Metoda skladování: Zchladit, zamrazit, v misce nebo kde? - Gorenje

Metoda skladování: Zchladit, zamrazit, v misce nebo kde?

JEDNODUŠŠÍ JÍDLO
10.5.2017

Mléko samozřejmě patří do lednice, ale měli by být pomeranče v chladu? Pomoc je po ruce. Na následujících několika stránkách naleznete užitečné rady, které vám pomohou se zorientovat.

Jak získat to nejlepší z okurky? Dejte jí do šuplíku

Okurka se skládá převážně z vody – má jí 97 procent. Proto se tak snadno otlačí a nelze na ní položit dýni nebo meloun. Ale to už asi víte. Lednice způsobuje okurkám poškození v podobě propadlin a průhledné dužiny, pokud jsou skladovány při příliš nízkých teplotách např. na polici lednice. Dejte je na chladné místo s teplotou 8˚C, jako například do zeleninového šuplíku v lednici.

Nejlepší působ exotického ovoce: Dejte jim teplo domova

Zde lze použít staré dobré pravidlo palce: Ovoce a zelenina vyrostlá z teplé půdy by měla být skladována při vyšších teplotách. A tak tomu je třeba s lilkem. Zchlazení může způsobit poškození, jako například bronzové zbarvení, propadliny a hnědnutí dužiny.

Lilek uchovávejte na chladném místě, na tácu se zeleninou na lince, v komoře nebo na balkóně. To samé platí pro ananas, avokádo, banán, dýni atd.

Jak skladovat jablka, švestky, broskve a hrušky? Nechte je být

Ne všechno ovoce je společenské. Jablka, švestky, broskve a hrušky produkují etylenový plyn, který nakopává proces zrání u ostatního ovoce. Banány a okurky jsou na etylen obzvláště citlivé. Pokud chcete svěží banán v banánovém dezertu, izolujte jej od ostatního ovoce. Lze si zapamatovat říkanku: Jablka, broskve, švestky a hrušky nepatří do stejné tašky.

Jak mít křupavou stonkovou zeleninu? Dejte ji do vody

Linka plná pórku, celeru, šalotky a jiné stonkové zeleniny ve vázách sice zní šíleně, ale voda pomáchá zelenině zadržovat vodu a uchovávat jak šťávu, tak i její sílu do doby, než je nasekáte a použijete.

Jak uskladňovat citrusy? Kyselé navenek, sladké uvnitř

Pomeranče, mandarinky a klementinky preferují chladné prostředí, ideálně mezi 2-5 ˚ C. Citrónům a grepům lednice škodí a proto je lepší je uchovávat při 10-15 ˚ C. Limetka patří tak trochu do obou skupin a preferuje teploty 8-10 ˚C. Je to matoucí? Pamatujte na pravidlo palce: sladké příslušníky rodiny zveme dovnitř (do lednice), kyselé necháváme venku.

Vlastnosti chladniček a mrazniček

Technologie IonAir: Nová generace chladniček ION generation rozhodně umisťuje Gorenje mezi nejlepší značky na trhu. Kvalita a zdokonalené materiály, diskrétní navrženy linie, špičkové police a množství dalších funkčních vylepšení. Při vývoji jsme se především věnovali vytvoření co nejlepší klimatu uvnitř spotřebiče. Základem všech našich pokročilých řešení je IonAir technologie, která napodobuje přirozený proces ionizace a osvěžuje vzduch v chladničce.

Možná vás bude zajímat: