Přineste si domů ty nejlepší syrové ingredience - Gorenje

Přineste si domů ty nejlepší syrové ingredience

JEDNODUŠŠÍ JÍDLO
6.5.2017

Syrové ingredience jsou duší jídla – pokud nejsou suroviny dostatečně dobré, nebude dobrý ani výsledek. Využijte následujících tipů z farmářských trhů:

Jak zjistit, zda je meloun zralý: Zaťukejte na něj

Jestli je meloun zralý uslyšíte, pokud poklepete na jeho slupku. Pokud zní dutě, je připraven ke spotřebě. Můžete použít i svůj zrak. Pokud je meloun zralý, má hladkou zelenou slupku. Ale co jiné druhy melounů? U těch byste měli být schopni ucítit u stopky výraznou melounovou vůni. Pokud nic necítíte, meloun není zralý. 

Jak zjistit, zda je ananas zralý: Zatáhnout a pustit

Abyste zjistili, zda je ananas zralý, zatáhněte za jeden ze spodních listů. Pokud jde odtrhnout relativně snadno, tak je ananas zralý. Pokud vám tento postup nevyhovuje, můžete jej prozkoumat očima a také k němu přivonět. Barva by měla být žlutohnědá a vůně čerstvá a voňavá.

Jak zjistit, zda je žampion zralý: Koukněte na klobouček a nohu

Zralost žampionu se pozná snadno. Podívejte se na klobouček, který by měl být zavřený natolik, že nejsou vidět lupeny. Měl by stále mít nohu, neboť ta slouží jako přírodní konzervant; prodlužuje jeho životnost a uchovává jej pevným. A taky si je můžete nasbírat sami. Dobré žampiony naleznete na kompostovaných, hnojených půdách od května do listopadu nebo polní žampiony na koni spásaných loukách od července do října, kdy často rostou v tzv. čarodějných kruzích. Ale před tím si raději pořiďte dobrý atlas hub. Nechtěli byste přeci zrušit své hosty houbovou omáčkou, která byla až příliš exotická.

Jak poznat, zda jsou brambory dobré: Vyhněte se toxickému solaninu.

Mohou být brambory jedovaté? Ano, pokud utrpěli šok (= hnědé skvrny) nebo měli příliš světla (= zezelenaly). V obou případech brambory produkují jedovatý solanin, který způsobuje bolesti hlavy, břicha a průjmy. Solanin je v celé bramboře a nelze se jej zbavit vařením, smažením, pečením nebo odříznutím zelených částí. Při plnění nákupního košíku se tedy vyhněte se nahnědlým a zeleným bramborům. Pokud kupujete brambory v pytlích, průhledných pastových pytlích, jakost brambory uvidíte zezadu, nikoliv zepředu.

Jak zjistit, zda je pomeranč dobrý? Koukněte se do kalendáře.

Pomeranče jsou nejlepší v zimě. Nabité vitamínem C a 13 ostatními vitamíny. Jen jejich vůně postačí, abyste přežily ty dlouhé, studené dny. Pokud nechcete čekat tak dlouho, vybírejte si pomeranče s hnědými skvrnami – skvrny jsou znakem kvality. Pokud preferujete sladké pomeranče téměř bez kyselosti, koukněte se na jeho stopku. Čím větší je, tím sladší je pomeranč.

Vlastnosti chladniček a mrazniček

Technologie IonAir: Nová generace chladniček ION generation rozhodně umisťuje Gorenje mezi nejlepší značky na trhu. Kvalita a zdokonalené materiály, diskrétní navrženy linie, špičkové police a množství dalších funkčních vylepšení. Při vývoji jsme se především věnovali vytvoření co nejlepší klimatu uvnitř spotřebiče. Základem všech našich pokročilých řešení je IonAir technologie, která napodobuje přirozený proces ionizace a osvěžuje vzduch v chladničce.

Možná vás bude zajímat: