O molech, krčení a žehlení - Gorenje

O molech, krčení a žehlení

JEDNODUŠŠÍ DOMÁCÍ PRÁCE
7.5.2017

Jak žehlit košile? Proboha, proč je tady ta malá dírka – to nemůžou být moli. Jak se jich zbavím? Tady najdete odpovědi na vaše otázky.

Jak předejít pokrčení oblečení po vysušení: Sušte v sušičce!

Když sušíte košili v pračce Gorenje s trvalým stisknutím, získáte košili bez pokrčení – dokonce i když nestojíte u pračky a nečekáte na vytažení oblečení po dokončení sušení. Částečně i proto dodává sušička chladný vzduch hned po vysušení oblečení. Částečně také proto, že se oblečení protočí v sušičce každých 5 minut v průběhu jedné hodiny, po jejímž dosažení se cyklus zastaví.

Jak sušit oblečení u rodiny, která trpí alergií na pyl: Použijte sušičku!

Sušička je neocenitelnou pomocnicí při sušení oblečení v domácnosti, která trpí alergiemi. Hlavně u alergií na pyl – protože při alergii na pyl není dobrý nápad sušit oblečení venku během pylové sezóny.

Pyl se přichytí na čisté oblečení a dostane se s ním k Vám domů. Sušička Vás také odbřemení od nutnosti sušit oblečení v koupelně „v nouzových případech.“.

Jak zabránit molům dostat se na Vaše oblečení: Suché citronové nebo pomerančové kůry

Tady je jeden zjednodušující trik, který vyčistí skříň jednou ročně: Rozložte citrónové nebo pomerančové kůry mezi oblečení a boty ve skříních a šuplících. Vyměňte kůry vícekrát za rok.

Jak se zbavit molů a zároveň potěšit Váš nos: Levandule
 
Většina lidí by souhlasila s tím, že levandule voní krásně. Ale moli nesouhlasí. Absolutně nesnáší ten pach. Takže když se jich chcete zbavit na vašem oblečení, vložte hrst levandule do kusu mušelínu (jemně tkaná textilie nebo vlna) a udělejte z něj pytlík. Udělejte si více takových kopiček, abyste měli pytlíky pro různé šuplíky a skříně. Kromě toho, že levandule odpuzuje moly od Vašeho oblečení, propůjčí Vaší skříni a oděvům romantickou vůní.

Jak žehlit Vaši košili: Viz tento návod na žehlení

Vždy začínejte od nejmenších částí: Límce, manžety, rukávy a nakonec „trup“. Nemáte-li napařovací žehličku, můžete použít sprej nebo vlhký hadřík/kapesníček, které použijete na žehlenou část.
1. Rozložte límec a vyžehlete jej po obou jeho stranách. 2. Vyžehlete manžety zvenku i zevnitř. 3. Vyžehlete oba rukávy. Rozložte rukávy tak, aby žehlička mohla rovně přecházet podél švů. 4. Vyžehlete ramenní části oblečení. 5. Vyžehlete přední stranu i mezi knoflíky a kapsami. 6. Vyžehlete zadní stranu.

Jak se na obchodní cestě vyhnout pokrčení oblečení: pokrčení ze zabalení

Zkuste pověsit pokrčené oblečení v koupelně a zapněte horkou vodu. Zavřete všechny dveře a okna v koupelně. Pára z horké vody pronikne do oblečení a odstraní pokrčení. Cestujete-li bez přístupu ke koupelně, vezměte si sebou rozprašovač. Našplíchejte sprejem na oblečení vodu a nechte oblečení ležet rovně, dokud neuschne. Nezavěšujte jej, tím byste zabránili jeho narovnání.

Vždy perfektně vysušené: Gorenje SensoCare generace sušiček

Sušička prádla Gorenje se může snadno stát vaším nejlepším přítelem, zejména pokud jste ve spěchu. Její buben dodává sílu záporných iónům, které dělají prádlo extra měkkým, příjemně voňavým a bez alergenů. Prádlo vysuší tak, aby jejho žehlení bylo velmi jednoduché, případně nebylo vůbec nutné. V sušičce Gorenje si tkaniny zachovají svůj tvar i pružnost. Vnitřek sušičky je dostatečně velký i pro objemné tkaniny. Modely vybavené tepelným čerpadlem jsou také úžasně úsporné z hlediska spotřeby elektrické energie.

Možná vás bude zajímat: