Revoluce ve vaření – gorenje IQcook, první a jediná indukční varná deska s programem vaření v páře - Gorenje
Sobota, 1. září 2012

Revoluce ve vaření – gorenje IQcook, první a jediná indukční varná deska s programem vaření v páře

Revoluce ve vaření – gorenje IQcook, první a jediná indukční varná deska s programem vaření v páře

Novinka IQcook od společnosti Gorenje přivádí do kuchyní geniálního pomocníka, se kterým je vaření rychlé, úsporné, zdravé, bez starostí, bez námahy a s vynikajícím výsledkem. IQcook je první varná deska na světě, která používá nejmodernější technologii, inteligentní senzor pro automatické vaření v páře. Deska IQcook umí vařit sama, bez jakékoliv kontroly! Vždy nastaví správnou teplotu i výkon a to bez ztráty nutričních hodnot potravin a dokonce zvládne řídit několik vaření najednou.

IQcook – zdravé vaření v páře: IQcook je jediná varná deska, která umí vařit i v páře a to dokonce v jakémkoliv hrnci vhodném pro indukci, stačí půl deci vody na kilo zeleniny! IQcook vždy nastaví správnou teplotu i výkon tak, aby nedocházelo ke ztrátě nutričních hodnot potravin.

IQcook – dokonalá čistota a maximální bezpečnost: už žádné starosti s namáhavým odstraňováním špíny z varné desky, konec obav z připálení či přetékání tekutin z hrnce přes pokličku. S IQcook se totiž nic nepřehřívá a nepřetéká!

IQcook – více a času a pohodlí: už žádné dlouhé stání u plotny, v klidu se věnujte dětem, práci nebo sami sobě, IQcook vše pohlídá za vás. IQcook je prostě nepostradatelný pomocník!

IQcook – výjimečná kvalita a chuť jídla: už žádné nezdravé přepalování tuků, nemusíte vědět, jaká je optimální teplota oleje, ať už chystáte hranolky, maso medium, rare či well-done, IQcook zvládá správnou přípravu vašich oblíbených pokrmů.

IQcook má všechny výhody nejvyšších řad indukčních desek a k tomu několik příjemných inovací, na které si každý rychle a rád zvykne. Skutečně převratnou novinkou je možnost vaření v páře. Tento jednoznačně zdravý způsob tepelné úpravy potravin, při kterém zůstávají zachovány živiny a vitamíny v maximální možné míře, umožňuje funkce IQSteam. Zapotřebí je jen minimum vody, takže jídlo není rozvařené, udrží si svou přirozenou barvu, chuť, konzistenci a šťavnatost. Žádná další investice do speciálního parního hrnce není nutná, IQcook umí vařit v páře v každém hrnci určeném pro klasické indukční desky. Předvolený program určí množství vody tak, aby se jídlo v páře vařilo rovnoměrně.

Nová generace indukčních varných desek XtremePower s technologií IQcook umožňuje bezstarostné vaření s přednastavitelnými režimy vaření i smažení  a zároveň nabízí i běžné režimy. Nejmodernější technologie šetří drahocenný čas tím, že optimalizuje teplotu při vaření a šetří také elektrickou energii. Vaření s IQcook deskou může přinést úsporu dokonce až 40 % spotřeby elektrické energie ve srovnání s běžnými varnými deskami s indukční technologií. Systém citlivých IQ senzorů se stane osvědčeným a spolehlivým pomocníkem, ať už se rozhodnete pro přípravu jakéhokoliv jídla. Senzorová technologie IQCook je na všeh čtyřech indukčních varných zónách,  každá z nich má samostatné ovládání. K dispozici  je funkce Heating+ pro udržení stabilní teploty připraveného jídla, takže nehrozí servírování studených pokrmů, když se strávníci konečně sejdou u stolu. Velmi užitečná je také funkce Melting+ pro šetrné rozpouštění a odmrazování, stejně jako možnost okamžitého zvýšení výkonu na každé varné zóně (Powerboost+). Senzorové SLIDER ovládání všech funkcí přesně a rychle reaguje na dotyk prstu, i když je mastný, vlhký či jinak znečištěný přípravou jídel, není tedy třeba stále odbíhat ke dřezu, ani hledat utěrku... Patentovaná funkce SmartSense zabrání přetékání tekutin a připálení – pokud se voda vypařuje z hrnce nebo z pánve, SmartSense automaticky varnou desku vypne, takže se nic nepřehřívá a nepřetéká a odpadá tak únavné odstraňování nečistot z varné desky a drhnutí nádobí. Revoluční IQcook technologie bude k dispozici v sadách nádobí s IQcook senzory zabudovanými do poklic, stejně jako v podobě samostatných přídavných IQ senzorů, které mohou být spojeny s jakoukoliv sadou nádobí všech typů a materiálů. Opravdu neuvěřitelně flexibilní novinka!

Nová indukční deska IQcook se vyrábí v šířce 60 cm a v exkluzivní řadě spotřebičů gorenje+ v šířce 60 cm a 77 cm.

Značka gorenje+ je prémiová řada technologicky vyspělých, designových a úsporných spotřebičů, která přináší výrobky té nejvyšší kvality. Tyto spotřebiče splňují a překračují i ta nejpřísnější ekologická očekávaní a normy díky velmi nízké spotřebě energie a vody, mají také řadu moderních technologických funkcí a dokonce i celosvětových prvenství (více o gorenje+ na www.gorenjeplus.com/cz). 

Dokonalost a inovativnost designu moderní indukční varné desky se senzorem ovládání vaření IQcook ocenila mezinárodní odborná porota udělením prestižní ceny Red Dot Design Award a zařadila ji tak mezi nejlepší designové produkty letošního roku. „Výroba domácích spotřebičů je zralé odvětví, v němž nabídka převyšuje poptávku. Pro společnost naší velikosti je v soutěži s největšími hráči velmi důležité být jiní. V Gorenje na této snaze stavíme již po mnoho let. Red Dot Design Award je důkazem toho, že jsme byli úspěšní,“ komentoval ocenění generální ředitel Gorenje pan Franjo Bobinac.

Společnost Gorenje se řadí mezi přední světové výrobce domácích spotřebičů. Za šedesát let existence se výrobky se značkou gorenje staly synonymem
pro technologickou dokonalost, výjimečný design a úspornost v každodenním provozu. S úspěchem se prodávají v sedmdesáti zemích po celém světě, i když prioritou zůstává především evropský trh, kam směřuje většina produkce. Dlouhodobým cílem společnosti Gorenje je ohleduplnost vůči přírodě, což se odráží v každé fázi životního cyklu výrobků – od návrhu, přes výrobní proces, použití ekologicky šetrných materiálů a komponentů, až
po snadnou ekologickou likvidaci po skončení životnosti.

Více o designových, technologicky vyspělých a úsporných spotřebičích značky gorenje na www.gorenje.cz

 

Kontakty

Oficiální stránky GORENJE: www.gorenje.cz

Mediální servis:
2media.cz, s.r.o., Pařížská 13, Praha 1, www.2media.cz
http://www.facebook.com/2media.cz