Gorenje vítězem Plus X Award 09 - Gorenje
Pondělí, 1. červen 2009

Gorenje vítězem Plus X Award 09

Gorenje vítězem Plus X Award 09

Trouba Gorenje BO 8750 AX oslnila a přesvědčila porotu

Sedmnáct nezávislých novinářů a expertů v oblasti průmyslového zboží a bíle techniky se jednohlasně shodli.  Trouba Gorenje BO 8750 AX splňuje všechny požadavky pro udělení vítězné ceny Plus X Award  v kategorii designu a uživatelského komfortu  velkých domácích spotřebičů.

Trouba Gorenje BO 8750 AX o objemu 60 litrů nabízí možnost pečení ve všech třech úrovních současně. Za pouhých 6 min se uvnitř zahřeje až na 200 stupňů Celsia (FastPreheat funkce), zatímco navenek včetně dveří zůstává chladná a bezpečná na dotek po celou dobu pečení díky vysoce efektivnímu, dynamickému systému chlazení  (DCS, UDC). Bezpečí dále zvyšují extra chladná dvířka trouby se speciálním systémem CoolDoor, který zajišťuje vynikající izolaci a tím zvyšuje výhřevnost trouby.

Patentem Gorenje je elektronické  ovládání trouby DirecTouch. Pro přípravu oblíbeného pokrmu nyní stačí pouhé doteky  a vše probíhá tak jak má. Na hostiteli zůstává jen prostřít stůl. O to, abyste to zvládli jako skuteční profesionálové, se postará funkce WarmPlate pro předehřívání talířů. A co s připravenými pokrmy, když mají hosté zpoždění?
Spolehlivě to vyřeší  funkce StayWarm díky níž zůstane jídlo v požadované teplotě po dobu až 2 hodin. Součástí trouby BO 8750 AX je  profesionální kuchař i možnost naprogramovat si vlastní oblíbené recepty.

Trouba je přátelská nejen k uživateli, ale také k životnímu prostředí. Její čištění je totiž nejen maximálně pohodlné, ale také šetrné. Místo namáhavého kartáčování nyní potřebujete jen litr obyčejné vody a funkce AquaClean založená na principu odpařování vody si lehce poradí se všemi nečistotami z pečení. Příslušenství trouby je vyrobeno ze speciálního materiálu EcoClean enamel a tím je možné jednoduše ho umýt i v myčce.

Široká škála možností a funkcí spolu s pokročilým elektronickým ovládáním, patentem chráněné inovace, které významně zvyšují účinnost a snižují  energetickou náročnost i ekologický přínos jsou přesvědčující argumenty, které rozhodly pro udělení Plus X Award 09 troubě Gorenje.

Pro Gorenje je letošní Plus X Award v pořadí již šestým  oceněním na tomto evropském prestižním fóru designu a uživatelské dokonalosti. V roce 2004 ho získala  pračka Premium Touch a rok poté ji následovala Premium Touch chladnička s mrazničkou Gorenje v kategorii uživatelské orientace.  V roce 2006 byla v kategorii designu oceněna  kombinovaná chladnička  z dílny Gorenje ve spolupráci s designérem Pininfarinou  a v roce 2007  patřil Plus X Award  glamoure  kombinované chladničce  Gorenje made with CRYSTALLIZED™ - Swarovski elements. Loni získala cenu za design vestavná trouba B1-ORA-E z designové kolekce Gorenje francouzského návrháře Ora Ïto.

Nová generace varné techniky Gorenje se může chlubit nejen inovativní technologií, excelentní ergonomií, uživatelským komfortem a vysokou efektivitou – všechny spotřebiče se řadí do ergetické třídy A nebo A+ a viditelně se odlišují svým unikátním designem. Cenu Plus X Award™ udělují odborníci z celé Evropy produktům z konkurenčních skupin - automobilový průmysl, velké a malé domácí spotřebiče, spotřební  elektronika, IT a fotopřístroje, které hodnotí v kategoriích design, funkčnost, inovace, komfort obsluhy a ekologie. Všechny oceněné výrobky se vyznačují prvotřídní kvalitou, špičkovým technickým provedením a vysokým uživatelským komfortem, které jim spolu s designem přináší vysokou míru nadhodnoty. Oceněné výrobky získávají symbol, který je pečetí vysoké kvality značky.