Čištění oblečení od saténu k oblekům

JEDNODUŠŠÍ DOMÁCÍ PRÁCE
10.3.2017

Může se hedvábí čistit společně s lněným oblečením? Může se dát dámské prádlo do horké vody na praní? Můžete zachránit pletenou vlnu? Kdo Vám pomůže? Náš následující text.

Jak předcházet žmolkům na Vašem svetru z angorské vlny: Vytřepte jej dočista.
 
Vlna a děti mají mnoho společného. Zapomeňte na třesení nebo tahání. Jestli tak neuděláte, Vaše dítě bude brečet a Vaše vlna dělat žmolky. Vyzkoušejte to příště při praní. Použijte v pračce program na vlnu, která bere do úvahy charakteristické črty vlny. Vlna je opatrně vytřepaná dopředu, dozadu a pořád dokola.

Jak se ujistit, že nemáte na sobě toxické, falešné značky: Vynechte viskózní oblečení.

Viskózní oblečení vypadá jako toxické. Nenechte se zmást jemností. I když má viskózní oblečení mnoho výhod – jemné na nošení, absorbuje vlhkost jako bavlna, není drahé, nedělá žmolky, ideálně se věší – jeho čas uplynul. Dlouhý proces celulózy, od přírodního materiálu k syntetickému, zahrnuje množství toxických, chemických látek, které nejsou vhodné pro životní prostředí.

Jak se vyhnout sražení Vašich kalhot i Vašeho rozpočtu na oblečení: Perte se změkčovadlem.

Můžete očekávat dva výsledky: Na party si vždy vezměte 1nylonky navíc pro případ, že zavadíte o nohu židle, roh stolu, toaletní sedátko, nehty nebo jiné ostřejší předměty. Nebo levnější alternativa: Namočte nylonky před jejich prvním použitím do vody se změkčovadlem. Vydrží déle – a Váš rozpočet na oblečení také.

Jak se postarat o Vaši nové spodní prádlo: Šest základních pravidel

1. Vždy používejte prací sáček při praní v pračce.
2. Uchyťte držáky před praním, aby se nepřichytily ke krajkám.
3. Mějte na paměti, že krajky nezvládají vysoké teploty při namáčení podprsenek.
4. Používejte prací prostředky bez přísad pro lesk – nebo podprsenky zežloutnou.
5. Vytvarujte podprsenky, ještě když jsou vlhké, obzvlášť když mají vycpávky.
6. Zavěste podprsenku mezi košíčky – jinak se ramínka vytahají.


Jak se vyhnout čtení štítků a drobného písma: Kupte si přírodní bavlnu.

Nebaví Vás číst štítky při hledání oblečení, které vydrží a chrání životní prostředí? Tak sáhněte po přírodní bavlně!
 
Jak se ujistit, že Váš domov nezapáchá po starých ponožkách: Sáhněte po stříbrných nanočásticích!

Boty znamenají pocení, pocení znamená pach a pach nutí Váš nos vraštit se. Existuje více společností, které přišly s novou generací ponožek – s nanoponožkami proti pachu – které jsou důkazem inteligentního designu. Ponožky jsou impregnovány značným množstvím stříbrných nanočástic, které předcházejí tvorbě bakterií a hub. Šikovné, že?

Pračka s laskavým srdcem: Gorenje SensoCare generace praček

Pračka Gorenje je spolehlivý partner pro každodenní péči o vaše prádlo. Chápe náš nedostatek času a je trpělivá k drobným detailům. Proto nabízí programy, které dokonale sedí k množství různých životních stylů a každému uživateli  nabízí funkce, které požaduje. Dokáže prát rychle; dokáže prát s ohledem na životní prostředí. Umí být tichá; dokáže být pečlivě důkladná. Bez ohledu na režim, který si vyberete, bude vaše prádlo vždy vyprané jemně a pečlivě. Látka zůstane svěží a pružná a barvy si zachovají správný odstín.

Možná vás bude zajímat: