Život se neobejde bez skvrn. Jak odstranit skvrny? - Gorenje

Život se neobejde bez skvrn. Jak je odstranit?

JEDNODUŠŠÍ DOMÁCÍ PRÁCE
8.3.2017

Každý z nás již někdy musel řešit skvrnu nebo nečistotu na oblíbeném kousku oblečení. Víte, jak si poradit i s těmi nejzákeřnějšími skvrnami? Mrkněte na naše tipy!

Jak vyprat mízu z pampelišek? Použijte hnědé mýdlo.

Položte hnědé mýdlo (mýdlo s propolisem) přímo na skvrnu a nechte jej na ní odležet přes noc. Pak oškrabte hnědé mýdlo nožem, vytřete danou část vlhkým hadrem a umyjte kalhoty dle štítku. Pokud oblečení není z bílé bavlny, promyjte daný bod se směsí 1 dl vody, 1 dl čistého lihu a 2 kávovými lžičkami mycího prostředku. Následně čistěte dle pokynů.

Jak odstranit skvrny od banánu? Pomůže vám citron a sůl.

Skvrny od banánu je téměř nemožné dostat z oblečení. Ale pouze téměř, my totiž víme, jak na to. Položte oblečení ušpiněné od banánu na ručník, potřete skvrnu půlkou citronu, nasypte trochu soli navrch a nechte vše působit po několik hodin v plastovém sáčku. Pak už pouze dodržujte pokyny. Pozor, materiál musí mít stálou barvu!

Jak odstranit žvýkačku, když se přilepí na oblečení: Položte na ni led.

Pokud máte mrazák, pak se žvýkačky zbavíte tak, že zašpiněný kousek oblečení vložíte do mrazáku. Pokud ne, pokryjte skvrnu kostkami ledu. Poté čekejte. Nakonec seškrabte co největší množství žvýkačky. Pokud se vám nepodaří odstranit žvýkačku úplně, položte poté na skvrnu kus bavlny navlhčený benzínem. Po změknutí skvrnu opatrně hadříkem setřete. Poté oblečení vyperte standardním způsobem.

Jak odstranit skvrny od červeného vína z ubrusu? Vodou nebo vínem!

Vylila se vám sklenička vína na bílý ubrus? Nejprve zkuste skvrnu odstranit mytím pod tekoucí vodou. Když to není možné, můžete na skvrnu vylít trochu bílého vína. Bílé víno neutralizuje rudou barvu. Poté vyčistěte ubrus standardním způsobem.

Jak odstranit z kalhot po tréninku skvrny od trávy? Pomůže glycerin nebo zubní pasta.

Nalijte glycerin na skvrnu a nechte působit po dobu 10-15 minut, následně vyčistěte dle pokynů na štítku. Nemáte-li glycerin: Vydrhněte skvrnu zubní pastou a poté dodržujte běžné pokyny.

Jak odstranit z oblečení skvrny po tužce? Pomůže drhnutí nebo mycí prostředek na nádobí.

Na skvrny od tužek je nejúčinnějším lékem drhnutí: drhněte skvrnu dlouho pod tekoucí vodou. Pokud to nepomůže, můžete zkusit na skvrnu nalít trochu čisticího prostředku na nádobí a nechat je působit asi 5-6 hodin. Následně dodržujte pokyny pro praní.


 

Život je složitý. Udělejme praní jednodušším.

Pračky gorenje WaveActive jsou vyrobeny tak, aby se efektivně, jednoduše a ekologicky postaraly o vaše prádlo. Pokud to, že si vyberete pračku gorenje WaveActive, znamená o 30 % méně skvrn, tak potom budete mít konečně dost času podívat se na ten televizní seriál, který jste předtím nestíhali, nebo možná konečně začnete psát svůj nový blog. Ať už rozjedete jakýkoliv projekt nebo jakkoli se rozhodnete trávit vaše cenné chvilky, vždy si můžete být jistí, že vaše pračka WaveActive svou práci odvede s vynikajícími výsledky praní prádla.

DOPORUČUJEME: