▷ Pětihvězdičková omáčka za pět minut | recept - Gorenje

Pětihvězdičková omáčka za pětminut

JEDNODUŠŠÍ JÍDLO
23.5.2017

Jak vyrobit pětihvězdičkovou omáčku za pět minut: Takto

Spousta lidí se bojí přípravy omáček a je přesvědčena, že jediným způsobem jak dosáhnout skvělé omáčky je objednat si stůl v nejbližší Michelinské restauraci. Můžeme vás ale ujistit, že pokud víte, co děláte, vše jde snadno. A my vám řekneme, jak na to. Jen se naučte tento postup:

1. Přiveďte k varu ½ láhve vína (bílé pro kuřecí, telecí nebo rybu, červené pro hovězí, jehněčí a krůtí) a cibuli nakrájenou na kostičky a zredukujte a odpařte veškerou kyselinu.
2. Přidejte ¼ litru smetany
3. Přidejte vývar z masa (nebo 1 kostku)
4. Volitelné: Přidejte houby nebo bylinky jako estragon, kopr nebo petržel.

Může být vývar čirý... už zase?

Ano, pokud přidáte vaječné skořápky, tak se na jejich vnitřek přichytí nečistoty a tyto pak lze odstranit společně s nimi. Nezapomeňte poté znovu vývar povařit, abyste se vyhnuli salmonele. Zbytek vývaru zamrazte v nádobě na led nebo v pytlících do mrazáku. Pak budete mít vždy vývar – a omáčku – po ruce.

Dobrou chuť!

 

Osobní továrna dokonalé chuti: Trouby

HomeMade tvar trouby: Tradiční, klenutý tvar trub Gorenje je jednou z množství užitečných řešení. Inspirovaný tradičními kamny na dřevo, umožňuje horkému vzduch volně cirkulovat. Díky tomu horký vzduch rovnoměrně proudí okolo připravovaného jídla, čímž vždy dosáhnete vynikajících výsledků pečení: křupavé zvenku a šťavnaté uvnitř. V kombinaci s naším speciálním ventilačním systémem Multiflow 360˚ poskytuje něco opravdu speciálního - možnost péci na všech 5 úrovních.

Možná vás bude zajímat: