5 způsobů, jak se zbavit přebytečných věcí

JEDNODUŠŠÍ DOMOV
5.3.2017

Je těžké zbavit se věcí, ke kterým máte sentimentální vztah, ale pokud tak učiníte, pozitivně to ovlivní Váš život a zjednoduší ho. Budete se cítit lehčí, oproštěni a nabuzení energii.

Základní pravidlo: než si koupíte něco nového, zbavte se toho starého!
 
Jednou z nejefektivnějších metod zbavování se věcí u Vás doma je vyhodit ty, které už více nepotřebujete. Když to zvládnete, můžete si být jisti, že budete nadšeni z Vašeho nového domova.

Pokud je pro Vás těžké se zbavit starých věcí, posbírejte je do krabice pro darování nebo je jednoduše uložte ve sklepě. Tímto způsobem jste vlastně nic nevyhodili, ale už Vám ani nezavazí doma. Když si to uvědomíte, už Vám nebudou chybět a bude to lehčí se jich zbavit, když budete čistit sklep. Připadá-li Vám to jako příliš radikální řešení, vyzkoušejte určitou alternativu. Aby Vám věci doma nezavazely, aplikujte pravidlo, že před každou novou koupí, musíte vyhodit jednu starou věc.

Nejdříve uklidit, pak organizovat!

Někteří lidé se snaží zbavovat nepotřebných věcí doma a organizovat je zároveň. Tato metoda není zrovna nejefektivnější. Nejdříve se zbavte nepotřebných věcí v pokoji a poté organizujte a dělejte pořádek ve zbylých věcech, abyste je uložili na jejich správná místa.

Metoda čtyř krabic

Toto je velice užitečná metoda, kterou můžete použít u vyklízení Vašeho domova. Předtím, než začnete třídit (menší a lehčí) věci, sežeňte si čtyři krabice – jednu pro věci, které vyhodíte, jednu pro ty, které odložíte nebo darujete, jednu pro ty, které si ponecháte, a jednu pro věci, které se musí přesunout jinam. Uložte všechno z každé místnosti do správné krabice, aby nic nezůstalo mimo krabic. S některými věcmi můžete strávit hodiny, dny nebo týdny, ale nakonec dosáhnete kýženého výsledku. Buďte stateční!

Pravidlo 12-12-12

Při uklízení domácnosti zkuste aplikovat pravidlo 12-12-12. To znamená, že si vyberte 12 věcí, které vyhodíte, 12 věcí, které darujete, 12 věcí položených dlouho mimo své místo – tedy pod postelí, v obýváku, na lednici ,které vrátíte na jejich správné místo ... Toto je také skvělý způsob, jak zapojit do úklidu domácnosti i ostatní členy rodiny. Dokonce je tady i lepší způsob – udělejte si soutěž, kdo bude první, kdo nejdříve sesbírá 36 věcí na vyhození.

Navíc

Doporučujeme začít úklidem jedné místnosti nebo jednoho jejího rohu. Nejlepší je začít s něčím, co nejvíce používáte a kde Vám věci nejvíce zavazí. Tam nejvíce uvidíte výsledek, což Vás namotivuje dál pokračovat v úklidu v dalších místnostech. Když začnete s úklidem při studiu, začněte s vyklízením stolu a šuplíků. Začnete-li s ložnicí, zvolte si šatník, seřazením věcí dle jedné sekce. Než si to uvědomíte, budete hotoví a schopni pokračovat v úklidu dalších částí vaší domácnosti.

Pračka s laskavým srdcem: Gorenje SensoCare generace praček

Pračka Gorenje je spolehlivý partner pro každodenní péči o vaše prádlo. Chápe náš nedostatek času a je trpělivá k drobným detailům. Proto nabízí programy, které dokonale sedí k množství různých životních stylů a každému uživateli  nabízí funkce, které požaduje. Dokáže prát rychle; dokáže prát s ohledem na životní prostředí. Umí být tichá; dokáže být pečlivě důkladná. Bez ohledu na režim, který si vyberete, bude vaše prádlo vždy vyprané jemně a pečlivě. Látka zůstane svěží a pružná a barvy si zachovají správný odstín.

Možná vás bude zajímat: