Co s chladničkou před odjezdem na dovolenou? - Gorenje

Co s chladničkou před odjezdem na dovolenou?

JEDNODUŠŠÍ DOMOV
13.6.2019

Patříte mezi ty, kteří už odpočítávají dny do odjezdu na dovolenou? Tak ještě před tím, než zabalíte kufr a vyrazíte za dobrodružstvím, máme pro vás pár tipů, co s chladničkou, aby po vašem návratu byla v perfektním stavu: 

1. Spotřebujte všechny potraviny, co se kazí. 

Nikdo se nechce vrátit z úžasné dovolené a najít zkažené jídlo v lednici. Proto před odjezdem zkuste vařit z potravin, co již máte doma a dělat pouze malé nákupy těch nejnutnějších ingrediencí a vše koupené rovnou zpracovat.

2. Zapněte HolidayMode. 

Pokud odjíždíte na delší dobu než víkend, zapněte HolidayMode funkci, která vám ušetří peníze za energii, která by byla použita k udržování nízké teploty ve vaší chladničce. Jen nezapomeňte, že při zapnutí funkce HolidayMode, by vaše lednice měla být prázdná, protože teplota nebude dostatečně nízká, aby udržela potraviny čerstvé.

3. Vypojte ji.

Pokud vaše chladnička nemá HolidayMode nebo budete cestovat déle než měsíc, vyprázdněte ji, vypojte a vytřete. Pokud vlastníte lednice s funkcí NoFrost, bude to ještě víc SIMPLE, než čekáte. Nezapomeňte se ujistit, že jste nechali dvířka chladničky otevřená, vyhnete se tím nechtěným pachům a plísním.

4. Chladničku před odjezdem ukliďte.

Při předpokladu, že vaše lednice bude tak jako tak prázdná, je to ideální šance na to ledničku uklidit. Vyndejte police, šuplíky a vytřete je roztokem jedlé sody a vody. Ujistěte se, že jsou všechny části suché, než je vrátíte zpět do chladničky. Možná se vám to nezdá tak úplně důležité, ale víte jak příjemné to bude, až se vrátíte a otevřete čistou a voňavou chladničku? 


Vlastnosti chladniček a mrazniček

Kompletně vylepšený systém NoFrost, který nejenom odstraňuje led z mrazničky, ale rovněž brání vysychání potravin v chladničce. „Plus“ znamená doplněk, který jsme přidali k obvyklému označení NoFrost – IonAir, MultiFlow 360°

Možná vás bude zajímat: