5 způsobů, jak se zbavit přebytečných věcí - Gorenje

5 způsobů, jak se zbavit přebytečných věcí

JEDNODUŠŠÍ DOMOV
5.3.2017

Je těžké zbavit se věcí, ke kterým máte sentimentální vztah, ale pokud tak učiníte, pozitivně to ovlivní a zjednoduší váš život. Budete se cítit lehčí, oproštění a nabuzení energii.

Základní pravidlo: než si koupíte něco nového, zbavte se toho starého!
 
Jednou z nejefektivnějších metod zbavování se věcí u vás doma je vyhodit ty, které už nepotřebujete. Pokud je pro vás těžké se starých věcí zbavit, posbírejte je do krabice pro darování nebo je jednoduše uložte ve sklepě. Tímto způsobem věci vlastně nevyhodíte, ale už vám nebudou zavazet doma. Po čase dojdete k názoru, že pokud jsou ve sklepě a nechybí vám, pak se jich klidně můžete zbavit natrvalo.

Připadá-li vám větší vyhazování jako radikální řešení, vyzkoušejte určitou alternativu. Aby vám věci doma nezavazely, aplikujte pravidlo, že před každou novou koupí, vyhodíte jednu starou věc.

Nejdříve vyhodit, pak zbytek organizovat!

Někteří lidé se snaží zároveň přebírat staré věci a vyhazovat ty nepotřebné a přitom hledat pro věci své místo. Tato metoda není zrovna nejefektivnější. Nejdříve se zbavte nepotřebných věcí v pokoji, poté dělejte pořádek ve zbylých věcech a hledejte pro ně ta správná místa.

Metoda čtyř krabic

Toto je velice užitečná metoda, kterou můžete použít u vyklízení vašeho domova. Před tím, než začnete třídit menší a lehčí věci, sežeňte si čtyři krabice – jednu pro věci, které vyhodíte, jednu pro ty, které odložíte nebo darujete, jednu pro ty, které si ponecháte, a jednu pro věci, které se musí přesunout jinam. Rozdělte věci z každé místnosti do správné krabice tak, aby nic nezůstalo mimo. S některými věcmi můžete strávit hodiny, dny nebo týdny, ale nakonec dosáhnete kýženého výsledku. Buďte stateční!

Pravidlo 12-12-12

Při uklízení domácnosti zkuste aplikovat pravidlo 12-12-12. To znamená, že si vyberte 12 věcí, které vyhodíte, 12 věcí, které darujete, 12 věcí, které vrátíte na jejich správné místo (protože na správném místě nejsou). Toto je také skvělý způsob, jak zapojit do úklidu domácnosti i ostatní členy rodiny. Dokonce je tady i lepší způsob – udělejte si soutěž, kdo bude první, kdo nejdříve sesbírá 36 věcí na vyhození.

Navíc

Doporučujeme začít úklidem jedné místnosti nebo jednoho jejího rohu. Nejlepší je začít s místem, které nejvíce používáte a kde vám věci nejvíce zavazí. Tam nejvíce uvidíte výsledek, což vás namotivuje dál pokračovat v úklidu v dalších místnostech. Když začnete s úklidem v kanceláři, začněte s vyklizením stolu a šuplíků. Začnete-li s ložnicí, zvolte si šatník a seřaďte věci dle jedné sekce. Než si to uvědomíte, budete hotoví a schopni pokračovat v úklidu dalších částí vaší domácnosti.

Pračka s laskavým srdcem: Gorenje SensoCare generace praček

Pračka Gorenje je spolehlivý partner pro každodenní péči o vaše prádlo. Chápe náš nedostatek času a je trpělivá k drobným detailům. Proto nabízí programy, které dokonale sedí k množství různých životních stylů a každému uživateli nabízí funkce, které potřebuje. Dokáže prát rychle a s ohledem na životní prostředí. Umí být tichá a dokáže být pečlivě důkladná. Bez ohledu na režim, který si vyberete, bude vaše prádlo vždy vyprané jemně a pečlivě. Látka zůstane svěží a pružná a barvy si zachovají správný odstín.

Možná vás bude zajímat: