Návod na broušení nožů, krok po kroku - Gorenje

Návod na broušení nožů, krok po kroku

JEDNODUŠŠÍ JÍDLO
16.5.2017

Jak mít v zásuvce pořád ostrý nůž? Podívejte se do kalendáře. Měli byste nože brousit alespoň jednou měsíčně. Používejte brousek, pokud to s ním umíte. Jinak používejte brusný kámen. A to takto:

1. Dejte si načas. Broušení nožů může mít terapeutický účinek.

2. Kámen ponořte do vody a počkejte, než přestanou vycházet bubliny. Kámen položte na pevnou podložku (možná jste si ji koupili spolu s kamenem) a nevlhčete jej vodou.

3. Nůž uchopte do pravé ruky a ostří položte napříč kamenem. Nůž by měl být nakloněn pod úhlem 10-15 stupňů. Tento sklon udržujte po celou dobu broušení.

4.  Nechte pravou ruku, ať vede úhel a tři prostřední prsty levé ruky přiložte na čepel nože.

5. Uvidíte, že během broušení se z prachu a vody vytvoří pasta. Nechte jí zapracovat se, funguje totiž jako brusivo.

6. Nůž táhněte obloukovým pohybem směrem k sobě a postupujte tam a zpět po brusném kameni. Začněte u kraje nože a propracujte se směrem k rukojeti. Počet protažení závisí na kondici nože. Tlačení a tahání nožem tímto způsobem má za následek vznik mikroskopického výstupku (hrbolu) na opačné straně nože.

7. Nůž otočte a obruste výstupek opakováním stejného pohybu na opačné straně nože. Teď už stačí jenom párkrát.

8. Až zmizí hrbolek, nůž je připraven k použití. To si ověříte opatrným přejetím hrany na obou stranách nehtem.

Osobní továrna dokonalé chuti: Trouby

HomeMade tvar trouby: Tradiční, klenutý tvar trub Gorenje je jednou z množství užitečných řešení. Inspirovaný tradičními kamny na dřevo, umožňuje horkému vzduch volně cirkulovat. Díky tomu horký vzduch rovnoměrně proudí okolo připravovaného jídla, čímž vždy dosáhnete vynikajících výsledků pečení: křupavé zvenku a šťavnaté uvnitř. V kombinaci s naším speciálním ventilačním systémem Multiflow 360˚ poskytuje něco opravdu speciálního - možnost péci na všech 5 úrovních.

Možná vás bude zajímat: