Jak přimět děti, aby jedly zdravě - Gorenje

Jak přimět děti, aby jedly zdravě

JEDNODUŠE V RODINĚ
8.3.2017

Děti zbožňují nezdravá jídla. Ta můžou lákat i dospělé, a to nejen kvůli jejich chuti, ale také kvůli pohodlnosti jejich přípravy nebo nízké ceny. Ovšem všichni víme, že taková jídla vedou ke komplikacím, jako je obezita nebo různé nemoci.

Ano, vaše děti by měly jíst zdravá a nutriční jídla každý den. Pokud nemají rády zeleninu, najděte způsob, jak ji přimíchat k jejich oblíbeným lahůdkám nebo zkuste udělat zdravá jídla zajímavějšími a chutnějšími. Máme pro vás několik tipů, jak vytvořit hravá a chutná zeleninová jídla.

Vytvořte obrázek na talíři

Esenciální vitamíny pro vaši rodinu

Vitamíny umožňují tělu fungovat efektivně pomocí biochemických procesů: metabolismu, reprodukci buněk, trávení a oxidaci krve. Níže můžete vidět užitečný seznam vitamínů a jejich účinků v lidském těle (jejich funkce).
VITAMÍNY ZDROJE FUNKCE
A Ryby, vejce, brokolice, kapie, špenát. Dobré účinky na oči, zdravou pokožku a imunitu, potřebnou pro růst kostí a zubů.
B1 Kvasnice, obiloviny, klíčky, vepřové, ořechy, fazole celozrnná jídla, luštěniny, mořská jídla. Mozek, nervové funkce a srdce.
B2 Obiloviny, klíčky, maso, sójové boby, vejce, zelenina, mléko, sýr. Vhodné pro růst, zdravou kůži a ústa.
B3 Mléko, hovězí a jehněčí, ryby, hrášek, fazole, ledviny. Vhodné pro zdravou kůži, nervový a trávicí systém.
B6 Kuřecí prsa, banány, vejce, fazole, ořechy, ryby. Pomáhá tvorbě červených krvinek.
B12 růbež, vejce, koříš, maso, mléko, jogurty. Udržují nervový systém zdravý.
C Citrusy, jahody, kiwi, papája, černý rybíz, rajčata, melouny, brambory, kapie. Vhodné pro vaziva, zuby, tkaniva spojů. Posilují imunitní systém.
D Oleje z rybích jater, ryby v oleji, másla a margaríny, mléko, vejce. Pomáhá k tvorbě kostí a zubů.
E Zeleninové oleje, obiloviny, oleje z klíčků, celozrnný chléb, bílky, zelená zelenina, ořechy. Obsahují antioxidanty a chrání buňkové stěny.
K Zelená zelenina, sójové boby, oleje, jogurty. Vhodné pro srážlivost krve.

DirecTOUCH, perfektní výsledky pomocí konečků prstů

Inovativní patentovaný elektronický programovací modul představuje revoluční novinku nové generace vestavných trub Gorenje v oblasti dotykového ovládání. Stačí použít jen tři jednoduché kroky. Po zapnutí trouby si jednoduše vyberte symbol pokrmu, který chcete připravit a pak jen stiskněte "Start". Automatické programy nastaví správnou kombinaci topných těles, teplotu a čas přípravy vybraného pokrmu.

Možná vás bude zajímat: