Jednoduchý způsob, jak vyčistit kuchyni, lednice a jiné užitečné tipy - Gorenje

Jednoduchý způsob, jak vyčistit kuchyni, lednici a jiné užitečné tipy

JEDNODUŠŠÍ DOMÁCÍ PRÁCE
12.3.2017

Jak zamést podlahu, aniž by všude vířil prach? Nebo jak se zbavit mravenců? To jsou některé z dotazů, které zodpovíme v našem článku.

Jak předcházet tomu, aby při zametání podlahy létaly všude kolem nečistoty a prach? Tajemství tkví v hrníčku.

Podle jedné vcelku užitečné rady od hospodyněk byste měli na podlaze rozhodit vlhké čajové lístečky. Listy přitáhnou prach a pomůžou vám s jeho sesbíráním při vytírání nebo zametání. Ten samý trik funguje také s popelem nebo jinými nečistotami, které mohou lehce vzlétávat z lopatky.

Jak se zbavit mravenců ve skříňkách v kuchyni? Vyžeňte je mátou.

Použijte starý trik hospodyněk a nechte vaše skříňky načichnout mátou. Větvičky suché máty ve skříňkách udrží mravence mimo. Mátu si můžete také zasadit v blízkosti dveří a oken, aby se udrželi mravenci mimo dům.

Jak zamezit pachům v lednici? Pochutnejte si na kávě a její usazeniny dejte do lednice.
 
Zadržuje-li vaše lednice pachy, například ze sýru, cibule nebo ryby, můžete se jich zbavit opětovným využitím kávových usazenin. Vezměte si misku se zbytkem kávy a vložte ji do lednice. Po určité době pach zmizí. Také pomůže jednou za čas umýt všechny nekovové prvky v lednice, a to roztokem, který připravíte z 1 litru vody a hrnku dezinfekce.

Zbavte pachu vaše zavařovací nádoby. Dopřejte jim led.
 
Zavařovací nádoby vložte po umytí do mrazáku. Sklo a víčka uložte odděleně. Další den budou bakterie a také pach pryč.

Jednoduchý způsob jak vyčistit šuplíky v kuchyni? Silonky.

Asi vás napadne, co tak asi mají společného silonky a čištění šuplíků. Odpověď je překvapující a jednoduchá. Chcete-li vyčistit šuplíky bez toho, aniž byste z nich vytahovali všechny příbory, pomůcky a předměty, pak jednoduše nasaďte silonky na hubici vašeho vysavače a poté šuplík vysajte. Silonky zajistí, že se do vysavače dostanou pouze nečistoty a žádné drobné kuchyňské předměty. Stejně tak můžete čistit šuplíky plné hraček, šicích potřeb nebo jiných drobnějších věcí.

Jak dosáhnout toho, aby se skleněné plochy třpytily leskem? Použijte citron.

Sklo vypadá skvěle. Skleněné stoly, poličky nebo dvířka. Ale udržet je čisté zabere hodně času. Pokud vás to přivádí k zuřivosti, zkuste příště tento postup: Vymačkejte trochu citronu na sklo a vytřete jej papírem. Váš skleněný stůl bude zářit.

Odstraňte vodní kámen bez drhnutí. Trocha bavlny postačí.

Často se vám ve dřezu objevuje vodní kámen? Nebo na jiných místech, kde vás to obtěžuje? Kupte si levný vinný ocet. Namočte větší nebo menší kousky bavlny do vinného octa a položte je na místa s vodním kamenem. Přes noc nechte působit a druhý den pouze vytřete.

Vlastnosti chladniček a mrazniček

Technologie IonAir: Nová generace chladniček ION generation rozhodně umisťuje Gorenje mezi nejlepší značky na trhu. Kvalita a zdokonalené materiály, diskrétní navržené linie, špičkové police a množství dalších funkčních vylepšení. Při vývoji jsme se především věnovali vytvoření co nejlepší klimatu uvnitř spotřebiče. Základem všech našich pokročilých řešení je IonAir technologie, která napodobuje přirozený proces ionizace a osvěžuje vzduch v chladničce.

Možná vás bude zajímat: