Trik s kapesníkem a jiné čisticí tipy - Gorenje

Trik s kapesníkem a jiné čisticí tipy

JEDNODUŠŠÍ DOMÁCÍ PRÁCE
10.3.2017

Kolik čisticího prostředku skutečně potřebuji? Jaký má dopad použití cyklu s vřelou vodou na životní prostředí? Zkušená pradlena by mohla zodpovědět všechny tyto dotazy, běžný uživatel ale všechny triky a tajemství praní nezná.

Co udělat, když vám bílý ubrus zežloutne? Namočte jej v roztoku.

Nejprve jej namočte: Ohřejte 10 litrů vody a rozpusťte v ní 0,25 decilitrů sody. Nechte vychladnout a poté vložte ubrus do připraveného roztoku. Nechte namočené po dobu 12 hodin. 

Poté je třeba ubrus vyvařit: povařte 10 litrů vody s 10 polívkovými lžícemi kousků mýdla. Jakmile teplota vody dosahuje 60 °C, dejte do vody ubrus. Nechte ubrus v horké vodě asi 20 minut, poté třikrát propláchněte v čisté vodě a máte hotovo. Teď je ubrus znovu bílý.

Jak se zbavit růžového zabarvení způsobem, který je šetrný vůči prostředí? Citronem!
 
Citron je přírodní bělidlo. Pokud se chcete zbavit u prádla jemně růžového zabarvení, pak jej můžete povařit s trochou citronové šťávy.

Jak zjistím, že oblečení pouští barvu? Použijte trik s kapesníčkem.

Nové barevné oblečení vždy perte odděleně a je-li to potřeba, vyperte jej nejdříve několikrát v ruce. Chcete si být poté jistí, že oblečení už nepouští žádnou barvu? Vyzkoušejte trik s kapesníčkem. Umyjte s barevným oblečením jeden bílý kapesníček. Pokud je poté kapesník pořád bílý, už na oblečení není žádná nadbytečná barva.

Jak zní nejčastější důvod zabarveného oblečení? Nedbalé třídění. 

Zaveďte si systém třídění. Třiďte oblečení nejen podle barvy, ale také podle teploty a pracího programu. Perte poté bílé a světlé oblečení spolu, tmavé oblečení spolu. Bavlnu perte samostatně a stejně tak perte odděleně oblečení, které vydrží bod varu.

Jak se ujistit, že můžu pustit děti si hrát ven i v zimě a ve špatném počasí? Zlepšete odolnost jejich oblečení.

Po vyprání nechte kombinézu v sušičce, aby se v ní vysušila. Kombinéza tak získá lepší odolnost. Nestačí? Kupte si voděodolný výrobek a přidejte jej do předepírky.

Jak předcházet vyblednutí džínů při praní? Přidejte vinný ocet.

Namočte džíny do 5 litrů vody, přidejte 4 polévkové lžíce vinného octu a nechte džíny takto namočené ½ hodiny. Pak pokračujte v praní podle štítku. Vinný ocet pomůže lépe zachovat barvu oblečení.

Pračka s laskavým srdcem: Gorenje SensoCare generace praček

Pračka Gorenje je spolehlivý partner pro každodenní péči o vaše prádlo. Chápe náš nedostatek času a je trpělivá k drobným detailům. Proto nabízí programy, které dokonale sedí k množství různých životních stylů a každému uživateli nabízí funkce, které potřebuje. Dokáže prát rychle a s ohledem na životní prostředí. Umí být tichá; dokáže být pečlivě důkladná. Bez ohledu na režim, který si vyberete, bude vaše prádlo vždy vyprané jemně a pečlivě. Látka zůstane svěží a pružná a barvy si zachovají správný odstín.

Možná vás bude zajímat: