení? Nechte se inspirovat KOMB HOUSem Karima Rashida

Chcete originální bydlení? Nechte se inspirovat KOMB HOUSem Karima Rashida

Gorenje, leden 2011- Karim Rashid, jeden z nejznámějších designérů své generace, navrhl ideální dům nazvaný KOMB HOUSE, který představuje na “Le Marche”, egyptském veletrhu nábytku v Káhiře.
KOMB HOUSE Karima Rashida je ideálním místem pro život. Dům využívá špičkové technologie k vytvoření uživatelsky přívětivého prostoru se smyslem pro rodinnou sounáležitost. Představuje životní styl, který propojuje tradiční i moderní materiály s minimálním dopadem na životní prostředí. Jeho kuchyně je vybavena dvěma vestavnými troubami a indukční deskou Gorenje v designu
Karima Rashida.
KOMB HOUSE je vystaven v Cairo International Convention & Exhibition Center (CICC).

KOMB HOUSE je navržen v souladu s minimálními dopady na životní prostředí.  Ekologické smýšlení se promítá v celém domě, kde najdete úsporné spotřebiče, solární panely pro ohřev vody, čistírnu odpadní vody, energeticky nenáročné LED osvětlení i podlahové vytápění. Dům je možné jednoduše demontovat a jeho komponenty znovu využívat.

Dynamická kompozice

Stěny uvnitř jsou jedinečné svislým žebrováním. Každé žebro má svůj individuální profil a dohromady tak vytváří iluzi pohybu v prostoru. Natočení žeber v různém sklonu i  jejich speciální hloubka garantují soukromí v interiéru. Do interiéru přirozeně proniká světlo, které díky originálnímu žebrování vytváří dynamickou kompozici světla a stínů uvnitř. Samonosná fasáda je snadno sestavitelná z prefabrikátů, což umožňuje přizpůsobivost i snadnou manipulaci.

Relax, spánek, jídlo i očista

Centrální prostor domu je  inspirován islámským patiem. Představuje oázu klidu s denním světlem a centrálně vnořeným bazénem. Dům expanduje do čtyř kvadrantů, které představují obývací pokoj, koupelnu, ložnici a jídelnu s kuchyní.
Kuchyně přechází  v jídelní kout a prostor pro snídani. “Origami” kuchyně zahrnuje chladničku a dvě vestavné trouby z kolekce Gorenje od Karima Rashida. Do volně stojícího originálního ostrůvku je zabudovaná indukční deska Gorenje i dřez. Přesahující pult pak vytváří neformální barové posezení.  Jídelní kout je vybaven  jídelním stolem, židlemi a lustrem, který odpovídá dekoru celého prostoru. 

Collection Gorenje designed by Karim Rashid. Designová kolekce je minimalistickým splynutím funkčnosti, technologií, interaktivity a čistoty. Vyniká  dynamickým designem, zvlněnými liniemi a vysoce kvalitní povrchovou úpravou z hliníku. Použití inovativní Moodlite technologie,vyvinuté v Gorenje, umožňuje změnit barvu osvětlení, zabudovaného ve spotřebičích podle nálady uživatele. Tato kolekce přináší unikátním zážitek všem příznivcům excelentního designu a přetrvávajícího půvabu. Gorenje je prvním výrobcem, jehož domácí spotřebiče přinášejí nejen uživatelský komfort, ale dokáží měnit atmosféru domova, náladu i barvy v něm.

Veletrh Le Marché je platformou pro nejlepší produkty, ale i fórem pro výměnu nápadů a zajímavých řešení. Po mnoho let je Le Marché největší egyptskou přehlídkou designu. Významné  společnosti zde představují nové produktové řady a zákazníci jej rádi navštěvují, jelikož mají veškeré vybavení domu pod jednou střechou. Každý rok Le Marché představuje vice než 250 vystavovatelů v prostoru více než 20 000 m2. Le Marché je přehlídkou nábytku, dekorací a designu.