Mrs. Dalloway boří mýty o domácích spotřebičích - Gorenje
Středa, 22. duben 2009, Miláno

Mrs. Dalloway boří mýty o domácích spotřebičích

Mrs. Dalloway boří mýty o domácích spotřebičích

Gorenje designed by Nika Zupanc

Gorenje opět potvrzuje silnou orientaci na design a představuje první plody spolupráce s prestižní mladou designérkou Nikou Zupanc.

Talentovaná návrhářka představí svoje dílo během světového  Design Week od 22. dubna do 27. dubna 2009  v Miláně. Nika Zupanc, jejíž smělost a inovativní pojetí ruší hranice kreativity odprezentuje  svoje návrhy s mottem „ I will Buy Flowers Myself“ na slavné Zoně Tortoně v Miláně.

Mezi  designovými  unikáty se objeví také originální mini vařič Mrs.Dalloway, navržený speciálně pro Gorenje. Jedinečná a půvabná paní Dalloway s grácií  boří mýty o domácích spotřebičích, jako funkčním vybavením kuchyně. Jako všechny produkty vycházející z dílny Niky je paní Dalloway  nejen odvážná, originální, ale také hravě vtipná. Pouhý okamžik stačí k tomu, abyste si ji zamilovali, ne jako domácí spotřebič, ale jako exkluzivní módní doplněk. Její vzhled vnáší zcela nový impuls i  jemný ženský dotek do minimalistického a často chladného světa domácích spotřebičů.

Nika Zupanc pro Gorenje

V Gorenje vznikl nový tým designérů. Spolupráce s Nikou Zupanc se stává součástí příběhu o designu pro každodenní život, jehož autorem je světoznámý výrobce Gorenje a designéři jako slavný Pininfarina nebo nespoutaný Ora Ïto, kteří pro Gorenje vytvořili originální značkové kolekce domácí spotřebičů zasluhující pozornost. Tým designérů nyní rozšiřuje originální Nika Zupanc.

Nika Zupanc je prominentní slovinská průmyslová designéra, známá svou nespoutaností,  zvláštním emocionálním smyslem a extravagancí. Její práce se věnují běžným věcem každodenního života a úspěšně potírají průměrnost, nevýraznost a nudu. Nika Zupanc s lehkostí a vtipem zpochybňuje zažité standardy, mezi nimi i např. vykonstruovanou roli žen. K překonání zažitého vedou nové možnosti vyplývající z dokonalých technologií, inženýrství i materiálová exploze. Návrhy Niky Zupanc  vyhrály několik profesionálních cen a sama byla hostem prominentních výstav od Londýna po Miláno.

Hana Matulová, Produkt PR Gorenje ČR, GSM 602708850 , matulovapublicity.eu