Trik s kapesníkem a jiné čisticí tipy

JEDNODUŠŠÍ DOMÁCÍ PRÁCE
10.3.2017

Kolik čisticího prostředku skutečně potřebuji? Jaký má dopad použití cyklu s vřelou vodou s mytím navíc na životní prostředí? Zkušená pradlena by mohla zodpovědět tyto dotazy, ale když ji v případě potřeby nenajdete, tady je alternativa.

Jak se vyšívaný ubrus změní zase ze žlutého na bílý: propláchněte jej.

Nejdřív jej namočte: Ohřejte 10 litrů vody. Rozpusťte 0,25 decilitrů sody ve vodě. Nechte vychladnout a následně vložte ubrus do roztoku a nechte namočit po dobu 12 hodin. Následně jej vyvařujte: vařte 10 litrů vody s 10 polívkovými lžícemi kousků mýdla. Přidejte ubrus, když teplota vody dosahuje 60°C. Nechte ubrus proplachovat po dobu asi 20 minut. Umyjte v čisté vodě 3krát. Teď je ubrus znovu bílý.

Jak se zbavit růžového zabarvení způsobem, který je šetrný vůči prostředí: vařte s citronem
 
Vařte ponožky v nádobí spolu s částí citronu. Citron je přírodní bělidlo.

Jak zjistím, že oblečení ještě pouští barvu: použijte trik s kapesníčkem.

Nové barevné oblečení vždy perte odděleně a je-li to potřeba, perte jej nejdříve několikrát v ruce. Kdy se smyje nadbytečný barva? Odzkoušejte si to trikem s kapesníčkem. Umyjte bílý kapesníček spolu s barevným oblečením. Když je kapesníček pořád bílý, už na oblečení není žádná nadbytečná barva.

Jak zní nejčastější výmluva pro zabarvené oblečení: Nedbalé třídění.
 
Zaveďte si systém třídění. Třiďte oblečení dle teploty, pracího programu a barvy. Bílé/světlé oblečení spolu, tmavé oblečení spolu. Bavlna samostatně. Perte oblečení, které vydrží bod varu, odděleně.

Jak se ujistit, že můžu pustit děti si hrát ven za jakéhokoliv počasí: Osušte zimní kombinézu.

Po vyprání nechte kombinézu v sušičce, aby v ní prošla sušením. Kombinéza tak získá svojí odolnost. Nestačí? Kupte si voděodolný výrobek a přidejte jej do předepírky.

Jak předcházet vyblednutí džínů při praní: Přidejte vinný ocet.

Namočte džíny do 5 litrech vody, do vody přidejte 4 polévkové lžíce vinného octu a nechte džíny namočené  ½ hodiny. Pak pokračujte v praní podle štítku. Vinný ocet zachová barvu na oblečení.

Pračka s laskavým srdcem: Gorenje SensoCare generace praček

Pračka Gorenje je spolehlivý partner pro každodenní péči o vaše prádlo. Chápe náš nedostatek času a je trpělivá k drobným detailům. Proto nabízí programy, které dokonale sedí k množství různých životních stylů a každému uživateli  nabízí funkce, které požaduje. Dokáže prát rychle; dokáže prát s ohledem na životní prostředí. Umí být tichá; dokáže být pečlivě důkladná. Bez ohledu na režim, který si vyberete, bude vaše prádlo vždy vyprané jemně a pečlivě. Látka zůstane svěží a pružná a barvy si zachovají správný odstín.

Možná vás bude zajímat: