Jak perfektně naplánovat letní dovolenou - Gorenje

Jak perfektně naplánovat letní dovolenou

JEDNODUŠE V RODINĚ
29.3.2019

Ta vůně léta, příjemný letní větřík, barvy moře, scenérie východu slunce nad horskými vrcholky. Ty zasněné myšlenky o zaslouženém odpočinku. Proč je tento rok neproměnit ve skutečnost? Přinášíme Vám pár tipů, jak efektivně naplánovat letní dovolenou a na nic nezapomenout.

Termín

Pracovní či studijní povinnosti většinou v létě nezmizí, jen nebývají tak hektické. Každopádně i tak nemůžeme ze dne na den šéfovi říct „zítra nepřijdu“ a odjet za dobrodružstvím či odpočinkem. Slaďte si tedy termíny s vaší druhou polovičkou, s kolegy i ve škole a najděte ten nejlepší termín pro všechny.

Budget

Plánování rozpočtu není nejoblíbenější částí plánování dovolené, ale bohužel je to jeden z hlavních elementů. Zkontrolujte své finance a zkuste odhadnout, kolik ještě zvládnete ušetřit do odjezdu. Přiznejme si to, dovolenková destinace se odvíjí od stavu na našem účtu.

Destinace 

I když je venku stále ještě chladno, máme spoustu času na výběr té nejlepší destinace pro letošní léto. Ať je to mořské letovisko, opuštěný ostrov, horské středisko či daleká země, kam jste se vždy toužili vydat, vyberte místo, kde se budete cítit dobře.

Ubytování

Pokud chcete strávit dovolenou na jednom místě, je dobré ubytování vybrat s předstihem. Projděte si nabídku cestovních kanceláři, cenových srovnávačů či vyzkoušejte alternativu hotelu, kterou je pronájem apartmánu či domu. Pokud jste větší skupina, určitě se to vyplatí. Pokud v destinaci plánujete cestovat, doporučujeme si zajistit ubytování aspoň na první dva dny.

Doprava

Pokud se chystáte na dalekou cestu, je třeba si naplánovat a zjistit všechny možnosti dané lokality. Prvním důležitým bodem je nákup letenek. Pokud plánujete přestupovat, tak si musíte ohlídat časové rozestupy, aby se vám nestalo, že nestihnete doběhnout na druhý let, nebo naopak na malém letišti budete spoustu hodin čekat a čekat. Často se ceny letenek zvyšují, čím blíže jsou k datu odletu.

Itinerář

Začněte průzkumem destinace, sepište si všechny místa, která chcete vidět, a poté pomocí mapy rozplánujte, co je reálné stihnout, kdy a jak se tam dostanete.

Přípravy

Prozkoumejte na internetu, jestli je do vaší destinace potřeba nějaké očkování, například žloutenka, břišní tyfus apod. Je důležité očkování řešit včas, protože ne vždy jste chráněni hned po první dávce. Vyhledejte si také, jaké bude v destinaci počasí. Pokud nemáte možnost vzít si obří zavazadla, je potřeba dobře plánovat. Zkuste si o své destinaci přečíst, jaké tam jsou místní zvyklosti. V některých exotických destinacích je například často potřeba při návštěvě památek schovat svá ramena a kolena. Ideálním řešením je vždy mít s sebou šátek.

Pokračujte ve snění

Nepřestávejte snít! Zkuste si připravit drink či jídlo typické pro destinaci, kam vyrážíte. U toho můžete snít o tom, jaká bude vaše příští dovolená.

Možná vás bude zajímat: