Gorenje uvádí na trh novou generaci varné techniky - Gorenje
Neděle, 1. únor 2009

Gorenje uvádí na trh novou generaci varné techniky

Gorenje uvádí na trh novou generaci varné techniky

Gorenje uvádí na trh novou generaci varné techniky s řadou nových technologických a zejména funkčních vlastností, přátelských ke spotřebiteli i životnímu prostředí. Všechny spotřebiče pracují s maximální úsporou energie a vynikají zcela novým, poutavým designem. Vývoj nové generace se promítá do tří  hlavních  produktových skupin – sporáků šířky 60 cm, vestavných trub a varných desek, které celkem představují 850 tisíc kusů spotřebičů vyrobených v Gorenje za rok. Vývoj trval dva roky a bylo do něj investováno 20 milionů eur. V rámci něho došlo ke kompletní obnově výrobní technologie, která přináší 100 nových technologických prvků a vymožeností.
Nová generace varné techniky Gorenje s několika patenty představuje technologickou dokonalost a neomezené možnosti pro uživatele. Progresivní technologie jsou patentovány a jednotlivé výrobky vynikají nad konkurencí také svým modelově chráněným, exkluzivním designem.

»Nová varná technika svou technologickou dokonalostí umožňuje přesně to, co od ní spotřebitel požaduje. Spotřebič se jednoduše přizpůsobuje kuchaři a ne naopak. Patentované inovace nejsou pouze technologická novinka, ale představují nový pohled na to, jak žijeme: každý po svém,«  řekl o nové generaci varné techniky první muž Gorenje pan Franjo Bobinac.

Při vývoji nové generace v Gorenje vytvořili několik inovačních technických a funkčních řešení, které se rozhodli patentovat, protože jsou v tomto oboru jedinečné. Mezi nejvýznamnější patenty patří  sklon stropní plochy trouby, který díky tvaru napodobujícího starou tradiční pec, dosahuje výjimečných výsledků pečení. Na tuto jedinečnost navazuje patentované originální řešení horního topného tělesa ve dvou výškových úrovních, kopírujících prostor. Patentem chráněné je také chlazení trouby chránící okolí trouby před zahříváním. Chladící systém trouby totiž umožňuje, aby mezi nábytkem a troubou proudil již zchlazený vzduch místo teplého. Výjimečné jsou také senzorově řízené elektronické hodiny a v neposlední řadě design spotřebičů, které jsou k dispozici ve dvou designových řadách – minimalistická Pure a dynamická Allure.

Nová generace spotřebičů Gorenje  bere na zřetel soudobé trendy a současně přichází  se zcela novým pojetím. Ve skutečnosti je to krok do nové dimenze, jak říká Aleksander Uranc, ředitel marketingu v Gorenje: »Podařilo se nám propojit získané zkušenosti  s inovacemi současnosti a vytvořit nový příběh. Vzhledový trend, který uvádíme na trh je příběh inovačního designu, který vyniká, je viditelný a spotřebiteli umožňuje žít podle svého.«

V souladu s filozofii výjimečného designu v Gorenje vyvinuli a navrhli produkty pro spotřebitele, kteří žádají odlišnost, výjimečný design s důrazem na vynikající ergonomii, přehlednost a snadné ovládání, vyvinuli úplně nový koncept a rovněž jej patentovali. Výsledkem je moderní spotřebič do domácnosti, který spotřebitelům umožňuje snadný výběr funkcí a nastavení přímo na osvětlených symbolech, které zároveň zobrazují činnost spotřebiče.

Nová generace varné techniky nabízí ucelenou řadu designově sladěných spotřebičů, které se esteticky slučují do harmonického celku. Nová generace kromě sporáků, vestavných trub a varných desek zahrnuje také designově ladící odsavače par, kompaktní parní a kombinované mikrovlnné trouby, dekorativní kryty na myčky, mikrovlnné trouby a chladničky.