▷ Sněhové pusinky | recept - Gorenje

Sněhové pusinky

JEDNODUŠŠÍ JÍDLO
29.3.2019

Klasický a hlavně jednoduchý recept, který můžete připravit i s dětmi! Pusinky připomínají jaro a romantické chvilky. Sladké, lehké a absolutně sváteční. Dokonce s nimi můžete ozdobit dort nebo jakýkoliv jiný dezert.


Ingredience:
  • 3 vaječné bílky
  • 200 g cukru
  • 1 lžíce citronové šťávy

Příprava:

Bílky ušlehejte do tuhého sněhu. Při šlehání přidejte cukr a citrónovou šťávu. Vyložte plech pečicím papírem. Sněhem naplňte cukrářský sáček a s jeho pomocí vytvarujte na plech vyložený pečicím papírem malé pusinky. Pokud nemáte cukrářský sáček, můžete lžičkou hmotu tvarovat do kopečků na plech. Pusinky dávejte od sebe cca 5 cm.

Troubu zapněte na spodní i horní ohřev a předehřejte ji na 140 °C. Poté co trouba dosáhne požadované teploty, vložte do ní plech a pečte 45 minut, poté vypněte troubu a pusinky v troubě dalších 10 minut nechte chladnout. Pusinky by měly být uvnitř vláčné a křupavé z venku.

Naše lehké pusinky jsou ideální sladkou tečkou v období vítání jara. Pokud chcete recept ozvláštnit, do vyšlehané směsi přidejte pár kapek potravinářského barviva a hned máte více jara na vašem jídelním stole! 

Doporučení pro troubu:
MNOŽSTVÍ OHŘEV TEPLOTA DÉLKA PEČENÍ NÁDOBA VÝŠKOVÁ POZICE
Dle receptu Horní + spodní ohřev 140 ° 45 min Mělký plech 2

Osobní továrna dokonalé chuti: Trouby

HomeMade tvar trouby: Tradiční, klenutý tvar trub Gorenje je jednou z množství užitečných řešení. Inspirovaný tradičními kamny na dřevo, umožňuje horkému vzduch volně cirkulovat. Díky tomu horký vzduch rovnoměrně proudí okolo připravovaného jídla, čímž vždy dosáhnete vynikajících výsledků pečení: křupavé zvenku a šťavnaté uvnitř. V kombinaci s naším speciálním ventilačním systémem Multiflow 360˚ poskytuje něco opravdu speciálního - možnost péci na všech 5 úrovních.

Možná vás bude zajímat: