ČAS PRO OSVĚŽENÍ - Gorenje

ČAS PRO OSVĚŽENÍ

Osvěžte Vaše léto co nejvíc je to možné! Podívejte se na tipy a triky, které udělají Vaše letní dny a noci více osvěžujícími. Mezi nimi naleznete recepty, jednoduché na přípravu, nové a různé způsoby používání Vaší lednice a mrazáku a také jiné letní triky pro zjednodušení.

ČAS OSVĚŽIT LETNÍ NOCI

Vaše lednice a mrazák nejenom uchovávají Vaše nápoje v chladu během dne, ale mohou Vám také pomoci ke zchlazení během noci. 

Dejte Vaše prostěradlo a jeden pár ponožek do plastického uzavíratelného pytlu a vložte jej do lednice a mrazáku po dobu několika minut a ujistěte se, že je pytel pevně utěsněn.

Před spaním je vytáhněte. Položte si nyní Vaše vychlazené prostěradlo na postel a natáhněte si vychlazené ponožky na nohy.

Budou mít dvojitý ochlazující účinek - prostěradlo zchladí celé Vaše tělo, zatímco ponožky zchladí Vaše chodidla, která jsou jednou z nejcitlivějších částí těla na teplotu z důvodu přítomnosti pulzních bodů.

ČAS OSVĚŽIT SE BANÁNY

Banány jsou ovoce, které je přirozeně chladné. Jsou perfektní pro horké letní dny, poněvadž jsou schopny zbavit "horka" ve střevech, zvlhčit a zbavit různých toxinů. Kromě toho chutnají jednoduše výborně v chlazené ovocné dřeni:

1. Vezměte si mixér a rozmixujte šálek mražených jahod a dvě polévkové lžíce mléka z ořechů.

2. Přidejte tři mražené banány (měly by být hodně zralé a mražené po dobu alespoň 24 hodin) a mixujte je, dokud není směs krémová a nadýchaná.

3. Nalijte do sklenice a dozdobte. Voila!

ČAS OSVĚŽIT SE ZRNÍM

Kdo by neměl rád rýži a pohanku na svém talíři? My určitě ano. Ale věděli jste, že tyto dvě obiloviny, které můžete nalézt téměř v každé kuchyni, Vás můžou taktéž udržet svěžími během letních nocí a nedovolí horku, aby si vybralo svou daň na Vašem spánku? Tady je způsob, jak na to:

1. Protože pohanka stejně jako bavlna neabsorbuje horko, navrhujeme, aby jste si v létě zvolili pohankové polštáře místo bavlněných.

2. Pokud potřebujete dodatečné zchlazení za skutečně horkých nocí, navrhujeme naplnit ponožku rýží. Po zavázaní ji vložte do mrazničky po dobu přibližně 1 hodiny. Obklad Vám umožní zchladit se po dobu asi 30 minut, což Vám poskytuje dostatek času na dostatečné zchlazení pro usnutí.

3. Pro ještě chladivější účinek položte obklad na Vaše pulzní body, jakými jsou Vaše zapěstí, krk, lokty, třísla, kotníky a místa za koleny.

ČAS OSVĚŽIT SE SPRÁVNÝM JÍDLEM

Věděli jste, že některá jídla můžou mít ochlazující účinek pro Vaše tělo? To je díky jejich hydratujícím vlastnostem, které Vám poskytují tolik požadované osvěžení během horkých letních dní.

Tady je 5 druhů jídel, které Vás udrží svěžími v letním horku:

Okurky: nejenže jsou mimořádně hydratující, ale jsou také velice chutné, když je zkombinujete s hummusem nebo se osvěžíte okurkovým džusem s citrony.

Meloun: jedno z nejchutnějších hydratačních jídel vůbec, obsahuje také vitamin A, C a lykopen.

Citrusy: přidejte trochu citronu do Vaší pravidelné denní dávky vody. Nejenže bude chutnat lépe, ale poskytne Vám větší celkové osvěžení, protože citrusy disponují ochlazujícím činkem na tělo a podporují detoxikaci.

Pálivé papriky: pálivá jídla mají všeobecně tendenci způsobit pocení, což následně zpouští ochlazující mechanismus ve Vašem těle.

Listová zelenina: kapusta, špenát a vodnice obsahují velké množství vody a jsou lehce stravitelné. Proto může Vaše tělo uchovat více energie, čož má za následek, že Vás udrží svěží.

ČAS OSVĚŽIT SE KUTILSKOU KLIMATIZACÍ

Když začne letní horko působit, optimálním řešením je zchladit se pomocí klimatizace. Pokud pořád žádnou nemáte, zvolte jednoduchou KUTILSKOU verzi ze staré školy, která Vám pomůže zchladit se během letního horka. Tady je návod, jak na to:

1. Položte mísu s ledem před ventilátor. Mělká pánev bude také fungovat dobře.

2. Ventilátor rozprostře chlad z tajícího ledu na pánvi a vytvoří tak osvěžující a ochlazující prostředí.

ČAS OSVĚŽIT VAŠE RUČNÍKY

V létě se nic nevyrovná chození na pláž nebo osvěžující sprše. Ale ručníky, které používáme, načichávají. Proto, když chcete, aby znovu voněly, následujte tyto kroky:

1. Vložte ručníky do pračky s horkou vodou a šálkem octu a vyperte je.

2. Po ukončení prvního cyklu je znovu vyperte v horké vodě s půl šálkem sody bikarbony.

3. Ta-dá! Vysušte ručníky a užijte si osvěžení.