Vaření s dětmi - Gorenje

Vaření s dětmi

JEDNODUŠE V RODINĚ
7.3.2017

Většina dětí miluje vaření: je to ruční práce, u které se ušpiní a kreativně vyřádí. Nehledě na to, že se přitom skutečně něco vytváří. Je to jednoduše zábava!

Nechte si časovou rezervu

Vždy počítejte s tím, že vám vaření s dětmi zabere více času než obvykle. Proto si vyhraďte na vaření více času. Hlavně u menších dětí myslete na to, že samotná cesta je alespoň tak zábavná jako její cíl!

Plánujte dopředu

Zvolte si vhodný recept. Takový, který si jim bude líbit a který bude zahrnovat činnosti, které děti zvládnou. Ujistěte se, že máte k dispozici veškeré ingredience a vybavení. Ideálně si přípravu udělejte před tím, než děti požádáte o pomoc.

Myslete na bezpečnost

Posaďte děti za stůl nebo přepážku, kde se nemůžou popálit. Tak můžete připravovat večeři a přitom se neustále nestrachovat o bezpečnost.

Dejte dětem schůdky, aby měly rozhled a udělejte jim místo u stolu, kde nemají co rozbít a o co se pořezat. Z blízkosti dětí tedy odstraňte skleněné předměty, vajíčka, maso, ryby a ostré předměty (například struhadla). Je dobré dbát o to, aby měly děti neustále co dělat. Tak vám nebudou z nudy brát nože nebo si hrát se syrovým kuřetem.

A špína může začít

U vaření se často ušpiníte – a když zapojíte děti, bude špíny ještě víc. Pro jistotu můžete na podlahu položit umělohmotný ubrus nebo tác na drobky. V konečném důsledku si ale možná užijete víc zábavy, když se uvolníte a nakonec kuchyni i spolu vyčistíte. Při úklidu se navíc děti naučí další užitečnou věc do života.

Hodně mluvte

Při vaření si povídejte o ingrediencích, jejich původu, o procesech i technikách vaření. Říkejte pravdu. Hovězí je z krávy, vepřové z prasete. Jablka padají ze stromu, když jsou zralá. A nezapomeňte na hygienu: ujistěte se, že si děti umyly před vařením ruce a umývají také jednotlivé ingredience.
 
Nehrajte si před nimi na Gordona Ramseyho!

Zapojte děti pouze do takové míry, jak jim je to příjemné. Plnění těsta na ravioli může být chvíli zábavné, ale po několika pokusech to pro děti může začít být nudné. Neočekávejte kulinářskou preciznost, ani dokonalé výkony.

A také buďte připravení si přiznat, že ne všechny děti rády vaří. Pokud vaše děti patří mezi ně, pořád můžou pomoct s umýváním, čištěním nádob, přípravou stolů a ochutnáváním jídla.

Osobní továrna dokonalé chuti: Trouby

HomeMade tvar trouby: Tradiční klenutý tvar trub Gorenje je jednou z množství užitečných řešení. Inspirovaný tradičními kamny na dřevo umožňuje horkému vzduchu volně cirkulovat. Díky tomu horký vzduch rovnoměrně proudí okolo připravovaného jídla, čímž vždy dosáhnete vynikajících výsledků pečení: křupavé zvenku a šťavnaté uvnitř. V kombinaci s naším speciálním ventilačním systémem Multiflow 360˚ poskytuje něco opravdu speciálního - možnost péci na všech 5 úrovních.

Možná vás bude zajímat: