Home office: 7 tipů, jak pracovat z domova bez rozptýlení - Gorenje

Home office: 7 tipů, jak pracovat z domova bez rozptýlení

JEDNODUŠŠÍ DOMOV
12.2.2020

Pracovat z pohodlí vašeho domova může být super relaxační a umožní vám soustředit se na velké cíle. Zde je několik cenných tipů a triků, díky nimž se vaše domácí kancelář stane pokojnějším a produktivnějším prostorem pro další pracovní den.

1. Hudba v pozadí
Než začnete pracovní den, pusťte si hudbu, která Vás nebude rušit. Doporučujeme hudbu bez textu, která Vám pomůže v koncentraci na práci.

2. Check listy
Rozdělte si úkoly před tím, než se do nich pustíte. Jasné a dosažitelné úkoly znamenají úspěšnější pracovní den. Je to motivující a dává pocit uspokojení, což jen zvýší vaši produktivitu!

3. Úkolový časovač
Existuje několik skvělých aplikací a pomůcek na jednoduché sledování času a stanovení malých termínů. Tím zajistíte, že budete dodržovat svůj plán a nestrávíte příliš dlouho na jednom úkolu. Pomůže vám to motivovat sami sebe, abyste se soustředili na dokončení úkolu včas.

4. Rozvrh domácích prací
Některé práce v domácnosti mohou být nevyhnutelné. Pokud je lze provést před začátkem pracovního dne, jděte do toho! Díky tomu si je budete moci odškrtnout ze svého sezamu a plně se soustředit na práci. 

5. Podělte se o svůj rozvrh!
Nejen s kolegy, ale i se spolubydlícími nebo s rodinnými příslušníky. Tímto způsobem se více zavážete dodržovat svůj denní plán a ostatní vědí, kdy jste a nejste dostupní :) K tomu se váže i náš další tip: Dejte si na dveře cedulku, kdy na vás ostatní mohou či nemohou klepat. 

6. Odměňte se rozptýlením

Stejně jako v kanceláři je lákavé zvednout telefon, podívat se na sociální sítě nebo hledat blížící se dovolenou, ještě více nás to láká doma, když se nám nikdo nedívá přes rameno. Namísto toho si můžete nechat krátkou přestávku po dokončení úkolu na vašem seznamu jako malou odměnu.

7. Užijte si ranní rutinu
Práce z domova neznamená, že pracovní den začíná, jakmile vylezete z postele. Odložte si čas na ranní rutinu - jen pro vás - bez pokušení zkontrolovat e-maily při snídani. To pomůže vyhnout se pocitu příliš dlouhého pracovního dne. Pomůže vám to také více relaxovat a jít do pracovního dne s energičtější myslí.

Home office je ideální na velké prádlo

S hlavou zůstáváte u práce, ale stihnete naplnit prádlem dvě, tři pračky za sebou. 

Díky funkci AutoWash se nad praním ani nemusíte zamýšlet, protože vybere správný program za vás.

Mohlo by vás taky zajímat: