Život se neobejde bez skvrn. Jak odstranit skvrny?

JEDNODUŠŠÍ DOMÁCÍ PRÁCE
8.3.2017

Když se pohybujete, zvyšuje se pravděpodobnost kapek, skvrn a nečistot na Vašem oblečení. Chtěli byste se tomu vyhnout? Přečtěte si níže uvedený návod jak na to.

Jak odstranit mízu z pampelišek z bílých kalhot: Použijte hnědé mýdlo.

Položte hnědé mýdlo přímo na skvrnu a nechte jej na ní odležet přes noc. Pak oškrabte hnědé mýdlo nožem, vytřete danou část vlhkým hadrem a umyjte kalhoty dle štítku. Je-li oblečení jiné než z bílé bavlny: promyjte daný bod se směsí 1 dl vody, 1 dl čistého lihu a 2 kávovými lžičkami čistého mycího prostředku. Následně čistěte dle pokynů.

Jak odstranit banán z dětské kombinézy: Pomohou Vám citron a sůl.

Skvrny od banánu je téměř nemožné dostat z oblečení. Ale pouze téměř: Položte kombinézu ušpiněnou od banánu na ručník, potřete pořádně skvrnu půlkou citronu (materiál musí mít stálou barvu), nasypte trochu soli navrch a nechte ji působit po několik hodin v plastovém sáčku. Pak už pouze dodržujte pokyny.

Jak odstranit žvýkačku, když se znovu přilepí: Položte ji na led.

Oděv vložte do mrazáku, máte-li ho. Pokud ne, pokryjte skvrnu kostkami ledu. Čekejte. Seškrabte co největší množství žvýkačky. Pokud se Vám nepodaří odstranit žvýkačku úplně, položte kus bavlny, navlhčené benzínem, na skvrnu. Po změknutí skvrnu opatrně setřete přímo benzínem. Poté oblečení vyperte standardním způsobem.

Jak odstranit skvrny od červeného vína z bílého damaškového ubrusu: Vyčistěte je vodou.

Po absorpci vylitého vína ze skleničky můžete tyto skvrny na Vašem damašku odstranit mytím pod tekoucí vodou. Když to není možné (není k dispozici voda/ubrus je veliký/příliš velké množství), můžete na skvrnu vylít pořád ještě bílé víno. Bílé víno neutralizuje rudou barvu a následně můžete ubrus vyčistit standardním způsobem.

Jak odstranit skvrny na kolenou tréninkových kalhot od trávy: Glycerin nebo zubní pasta.

Nalijte glycerin na skvrnu a nechte působit po dobu 10-15 minut, následně vyčistěte dle pokynů na štítku. Nemáte-li glycerin: Vydrhněte ji zubní pastou a následně dodržujte běžné pokyny.

Jak odstranit znaky po tužce z ramínek halenky: škrabání nebo drhnutí.

Drhněte a pokreslení se ztratí. Jestli nemáte odstraňovač skvrn, nalijte trochu čisticího prostředku na nádobí na čmáranice a nechte působit asi 5-6 hodin. Následně dodržujte pokyny pro praní.


 

Pračka s laskavým srdcem: Gorenje SensoCare generace praček

Pračka Gorenje je spolehlivý partner pro každodenní péči o vaše prádlo. Chápe náš nedostatek času a je trpělivá k drobným detailům. Proto nabízí programy, které dokonale sedí k množství různých životních stylů a každému uživateli  nabízí funkce, které požaduje. Dokáže prát rychle; dokáže prát s ohledem na životní prostředí. Umí být tichá; dokáže být pečlivě důkladná. Bez ohledu na režim, který si vyberete, bude vaše prádlo vždy vyprané jemně a pečlivě. Látka zůstane svěží a pružná a barvy si zachovají správný odstín.

Možná vás bude zajímat: