Potravinová fólie, alobal nebo nádoba: Jak uchovat jídlo čerstvé? - Gorenje

Potravinová fólie, alobal nebo nádoba: Jak uchovat jídlo čerstvé?

JEDNODUŠŠÍ JÍDLO
23.5.2017

Balení není pouze praktickou záležitostí. Na tom se shodnou ekologové i stravovací experti. Přebytečné jídlo i svačiny mají být balen hygienicky a s co nejmenším dopadem na životní prostředí. Trochu jsme to pro vás zjednodušili.

Jak uchovat cibuli déle čerstvou: Cibuli potřete máslem.

Pokud vám příště při přípravě salátu zbude kousek cibule, nesahejte po alobalu nebo potravinové fólii, ale sáhněte po másle. Půlka cibule vám totiž vydrží čerstvá déle, pokud ji pomažete máslem. U jiných potravin tento postup však nedoporučujeme.

Nechte svá zelená rajčata dozrát

Uložení rajčat do pytlíku urychlí jejich zrání. Dírky v pytlíku umožní cirkulaci a lepší působení etylenu. Pokud vám dojdou pytlíky, tak je dobré vědět, že jablka, švestky, broskve a hrušky rovněž vylučují etylen a tak rajčata umístěte poblíž nich.

Uchovejte své citrony déle svěží: Zabalte je a zchlaďte.

Citrony zůstanou svěží déle, pokud je zabalíte do alobalu a umístíte je do lednice. Ale to se týká pouze celých citronů! Citronová šťáva by mohla alobal rozpustit a ten by pak citronu dodal kovovou pachuť (má kyselé PH). To samé platí i o jiných kyselých potravinách, jako jsou kyselé okurky, rozříznutá rajčata nebo nakládaná řepa. „Otevřené“ kyselé potraviny je nejlépe uchovávat ve skleněných, porcelánových nebo plastových miskách zakrytých potravinovou fólií.

Urychlete zrání banánů: Trošku je pomačkejte.

Připravujete si doma banánový chlebíček? Pak potřebujete pěkně dozrálé banány. Pokud potřebuje zrání banánů urychlit, poválejte banány ve vlhké kuchyňské utěrce, nebo je umístěte do velkého plastového pytlíku a lehce s ním bouchněte o hranu kuchyňské linky. Banány za chvíli dozrají.


Nejlepší způsob jak uchovávat chléb: V pytlíku se syrovou bramborou.

Chleba se rychlé kazí. Pokud vás už nebaví používat váš přebytečný chléb jako krmení pro ptáky nebo jako krutony, snažte se skladovat chleba tak, aby vydržel čerstvý co nejdéle: chléb uchovávejte v plastovém pytlíku se syrovou, oloupanou bramborou. Brambora dodá potřebnou vlhkost, zabrání vysychání a chléb zůstane déle čerstvý.

Jak zabránit slepení bonbonů: přidejte cukr.

Taky nemáte rádi, když se vám tvrdé bonbony slepí do jedné velké koule? Zde je dobrý tip pro všechny milovníky bonbonů. Místo bouchání se sladkou hroudou o stůl, bonbony posypte trochou cukru a dejte je do lednice. Cukr (nebo moučkový cukr) obalí jednotlivé bonbony a ty se pak neslepí.

Vlastnosti chladniček a mrazniček

Technologie IonAir: Nová generace chladniček ION generation rozhodně umisťuje Gorenje mezi nejlepší značky na trhu. Kvalita a zdokonalené materiály, diskrétní navrženy linie, špičkové police a množství dalších funkčních vylepšení. Při vývoji jsme se především věnovali vytvoření co nejlepší klimatu uvnitř spotřebiče. Základem všech našich pokročilých řešení je IonAir technologie, která napodobuje přirozený proces ionizace a osvěžuje vzduch v chladničce.

Možná vás bude zajímat: