Proč jsou domácí ovoce a zelenina nejlepší? - Gorenje

Proč jsou domácí ovoce a zelenina nejlepší?

JEDNODUŠŠÍ DOMOV
14.5.2019

Říkali jste si někdy, že rajče ze zahrádky je plné chuti oproti rajčeti ze supermarketu? Tohoto faktu si nás začíná všímat víc a víc, ale pouze málo z nás se rozhodne si pěstovat ovoce a zeleninu sami. S tímto vědomí jsme se rozhodli sepsat pár nejpřesvědčivějších důvodů, proč začít jíst domácí nebo farmářskou zeleninu.

1. Kratší cesta na stůl

Ovoce a zelenina koupená v supermarketu je většinou dny až týdny od chvíle utržení na cestě, přitom ztrácí jak svou chuť, tak i nutriční hodnoty a živiny.

2. Lepší chuť, větší čerstvost.

Skvělá chuť domácího ovoce a zeleniny souvisí s jejich čerstvostí. Dalším benefitem domácího pěstování je kontrola nad použitím pesticidů a hnojiv.

3. Více zdraví pro Vás i pro přírodu.

Zahradničení je zdraví prospěšná aktivita pro člověka, ale víte, že tím šetříte i životní prostředí? Například proto, že se ušetří pohonné hmoty potřebné pro přepravu produktů od výrobce až k zákazníkovi.

4. Pokud není možné mít vlastní zahrádku.

V případě, že pro vás není možné si sami pěstovat ovoce a zeleninu nebo ji nakupovat přímo od farmářů, zkuste se zamyslet nad novými technologiemi. Pořiďte si lednici s funkcí, která napodobuje přirozené podmínky. Například chladničky Gorenje mají speciální VitaLight světlo, které umožňuje přirozené dozrávání a zajišťuje čerstvost, jako kdyby ovoce a zelenina byly přímo ze zahrádky.

Vlastnosti chladniček a mrazniček

Technologie IonAir: Nová generace chladniček ION generation rozhodně umisťuje Gorenje mezi nejlepší značky na trhu. Kvalita a zdokonalené materiály, diskrétní navržené linie, špičkové police a množství dalších funkčních vylepšení. Při vývoji jsme se především věnovali vytvoření co nejlepší klimatu uvnitř spotřebiče. Základem všech našich pokročilých řešení je IonAir technologie, která napodobuje přirozený proces ionizace a osvěžuje vzduch v chladničce.

Možná vás bude zajímat: