Přispívejte k čistšímu prostředí a snižujte výdaje za elektřinu. Začněte doma! - Gorenje
Úterý, 26. květen 2009

Přispívejte k čistšímu prostředí a snižujte výdaje za elektřinu. Začněte doma!

Přispívejte k čistšímu prostředí a snižujte výdaje za elektřinu. Začněte doma!

Stačí vyměnit  Váš starý domácí spotřebič za nový s menší spotřebou energie. Myslete ekologicky, jednejte ekonomicky - zvolte si spotřebiče Gorenje třídy A+ s nejmenší spotřebou energie.

V Evropě je v domácnostech stále zastoupeno 188 milionů spotřebičů starších 10 let. Pokud bychom je vyměnili za nové a dokonalejší výrobky, ušetřili bychom tolik energie, kolik představuje roční produkce 12 elektráren. Domácí spotřebiče se na zvyšování emisí a atmosférických změnách  sice podílí minimálně, ale i přesto si jejich výběr i použití pozornost určitě zaslouží. Zvláště pak u těch, které pracují 24 hodin denně po celý rok.

Vaření a pečení

V posledních 20 letech se čas potřebný pro přípravu  jídla zkrátil z 60 na 13 minut právě díky technologicky dokonalým spotřebičům - varných deskám i troubám.

Revoluci do vaření přinesla indukční technologie, která je synonymem nejvyšší rychlosti, úspory  i bezpečí.  S indukční varnou deskou šetříte čas i peníze a navíc se u vaření nikdy nespálíte! O správné volbě Vás přesvědčí také patentované technologie Gorenje nové řady pečících trub. Vaření nikdy nebylo snadnější a současně úspornější.

Praní a sušení

Pračky a sušičky se na celkové spotřebě energie podílejí téměř 18%. Pokud svoji 10 let starou pračku zaměníte za novou Gorenje ve třídě A+, ušetříte tolik energie, kolik je jí  zapotřebí  na vysávání bytu po dobu dvou let a uspoříte vodu v objemu představujícím  18 plných koupacích van.

Nejlépe se prádlo sice usuší na čerstvém vzduchu jako za našich babiček. Moderní technologie však přinášejí alternativu, která nepotřebuje slunce a vyniká svou rychlostí. Energii, kterou spotřebujeme na sušení prádla v sušičce kompenzuje snížená energie na žehlení dobře vysušeného prádla.

Mytí nádobí

Pokud by všechny domácnosti v Evropě používaly moderní myčky se spotřebou energie 1 kWh na jeden cyklus a spotřebě vody 15 l , ušetřili bychom množství energie, které vyprodukuje jaderná elektrárna za 1 den. Za 1 rok na 1 domácnost  ušetří myčka energii na 20 dní při průměrné spotřebě a vanu vody týdne. Myčky Gorenje však nepřinášejí pouze úsporu, ale také vynikající výsledek mytí a komfort do Vašeho života.

Chlazení

Chladničky jsou na rozdíl od ostatních spotřebičů v provozu non stop po celý rok. Velký vliv na spotřebu energie u nich má velikost a stáří spotřebiče. Např. 15 let stará chladnička má běžně až 3x větší spotřebu energie než nové modely. Nové modely Gorenje  mají dokonce o 50% menší energetickou náročnost než jejich předchůdci. Výměna staré chladničky za novou nešetří jen přírodu, ale také vaše finance.