Jednoduchý způsob, jak vyčistit kuchyni, lednice a jiné užitečné tipy

JEDNODUŠŠÍ DOMÁCÍ PRÁCE
12.3.2017

Jak třeba zametat podlahu bez toho, aby se vytvářel oblak nečistot, který pouze rozvíří prach místo jeho vyhození do koše? Jak se zbavit mravenců? Na tyto dotazy Vám nejen zodpovíme, ale nabídneme Vám i další tipy.

Jak předcházet létání nečistot při zametání podlahy v kuchyni? Tajemství tkví možná v hrníčku.

Jedna vcelku užitečná rada od hospodyněk Vám říká, abyste na dřevěné podlaze rozhodili vlhké čajové lístečky. Listy přitáhnou prach a pomůžou Vám s jeho sesbíráním při vytírání. Ten samý trik funguje s popelem nebo jinými nečistotami, které lehce vzlétnou z lopatky na prach.

Jak se vyhnout mravencům ve skříňkách v kuchyni? Vyžeňte je mátou.

Použijte starý trik hospodyněk a nechte Vaše skříňky načichnout mátou. Větvičky suché máty ve skříňkách kuchyně udržují mravence mimo. Mátu si můžete také zasadit v blízkosti dveří a oken pro udržení mravenců mimo dům.

Jak zamezit pachům v lednici? Pochutnejte si na kávě – a použijte její usazeniny.
 
Zadržuje-li Vaše lednice pachy, například ze sýru, cibule nebo ryby, můžete se jich zbavit opětovným využitím usazených zbytků kávy z Vašeho kávovaru. Vezměte pouze misku se zbytkem kávy a vložte jí do lednice. Po určité době pach zmizí. Trochu dřiny může také pomoct. Do litru vody přidejte hrnek desinfekce. Umyjte a vytřete veškeré nekovové prvky.
 
Zbavte Vaše zavařovací nádoby pachu. Dopřejte jim led.
 
Zavařovací nádoby vložte po umytí do mrazáku. Sklo a víka odděleně. Další den budou bakterie – a také pach – pryč.

Jednoduchý způsob jak vyčistit šuplíky v kuchyni: Nylonky.

Asi přijde dotaz, co mají společné nylonky a čištění? Odpověď je překvapující a jednoduchá. Chcete-li vyčistit šuplíky bez toho, abyste vybírali stříbrné předměty nebo cokoliv jiného na nich, vložte nylonky do hubice Vašeho vysavače a nechte vysavač udělat zbytek. Nylonky zajistí, že se do vysavače dostanou pouze nečistoty. Stejně to funguje i při čištění šuplíků s hračkami apod.

Jak dosáhnout, aby se skleněné šuplíky třpytily leskem? Použijte citron.

Sklo vypadá skvěle. Skleněné stoly, skleněné poličky, skleněná dvířka. Ale udržet je čisté zabere hodně času. Pokud Vás to přivádí k zuřivosti, zkuste příště tuto radu: Vymačkejte trochu citronu na sklo a vytřete jej papírem. Váš skleněný stůl bude zářit.

Odstraňte vodní kámen bez škrabání nebo drhnutí. Trochu bavlny postačí.

Často se Vám ve dřezu objevuje vodní kámen? Nebo v hrnci? Nebo na jiných místech, kde Vás to obtěžuje? Kupte si pak levný vinný ocet. Namočte větší nebo menší chomáče bavlny do vinného octu a položte je na místa s vodním kamenem. Přes noc je nechte odstát a druhý den pouze vytřete.

Vlastnosti chladniček a mrazniček

Technologie IonAir: Nová generace chladniček ION generation rozhodně umisťuje Gorenje mezi nejlepší značky na trhu. Kvalita a zdokonalené materiály, diskrétní navrženy linie, špičkové police a množství dalších funkčních vylepšení. Při vývoji jsme se především věnovali vytvoření co nejlepší klimatu uvnitř spotřebiče. Základem všech našich pokročilých řešení je IonAir technologie, která napodobuje přirozený proces ionizace a osvěžuje vzduch v chladničce.

Možná vás bude zajímat: